Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   20 tysięcy żonkili i tulipanów...    -   26/4/2010
Tygodniowa Kronika Policyjna
Miniony tydzień przyniósł wiele zdarzeń drogowych. Policja wielokrotnie zatrzymywała nietrzeźwych kierowców. Jednym z nich była 48-letnia kobieta, zatrzymana w Skrzyszowie, która miała ponad 2 promile alkoholu w organiźmie. Nie brakowało kradzieży – łupem złodziei padało paliwo, blachy, przewody elektryczne, a nawet... kwiaty. W Skrzyszowie nieznani sprawcy ukradli ok. 20 tysięcy sztuk żonkili i tulipanów rosnących na nie ogrodzonej działce rolnej. Starty na szkodę mieszkanki miejscowości wynoszą ok. 15 tysięcy złotych.

Ogloszenie

Kradzieże
Nieznany sprawca, po siłowym zerwaniu korka wlewu paliwa w zaparkowanym przy ul. Bitwy pod Monte Cassino w Tarnowie Fiacie Seicento, dokonał kradzieży 20 litrów paliwa, o wartości 100 złotych na szkodę mieszkanki miasta.
Policjanci z komisariatu w Żabnie zatrzymali sprawców kradzieży 10 sztuk kajnerowych blach o wartości 5 tysięcy złotych, z terenu prywatnego zakładu w Sanoce. Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. 20-letni mieszkaniec Sanoki i jego kolega rówieśnik przyznali się do kradzieży. Trwają czynności zmierzające do odzyskania skradzionego mienia.
Z terenu budowy autostrady A-4 w miejscowości Bogumiłowice, nieznany sprawca ukradł z dwóch koparek akumulatory oraz 200 litrów oleju napędowego. Łączna suma strat na szkodę firmy budowlanej wynosi 2400 złotych.
W Rzuchowej z domu w budowie, nieznany sprawca wyrwał i ukradł przewody z instalacji elektrycznej, a także m.in. 40 metrowy przedłużacz, wkręty do mocowania gipsowych płyt i radio. Starty na szkodę mieszkanki miejscowości wynoszą 1000 złotych.
Nieznani sprawcy usiłowali włamać się do jednej z aptek na ul. Lwowskiej w Tarnowie. By dostać się do wnętrza lokalu wygięli kratę zabezpieczającą okno. Z nieustalonego powodu zamierzonego celu nie osiągnęli. Spowodowali za to starty, które oszacowano na 500 złotych.
W Skrzyszowie nieznani sprawcy ukradli ok. 20 tysięcy sztuk żonkili i tulipanów rosnących na nie ogrodzonej działce rolnej. Starty na szkodę mieszkanki miejscowości wynoszą ok. 15 tysięcy złotych.

Zniszczenie mienia
Nieznani sprawcy wybili szyby w kwaterze okiennej budynku szkoły podstawowej przy ul. 3 Maja w Tarnowie. Powstałe straty oszacowano na 700 złotych. Do zdarzenia doszło podczas minionego weekendu.

Pobicia
Mieszkaniec Kąśnej Dolnej został zaczepiony i pobity 21 kwietnia na ul. Goldhammera w Tarnowie przez dwóch sprawców. Doznał urazu głowy oraz ręki. Jeden ze sprawców, 17-letni tarnowianin został zatrzymany.

Za kółkiem
Wieczorem 19 kwietnia miejscowości Burzyn policyjny patrol zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę. 54-letni miejscowy miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
21 kwietnia w godzinach rannych w Pogórskiej Woli, na drodze K 1378 kierujący Polonezem Truck, mieszkaniec Woli Rzędzińskiej jadąc w kierunku Jodłówki Wałki potrącił 8-letnią dziewczynkę, która przebiegała przez jezdnię ze strony prawej na lewą dla kierunku jazdy samochodu. Dziecko z urazem głowy i ręki trafiło do szpitala, gdzie pozostało na obserwacji. Kierujący był trzeźwy.
Nietrzeźwy był za to 64-letni mieszkaniec Zalasowej jadący rowerem w miejscu zamieszkania. Mężczyzna stracił panowanie nad jednośladem i upadł na jezdnię doznając obrażeń głowy, ręki i klatki piersiowej. Został przewieziony do tarnowskiego szpitala. Pobrano mu krew do badań.
22 kwietnia przed południem w Buchcicach policyjny patrol z komisariatu w Tuchowie zatrzymał kierującego Oplem Vectrą. 53-letni mieszkaniec Buchcic miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy. Grozi mu także postępowanie karne.
Na ul. Ochronek w Tarnowie doszło w piątek, w godzinach dopołudniowych do wypadku. 77-letnia mieszkanka miasta przechodząca przez ulicę Ochronek poza przejściem dla pieszych, została potrącona przez Opla Astrę. Jadący ul. Gomoły samochód skręcił w lewo w ul. Ochronek, a następnie zatrzymał się i podjął manewr cofania uderzając kobietę. Doznała ona urazu miednicy, pozostała w szpitalu na dalsze leczenie. Kierujący Oplem, 57-letni mieszkaniec Szynwałdu był trzeźwy.
Do wypadku doszło także 25 kwietnia w godzinach popołudniowych na drodze K 1392 w Bruśniku. Kierujący Mazdą, 20-letni miejscowy jadąc drogą gminną, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu poruszającemu się drogą powiatową kierującemu motorowerem marki Simson, 53-letniemu mieszkańcowi Bobowej. W wyniku zderzenia pojazdów kierujący motorowerem doznał urazu nosa, przebywa w szpitalu. Był trzeźwy. Jak ustalono, kierujący Mazdą nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, badanie wykazało, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany.
Ponad 2 promile alkoholu miała w organizmie zatrzymana przez policjantów z posterunku policji w Skrzyszowie, 48-letnia kierująca Oplem Astrą. Do zdarzenia doszło w sobotę o godz.13.00 w miejscowości Skrzyszów. Kobieta utraciła prawo jazdy. Grozi jej postępowanie karne.

Różne
Jak pisaliśmy w osobnej wiadomości, rozstrzygnięty został konkurs na „Dzielnicowego Roku 2009”. Laureaci konkursu odebrali gratulacje i nagrody z rąk Prezydenta Miasta Tarnowa Ryszarda Ścigały, Starosty Tarnowskiego Mieczysława Krasa, Wicestarosty oraz Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie insp. Zbigniewa Ostrowskiego. Przypomnijmy, że mieszkańcy miasta i powiatu tarnowskiego przez cały wrzesień i październik ubiegłego roku oddawali głosy na swoich faworytów, wypełniając kupony drukowane w lokalnej prasie, wysyłając SMS-y lub głosując za pośrednictwem strony internetowej tarnowskiej policji. Oceniana była nie tylko skuteczność działania dzielnicowych, zaangażowanie w sprawy mieszkańców, umiejętność rozwiązywania ich problemów, ale także kultura osobista i komunikatywność. O wypełnienie ankiet oceniających poproszeni zostali przedstawiciele instytucji oraz osoby, z którymi najczęściej współpracują dzielnicowi wykonując swoje obowiązki służbowe. tj. radni, członkowie rad osiedli, dyrektorzy szkół i instytucji pomocowych. Zainteresowanie konkursem było spore. Łącznie w konkursie oddano ponad 3650 głosów. Dzielnicowi przeszli także testy wiedzy z zakresu znajomości prawa i obowiązujących procedur wykorzystywanych w codziennej pracy. Byli również opiniowani przez kierowników rewirów dzielnicowych, będących ich bezpośrednimi przełożonymi. Tytuł najlepszego dzielnicowego 2009 roku w mieście otrzymał mł. asp. Dariusz Majcher – dzielnicowy pracujący w komisariacie Tarnów-Zachód przy ul. ks. Indyka. Na co dzień pan Darek pomaga mieszkańcom tarnowskiej Strusiny - jego rewir to obszar pomiędzy ulicami Mościckiego, a Klikowską. Za najlepszego dzielnicowego 2009 roku na terenie powiatu uznano mł.aps. Roberta Wojtanowskiego z komisariatu w Ciężkowicach, którego podległym rewirem są Gromnik, Siemiechów, Chojnik, Golanka i Rzepiennik Marciszewski.
Późnym wieczorem w sobotę doszło do pożaru wiaty i budynku gospodarczego w Łukanowicach. Spaleniu uległ ciągnik i inne maszyny rolnicze, składowane tam drzewo, 2 komplety opon samochodowych i trzy rowery. Właściciel oszacował straty na około 50 tysięcy złotych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947