To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Kazimierz Ożga czyli „historia folk-rocka zaczęła się w Tarnowie”    -   26/4/2010
Uwaga człowiek II (2) – zapowiedź
Prezentujemy zapowiedź drugiej audycji „uwaga, Człowiek II”, realizowanej przez stowarzyszenie Tarnowska Artystyczna Konfraternia, która wyemitowana zostanie w dniu jutrzejszym, we wtorek 27 kwietnia po godz. 22-giej na antenie RDN Małopolska. Jej bohaterem jest ś.p. Kazimierz Ożga, twórca zespoły „Hyrni”, który prawdopodobnie był prekursorem łączenia rocka (wtedy big-bitu) z folklorem; pan Kazimierz był przy tym m.in. założyciela kabaretu „Osesek” oraz Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy. W audycji tej, bogatej w nagrania archiwalne, z bratem Kazimierza – Janem Ożgą rozmawiają: Krzysztof Borowiec i Mirosław Poświatowski.

Posłuchaj zapowiedzi audycji :

Ogloszenie

Natomiast w środę audycji tej wysłuchać będzie można poprzez stronę www.konfraternia.tarnow.pl, gdzie znajdzie się również materiał faktograficzny, zaś w czwartek zamieścimy ją, wraz z bardziej szczegółowym opisem, na naszym portalu. W piątek o Kazimierzu Ożdze przeczytać będzie można w tarnowskim „Dzienniku Polskim”.

Projekt, który podobnie jak w roku ubiegłym zakończy się wydaniem książki i multimedialnej płyty, realizowany jest przez stowarzyszenie Tarnowska Artystyczna Konfraternia przy wsparciu finansowym Muzeum Historii Polski w Warszawie, Województwa Małopolskiego oraz Miasta Tarnowa.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, October 18, 2021 14:26:40
IP     : 3.234.211.61
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html