Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Kazimierz Ożga czyli „historia folk-rocka zaczęła się w Tarnowie”    -   26/4/2010
Uwaga człowiek II (2) – zapowiedź
Prezentujemy zapowiedź drugiej audycji „uwaga, Człowiek II”, realizowanej przez stowarzyszenie Tarnowska Artystyczna Konfraternia, która wyemitowana zostanie w dniu jutrzejszym, we wtorek 27 kwietnia po godz. 22-giej na antenie RDN Małopolska. Jej bohaterem jest ś.p. Kazimierz Ożga, twórca zespoły „Hyrni”, który prawdopodobnie był prekursorem łączenia rocka (wtedy big-bitu) z folklorem; pan Kazimierz był przy tym m.in. założyciela kabaretu „Osesek” oraz Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy. W audycji tej, bogatej w nagrania archiwalne, z bratem Kazimierza – Janem Ożgą rozmawiają: Krzysztof Borowiec i Mirosław Poświatowski.

Posłuchaj zapowiedzi audycji :

Ogloszenie

Natomiast w środę audycji tej wysłuchać będzie można poprzez stronę www.konfraternia.tarnow.pl, gdzie znajdzie się również materiał faktograficzny, zaś w czwartek zamieścimy ją, wraz z bardziej szczegółowym opisem, na naszym portalu. W piątek o Kazimierzu Ożdze przeczytać będzie można w tarnowskim „Dzienniku Polskim”.

Projekt, który podobnie jak w roku ubiegłym zakończy się wydaniem książki i multimedialnej płyty, realizowany jest przez stowarzyszenie Tarnowska Artystyczna Konfraternia przy wsparciu finansowym Muzeum Historii Polski w Warszawie, Województwa Małopolskiego oraz Miasta Tarnowa.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl