Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   V Tarnowski Rajd Zuchowy    -   27/4/2010
Bramy Pamięci
28 kwietnia już po raz piąty odbędzie się Tarnowski Rajd Zuchowy "Bramy Pamięci", którego organizatorem jest I Szczep Harcerski "Słoneczna Baza" im. gen. Mariana Zaruskiego działający przy Zespole Szkół Sportowych w Tarnowie-Mościcach, w ramach Hufca Tarnów ZHP im. gen. Józefa Bema. -Celem Rajdu jest kultywowanie tradycji i pamięci o tych którzy poświęcili swoje życie służbie dla Ojczyzny - mówi podharcmistrzyni Lucyna Szepielak-Wiatr, Komendantka I Szczepu. -Ważnym elementem Rajdu jest również poznawanie walorów turystycznych i rekreacyjnych ziemi tarnowskiej.

Posłuchaj wypowiedzi harcmistrza Maksyma Pękosza :

Ogloszenie
>

Trasa tegorocznego Rajdu biegnie z Piotrkowic do Pleśnej, szlakiem cmentarzy z I wojny światowej. Rajd odbywa się dzięki wsparciu finansowemu i organizacyjnemu Zespołu Szkół Sportowych i Komendy Hufca Tarnów ZHP. Nad uczestnikami na całej trasie Rajdu czuwać będą, poza kadrą instruktorską ZHP, przewodnicy PTTK i rodzice. W rajdzie weźmie udział ok 250 uczestników, w tym dzieci i młodzież nie zrzeszona w Związku Harcerstwa Polskiego.

-Rajd "Bramy Pamięci" stał się inauguracją wiosennych działań rajdowo-biwakowych Hufca Tarnów - mówi harcmistrz Maksym Pękosz, komendant Hufca Tarnów ZHP. -Obecnie trwają również przygotowania do majowego rajdu wędrownego dla harcerzy starszych i wędrowników, który będzie miał miejsce na terenie Beskidu Sądeckiego. Tego rodzaju formy aktywności, są wspaniałą okazją do realizacji naszych podstawowych celów wychowawczych, a jednocześnie stanowią one atrakcyjną formę spędzenia wolnego czasu przez dzieci i młodzież.

Zuchy to najmłodsza grupa metodyczna dla dzieci w wieku 6-10 lat działająca w ramach Związku Harcerstwa Polskiego. Obecnie w ramach Hufca Tarnów ZHP im. gen. Józefa Bema działa 5 gromad zuchowych, będących podstawowymi jednostkami organizacyjnymi w pionie zuchowym. I Szczep Harcerski im. gen. Mariana Zaruskiego działający przy Zespole Szkół Sportowych w Tarnowie-Mościcach tworzą obecnie 3 gromady zuchowe i 1 drużyna harcerska.

Związek Harcerstwa Polskiego jest największą, skupiającą wolontariuszy organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży, działającą w Polsce, zrzeszającą ok. 120 tys. zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów. W 2010 roku Związek Harcerstwa Polskiego obchodzi 100-lecie harcerstwa na ziemiach polskich.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947