To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   V Tarnowski Rajd Zuchowy    -   27/4/2010
Bramy Pamięci
28 kwietnia już po raz piąty odbędzie się Tarnowski Rajd Zuchowy "Bramy Pamięci", którego organizatorem jest I Szczep Harcerski "Słoneczna Baza" im. gen. Mariana Zaruskiego działający przy Zespole Szkół Sportowych w Tarnowie-Mościcach, w ramach Hufca Tarnów ZHP im. gen. Józefa Bema. -Celem Rajdu jest kultywowanie tradycji i pamięci o tych którzy poświęcili swoje życie służbie dla Ojczyzny - mówi podharcmistrzyni Lucyna Szepielak-Wiatr, Komendantka I Szczepu. -Ważnym elementem Rajdu jest również poznawanie walorów turystycznych i rekreacyjnych ziemi tarnowskiej.

Posłuchaj wypowiedzi harcmistrza Maksyma Pękosza :

Ogloszenie
>

Trasa tegorocznego Rajdu biegnie z Piotrkowic do Pleśnej, szlakiem cmentarzy z I wojny światowej. Rajd odbywa się dzięki wsparciu finansowemu i organizacyjnemu Zespołu Szkół Sportowych i Komendy Hufca Tarnów ZHP. Nad uczestnikami na całej trasie Rajdu czuwać będą, poza kadrą instruktorską ZHP, przewodnicy PTTK i rodzice. W rajdzie weźmie udział ok 250 uczestników, w tym dzieci i młodzież nie zrzeszona w Związku Harcerstwa Polskiego.

-Rajd "Bramy Pamięci" stał się inauguracją wiosennych działań rajdowo-biwakowych Hufca Tarnów - mówi harcmistrz Maksym Pękosz, komendant Hufca Tarnów ZHP. -Obecnie trwają również przygotowania do majowego rajdu wędrownego dla harcerzy starszych i wędrowników, który będzie miał miejsce na terenie Beskidu Sądeckiego. Tego rodzaju formy aktywności, są wspaniałą okazją do realizacji naszych podstawowych celów wychowawczych, a jednocześnie stanowią one atrakcyjną formę spędzenia wolnego czasu przez dzieci i młodzież.

Zuchy to najmłodsza grupa metodyczna dla dzieci w wieku 6-10 lat działająca w ramach Związku Harcerstwa Polskiego. Obecnie w ramach Hufca Tarnów ZHP im. gen. Józefa Bema działa 5 gromad zuchowych, będących podstawowymi jednostkami organizacyjnymi w pionie zuchowym. I Szczep Harcerski im. gen. Mariana Zaruskiego działający przy Zespole Szkół Sportowych w Tarnowie-Mościcach tworzą obecnie 3 gromady zuchowe i 1 drużyna harcerska.

Związek Harcerstwa Polskiego jest największą, skupiającą wolontariuszy organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży, działającą w Polsce, zrzeszającą ok. 120 tys. zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów. W 2010 roku Związek Harcerstwa Polskiego obchodzi 100-lecie harcerstwa na ziemiach polskich.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 10:31:52
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html