To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Apel gminnego samorządu – uczcijmy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej    -   28/4/2010
Uczcijmy Dzień Flagi
W niedzielę, 2 maja przypada Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Z tej okazji przedstawiciele gminnego samorządu Wójt Gminy Tarnów oraz Przewodnicząca Rady Gminy skierowali do mieszkańców apel o godne uczczenie tego dnia poprzez wywieszenie biało-czerwonych flag na naszych domach.

Ogloszenie
>

-Niech to będzie dowód naszej narodowej dumy, naszego nowoczesnego patriotyzmu oraz pamięci o tych wszystkich rodakach, którzy walczyli o naszą wolność, oddali życie za ojczyznę i dla których biało-czerwona flaga była synonimem największej świętości – napisali wójt Grzegorz Kozioł i przewodnicząca Wiesława Mitera w apelu, który gimnazjaliści dostarczyli do każdego domu w Gminie Tarnów. Przygotowane zostało też prawie trzy tysiące flag, które – również za pośrednictwem uczniów szkół gimnazjalnych z terenu gminy – zostały rozprowadzone wśród mieszkańców.
-Nieprzypadkowo do tej akcji zaangażowaliśmy uczniów naszych gimnazjów – podkreśla wójt. -Chcemy bowiem pokazać młodym ludziom, za których edukację i wychowanie jesteśmy przecież odpowiedzialni, że nasza narodowa duma i patriotyzm nie są przeżytkami, ale wartościami nieprzemijającymi, z których powinniśmy być dumni – dodaje Przewodnicząca Rady Gminy Wiesława Mitera.

-Uczniowie chętnie włączyli się w tę akcję – mówi dyrektor ZSP w Koszycach Wielkich Mariusz Parcianko. -Z dużym zaangażowaniem przez całą sobotę i niedzielę rozprowadzali ulotki z apelem oraz flagi po domach oraz przez kościołami – dodaje dyrektor wolańskiego gimnazjum Józef Lazarowicz. -Nie było najmniejszych problemów nawet na tak rozległym terenie, jaki musieli objąć uczniowie naszej szkoły – zaznacza dyrektor tarnowieckiego zespołu Anna Chmura. -Po prostu zaangażowało się ich więcej – dodaje.

Przypomnijmy, że jest to nie jedyne działanie gminnego samorządu mające na celu propagowanie nowoczesnego patriotyzmu. Podobna akcja z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej została zrealizowana już w ubiegłym roku, gimnazjaliści uczestniczyli ponadto w lekcjach historii i wiedzy o społeczeństwie, które we wszystkich gimnazjach przeprowadził Wójt Gminy Tarnów, a również w ubiegłym roku z okazji Święta Niepodległości zrealizowany został specjalny program „Zostań świadkiem” upamiętniający przypadające w ubiegłym roku rocznice ważnych dla naszego narodu wydarzeń.
-Chciałbym jeszcze raz zaapelować do naszych mieszkańców. Bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami i wywieśmy nasze narodowe flagi już 2 maja – podkreśla włodarz Gminy Tarnów.
(PP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 10:09:46
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html