To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Powiat tarnowski: nowy samochód dla Domu Pomocy Społecznej    -   30/4/2010
Wieści z Powiatu Tarnowskiego
Dom Pomocy Społecznej w Sieradzy koło Żabna ma już nowy samochód przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, a także poruszających się na wózkach inwalidzkich. W czwartek odbyło się przekazanie pojazdu dla DPS-u.

Ogloszenie
>

Całkowity koszt zakupu pojazdu wyniósł 127 tys. 475 zł, z czego 30% kwoty pochodziło z dofinansowania pozyskanego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. -„Program wyrównywania różnic między regionami II” daje możliwość pozyskania dotacji na zakup specjalnie wyposażonego pojazdu – mówi Mirosław Banach, wicestarosta tarnowski. –Wygospodarowaliśmy potrzebną kwotę z budżetu powiatu i otrzymaliśmy dotację. Dzięki temu podopieczni DPS mają teraz ułatwiony dostęp do specjalistycznej opieki medyczne, mogą być przewożeni na różnego spotkania integracyjne, które służą ich rozwojowi – dodaje wicestarosta.

  Nowy samochód ma możliwość jednoczesnego przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz pasażerów poruszających się o własnych siłach. Pojazd marki Ford zastąpi wysłużonego – 11-letniego Volkswagena. –W Sieradzy nie ma poradni specjalistycznych, zmuszeni więc jesteśmy do korzystania z porad lekarzy w Żabnie, Tarnowie, Dąbrowie Tarnowskiej czy nawet w dalekim Krakowie – mówi Renata Rubacha, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy. –Zakup samochodu w znacznym stopniu usprawni realizację usług świadczonych na rzecz mieszkańców oraz obniży koszty związane z dotychczasową eksploatacją – dodaje Rubacha.
Nowy samochód trafił już do Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy, gdzie przebywa obecnie blisko 90 kobiet przewlekle psychicznie chorych. W większości posiadają one znaczny stopień niepełnosprawności, mając du że problemy z poruszaniem się.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, December 4, 2021 00:49:43
IP     : 3.81.89.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html