To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Eksplozja demograficzna w przedszkolach    -   30/4/2010
Brakuje miejsc dla dzieci
Jeszcze niedawno wiceprezydent Tarnowa Dorota Skrzyniarz na konferencji prasowej zapewniała, że miejsc w przedszkolach nie zabraknie. Tymczasem w chwili obecnej, jak informuje tarnowski magistrat, w 28 miejskich i 10 niepublicznych przedszkolach brakuje około setki miejsc dla przedszkolaków. Aby zaspokoić potrzeby w tym zakresie, miasto buduje nowy, oświatowy obiekt. Wskaźnik tzw. „uprzedszkolnienia” w Tarnowie wynosi 92% i jest jednym z najwyższych w kraju. W sumie, do tarnowskich przedszkoli, od września 2010 roku, uczęszczać będzie ponad trzy i pół tysiąca dzieci.

Ogloszenie

Obowiązek uczęszczania do przedszkoli obejmuje dzieci 6 – letnie, 5-latki mają prawo do odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego, ale do przedszkoli uczęszczają również 4- i 3-latki. Priorytetowo podczas rekrutacji traktowane są dzieci z upośledzeniem, osób samotnie wychowujących oraz rodziców, którzy pracują.
Tarnów ma zawarte porozumienia z ościennymi gminami w kwestii wzajemnego przyjmowania dzieci do przedszkoli. Proponowane są również tzw. zajęcia alternatywne w niepublicznych punktach przedszkolnych.

Organizacja pracy w zespołach i punktach przedszkolnych
Na terenie miasta funkcjonuje jedna niepubliczna forma wychowania przedszkolnego – punkt przedszkolny obejmujący dzieci w wieku od 3 do 5 lat, realizuje zajęcia we wszystkie dni robocze w tygodniu przez cały rok szkolny. Minimalny czas pracy w zespole i punkcie przedszkolnym wynosi 3 godziny dziennie. Im liczniejsza grupa, tym czas trwania zajęć winien być dłuższy (do 4-5 godzin dziennie). Liczebność grupy (od 3- 25 dzieci) jest uzależniona od potrzeb środowiska. Warunki lokalowe (minimum 2-2,5 m kw. na każde dziecko).

Magistrat chwali się też inwestycjami w przedszkolach na łączną sumę ponad 4,7 mln zł. Z tego 4 mln pochłonie nowe przedszkole. W pozostałych placówkach są to najczęściej wydatki rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych – od modernizacji węzła żywieniowego, przez wymianę pokrycia dachowego, po np. modernizacje łazienek, remonty kuchni itp.

Foto: Przedszkole nr 11
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 10:12:44
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html