To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wiosenne inwestycje rozpoczęte na dobre    -   05/5/2010
Wieści z Powiatu Tarnowskiego
Rozpoczęły się wiosenne remonty dróg należących do powiatu tarnowskiego. Modernizacja jest prowadzona na kilku ważnych odcinkach – finansowana jest z budżetu powiatu a także Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz za pieniądze, które samorząd otrzymał na usuwanie szkód powodziowych.

Ogloszenie

Blisko 30 mln zł – tyle będzie kosztować naprawa i modernizacja dróg, która rozpoczęła się już na dobre w powiecie tarnowskim. Tegoroczna, wyjątkowo sroga zima, pozostawiła po sobie sporo zniszczeń. Jej negatywne skutki widoczne są gołym okiem. Wiosenna aura odsłoniła uciążliwe nierówności i ubytki, z którymi teraz starają się „walczyć” służby drogowe. Nie zakończy się jednak tylko na pozimowym łataniu ubytków. Nowych nawierzchni doczekają się mieszkańcy kilku gmin - w niektórych przypadkach drogi – można tak śmiało powiedzieć – zmienią się nie do poznania. -Będą szersze, wzdłuż nich wybudowane zostaną chodniki, powstaną zatoki autobusowe. To dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej, które pozyskał powiat tarnowski a także środkom z tzw. schetynówek i naszego budżetu – podkreśla odpowiedzialny za inwestycje drogowe Adam Szpak, etatowy członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego.
Część prac prowadzona jest już np. w gminie Wojnicz. Tam zniszczona droga, która przez lata poruszały się samochody i maszyny rolnicze, za kilkanaście dni nabierze zupełnie nowego wyglądu. -Użytkownicy dróg, zarówno kierowcy, rowerzyści, jak i piesi, będą zadowoleni z efektów wykonanych prac – cieszy się Wiesław Armatys, radny powiatu tarnowskiego . Cześć z nich potrwa do jesieni, niektóre zakończą się już za kilka tygodni. Wszystkie mają być wykonywane z jak najmniejszymi utrudnieniami dla kierowców. Warto zaznaczyć, że utrzymanie w dobrym stanie dróg należących do powiatu tarnowskiego to bardzo duże wyzwanie – samorząd zarządza bowiem siecią drogową w sumie liczącą aż 580 kilometrów.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, April 24, 2024 19:23:34
IP     : 3.238.117.130
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html