To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „LARP” - gra terenowa w realiach XIX-wiecznego Tarnowa    -   05/5/2010
„Miasteczko Tarnów” w akcji!
Najpierw należało przejąć pieniądze konwojowane przez wiceburmistrza Miasteczka Tarnów Izaaka Goldsteina, później trzeba było załatwić części na bombę, która miała wybuchnąć w gabinecie niewygodnego włodarza miasta. Takie cele postawili sobie uczestnicy rozgrywanego przed kilkoma dniami LARPA, na który do Tarnowa zjechało kilkudziesięciu pasjonatów tej gry z całej Polski.

Ogloszenie

-Nasz LARP został osadzony w realiach XIX-wiecznego Tarnowa – opowiada Dawid Hallmann, pomysłodawca projektu. -Przez kilka godzin po ulicach Starówki i w okolicach Parku Strzeleckiego krążyła banda Antka. Różnych innych gagatków można było też spotkać w pobliskich zaułkach i bramach. Prości ludzie nie mieli jednak powodów do obaw. W niemałych tarapatach byli natomiast urzędnicy nieistniejącego w rzeczywistości magistratu Miasteczka Tarnów, których siedzibą stał się Pałac Młodzieży – dodaje z uśmiechem.

Przygotowania do LARP-a trwały kilka tygodni. W tym czasie młodzież stworzyła całą masę rekwizytów oraz strojów nawiązujących do mody panującej w XIX wieku. Każdy uczestnik otrzymał specjalny dokument tożsamości oraz plik pieniędzy wydrukowanych na tę okazję. Strzałem w dziesiątkę okazało się przygotowanie okolicznościowej gazety „Głos Tarnowa” rozdawanej na ulicach miasta. Nakręcono także kilka krótkich filmów wprowadzających w klimat gry, które zostały umieszczone na stronie www.miasteczkotarnow.pl - gorąco zachęcamy do jej odwiedzenia! (red).
-Właśnie przygotowujemy się do kolejnej gry miejskiej, dotyczącej historii Tarnowa, na którą już teraz zapraszamy. Wielu uczestników ostatniej gry zadeklarowało, że ponownie przyjedzie do nas – kończy Dawid Hallmann.

LARP został zorganizowany przez Tarnowskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Pałac" we współpracy z Pałacem Młodzieży w Tarnowie. Projekt jest współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, April 24, 2024 20:01:17
IP     : 3.238.117.130
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html