To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Koncert „The Beatles Revival”, wystawa malarstwa Joanny Srebro w MCK    -   05/5/2010
Uroczyste otwarcie Mościckiego Centrum Kultury
Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie zaprasza na uroczyste otwarcie odnowionej części instytucji, która odbędzie 7 maja (piątek) o godz. 19:00. W programie gali otwarcia znajdujemy wystawę malarstwa Joanny Srebro (kurator Renata Stadler) i projekcję filmu dokumentalnego „Joanna” Bogusława Hynka oraz koncert The Beatles Revival. Cena biletu: 30 zł.

Ogloszenie
>

Joanna Srebro
Urodzona w Tarnowie , studia artystyczne ukończyła na ASP w Krakowie w 1962 r. Brała udział w licznych wystawach oddziałowych, okręgowych i ogólnopolskich. Uprawiała malarstwo sztalugowe, czasami projektowała freski , gobeliny i malarstwo ścienne . W Tarnowie miała liczne wystawy indywidualne wskazujące na jej ogromną pracowitość (poczynając od 1963 r., mniej więcej co dwa lata). Wystawiała w Krakowie na wystawie Młodych Malarzy Krakowa w 1965 r.; na III Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w 1966 r. w Szczecinie, brała udział w IV Ogólnopolskim Plenerze na Śląsku – Katowice – 1971 r. oraz w Międzynarodowym Plenerze w Olkuszu w 1973 r. Była zawsze artystką niezależną, malującą własne nastroje i wizje. Malowała przeważnie na wielkich formatach obrazy robione za pomocą brutalnej formy. Było to malarstwo wielokierunkowe, zawsze istniał w nim jakiś podtekst tematyczny, choć w zasadzie trudno się było w nim dopatrzeć konkretnej figuracji (do czasu). Później ogarnęła ją pasja robienia serii tematycznych. Były to zresztą bardzo dziwne tematy: szalone dzieci , truchła zmarłych zakonników (malowane z natury), Piłsudski i jego legenda, Witos i ludowcy, Chrystus. Zmarła w 2006 roku.

Bogusław Hynek
Urodzony w 1973r, w Tarnowie. Ukończył Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Radia i Telewizji. Scenarzysta, reżyser, fotografik, projektant reklamy. Od 1995r w swoich zamiłowaniach skłania się w kierunku sztuki i różnorakich działań artystycznych.

O filmie ”Joanna” 2006 (19 min.)
Na odwrocie jednego z ostatnich obrazów zmarłej w 2006 roku 74-letniej malarki widnieje napis: „Cierpienie – dlaczego?” Wyznanie to stało się inspiracją i próbą zgłębienia skomplikowanego świata tej Artystki. Życiowych wyborów, dramatów, twórczości, przemijania i utraty wartości dla rzeczy, które kiedyś były absorbujące i najważniejsze.
”Na pozór jest to jeszcze jeden film o artyście, w tym przypadku malarce Joannie Srebro z Tarnowa. Poznajemy jej życie, jej twórczość, jej dramaty, ale przede wszystkim jej Cierpienie, które stało się podstawowym elementem, a właściwie istotą jej obrazów. Nie mnie oceniać te obrazy, ale odbieram je jako wyraz jej głębokich „tajemnic duszy”.
Ten film odkrywa skomplikowany i – jak zwykle w takich przypadkach – nieodgadniony do końca świat Artysty. Ale świat bogaty, głęboki, tragiczny. Porzucenie Sztuki, która przestała być dla Joanny ważna, choć była taką przez kilkadziesiąt lat, jest niezwykłym, poruszającym „zwieńczeniem” jej życia.
To, co mi się w tym filmie podoba, a więc uważam za rzecz cenną i wartościową, jest stosunek realizatora do podjętego tematu. Jego dyskrecja, powściągliwość, delikatność w traktowaniu czyjegoś życia i twórczości. To dzisiaj nie jest cechą powszechną. Wszak ceni się przede wszystkim efekt, atrakcyjność, „medialność”.
Ciekawa - na ogół - i cenna jest również sama forma opowiadania – skrótowa, skondensowana, wyrazista. Operowanie obrazem i dźwiękiem, szczególnie muzyką tworzy całość przemyślaną i harmonijną.
To film, który oszczędnie informuje a głęboko porusza. Świadczy też – moim zdaniem - o dużej wrażliwości autora i sporych możliwościach realizacyjnych.”
- pisał Stanisław Janicki.

The Beatles Revival
Ta czeska grupa to jeden z najlepszych i najpopularniejszych zespołów revivalowych. Zespół występuje od roku 1996 i ma poza sobą ponad 650 występów, które cieszyły się dużym powodzeniem w Danii, Holandii, Belgii, Anglii, Czechach, Słowenii, Polsce, Niemczech, Francji, Turcji, na Węgrzech, Słowacji i w końcu również w argentyńskim Buenos Aires. Drogą do sukcesu zespołu jest nie tylko doskonała interpretacja utworów Beatles na światowym poziomie, lecz także doskonały image, choreografia sceniczna i nie w ostatniej kolejności głosowe i fizyczne podobieństwo członków zespołu z prawdziwymi Beatles.
Repertuar zespołu obejmuje mniej więcej 60 najbardziej znanych piosenek legendy Liverpoolu, z których każda jest wykonywana zarówno zgodnie z oryginalnymi nagraniami studyjnymi, jak i koncertowymi nagraniami audio i wideo na żywo, co zapewnia doskonałe odczucie nastroju i atmosfery poszczególnych utworów.
Koncert The Beatles Revival Band z Pragi jest wierną kopią koncertu legendarnych The Beatles. Zespół występował jako support przed brytyjską legendą – zespołem The Animals, Joe Cockerem i The Smokie podczas ich koncertów w Polsce, w TV Prima i programie Caruso Show (gdzie muzycy nie tylko grali lecz również zasiadali w jury). Ponadto gitarzysta zespołu Jerzy Vonka odebrał na Latin American Beatle Week w argentyńskim Buenos Aires z rąk Julie Beird wyróżnienie dla najlepszego imitatora George Harrisona - "George Harrison - Look Like Memory Award".

Cena biletu: 30 zł. Zakup i rezerwacja: kasa MCK, ul. Traugutta 1, tel. 14 633 46 21.

Mościckie Centrum Kultury, ul. Traugutta 1, 7 maja (piątek) godz. 19:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, April 22, 2024 08:57:33
IP     : 44.197.231.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html