To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Rozmowa z kierownikiem oddziału diagnostyki laboratoryjnej w Szpitalu Św. Łukasza    -   07/5/2010
Prawda o człowieku w kropli krwi
Nowoczesny sprzęt, liczne kontrole wewnętrzne, krajowe i międzynarodowe, przesyłanie wyników badań bezpośrednio do gabinetu lekarza dzięki systemowi informatycznemu umożliwiającemu taką współpracę z ZOZ-ami – tak wygląda Oddział Diagnostyki Laboratoryjnej w Szpitalu Św. Łukasza w Tarnowie. -W nagłych przypadkach lekarz może otrzymać podstawowe wyniki badań po 5 minutach od otrzymania próbki przez laboratorium - mówi Teresa Madej, kierownik oddziału.

Posłuchaj rozmowy z Teresą Madej, kierownikiem Oddziału Diagnostyki Laboratoryjnej Szpitala im. Św. Łukasza w Tarnowie :

Ogloszenie

Z panią kierownik rozmawiamy m.in. o tym, jak istotne jest właściwe przygotowanie pacjenta do badań przy pobieraniu materiału biologicznego - a więc nie tylko krwi (w większości przypadków powinien być na czczo), jakiego rodzaju błędy, także przedanalityczne mogą wystąpić i jaki sposób się im zapobiega. -W naszym laboratorium kontrole puszczane są codziennie, na trzech poziomach - mówi pani kierownik. Teresa Madej podkreśla też, że badanie analityczne jest pewnym wskazaniem – a przy diagnostyce chorób nowotworowych określony wynik nie stanowi od razu „wyroku” - jest jedynie wskaźnikiem, może pokazywać zagrożenie wystąpienia choroby i w takich wypadkach podejmuje się dalszą diagnostykę, czy to poprzez usg, tomografię czy rezonans magnetyczny. Analityka pomocna jest również w procesie monitorowania leczenia.
Podczas rozmowy przeprowadzonej przy okazji „białej niedzieli”, gdy w „Łukaszu” wykonywano szeroki zakres badań, także takich których nie może zlecić lekarz pierwszego kontaktu, dowiedzieliśmy się również iż w Małopolsce laboratoria analityczne wykazują wiele patologicznych wyników w zakresie poziomu hormonów tarczycy.
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, April 21, 2024 16:11:30
IP     : 3.233.242.67
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html