To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Sekcja sztuki najnowszej: Katarzyna Przezwańska    -   10/5/2010
Alfabet polski 2
Przypominamy, już jutro, we wtorek 11 maja o godz. 18:00 w BWA w ramach edukacyjnego cyklu „Alfabet polski 2” odbędzie się spotkanie z Katarzyną Przezwańską i otwarcie wystawy. Młoda artystka studiowała malarstwo, ale zamiast obrazów tworzy malarskie interwencje pełne fizycznej obecności koloru. K. Przezwańska odnosi się do modernizmu, do awangardowych ruchów 1 połowy XX wieku, w których architekci odcinając się od tradycji projektowali wizje przyszłości, wierząc, że architektura jest w stanie kształtować życie człowieka i bezpośrednio na nie wpływać.

Ogloszenie
>

Przezwańska lubi realizować swoje prace w peerelowskich budynkach, szarych i brzydko starzejących się, źle kojarzonych z uwagi na czas ich powstania, choć najczęściej bardzo interesujących pod względem architektonicznym. Kolor w działaniach artystki można traktować sensualnie, bezpośrednio i aintelektualnie, jednocześnie pojawiają się barwne cytaty z jej ulubionych architektów. Artystyczne interwencje Przezwańskiej łączą się z chęcią powrotu do indywidualnego kontaktu ze sztuką, którego współczesny galeryjny obieg nie zapewnia.
Urodzona w 1984 roku w Warszawie. Absolwentka Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współpracowała m.in. z Instytutem Awangardy Fundacji Galerii Foksal i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Alfabet polski 2 to druga odsłona edukacyjnego projektu Galerii Miejskiej w Tarnowie, prezentującego najciekawsze zjawiska sztuki polskiej ostatnich lat. Spotkania z artystami i otwarcie wystaw indywidualnych trwają od marca do czerwca, po wakacjach planowana jest wystawa zbiorowa i wydanie publikacji. W ramach eksperymentalnego pierwszego Alfabetu do Tarnowa przyjechali: Basia Bańda, Pola Dwurnik, Mikołaj Grospierre, Łukasz Jastrubczak, Szymon Kobylarz / OŚMIORNICA, Tomasz Kowalski, Małgorzata Markiewicz, Bartosz Mucha, Agnieszka Polska, Joanna Rajkowska, Magdalena Starska, Truth, Zorka Wollny, Julita Wójcik, Erwina Ziomkowska.
Jak czytamy w informacji Biura Wystaw Artystycznych, „Alfabet polski” inspirowany dotkliwym brakiem edukacji w zakresie sztuki współczesnej, chęcią przekazywania inspiracji, rozpracowywania pozycji prowincji wobec zagadnień sztuki współczesnej, jest w zamyśle zbiorem, rodzajem archiwum tego co ważne w danym czasie i miejscu.

  Projekt finansowany ze środków: Województwa Małopolskiego i Gminy Miasta Tarnowa. Patronat medialny: ArtBazaar, Bęc Zmiana, inTARnet.pl, interMAKS.pl, Obieg, Radio ESKA, TVP Kraków.

Foto: Katarzyna Przezwańska, bez tytułu, Beirut 2010
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, April 24, 2024 19:56:17
IP     : 3.238.117.130
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html