To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Kradną co się da – nawet 13-latkowie...    -   10/5/2010
Tygodniowa Kronika Policyjna
Metalowe elementy budynku przeznaczonego do rozbiórki, wart 25 tys. zł samochód, flagi państwowe, iglaki, butelki z piwem i chipsy – złodzieje kradną co się da. W przypadku piwa i chipsów zatrzymani przestępcy mieli po... 13 lat... W minionym tygodniu „miłośnicy cudzej własności” pokusili się również o kradzież pilarek spalinowych, elektrycznej wiertarki i młota udarowego z pomieszczenia magazynu na terenie budowy tarnowskiego teatru. Policjanci zatrzymali złodzieja i odzyskali skradzione mienie. Kradzież nie udała się również nieznanym sprawcom, spłoszonym przez właściciela posesji przy ul. Żytniej, a także dwóm 30-latkom, którzy zostali przyłapani przez księdza na próbie kradzieży piecyków gazowych na plebanii przy ul. Panny Marii w Tarnowie.

Ogloszenie

Kradzieże
Policjanci z komisariatu w Żabnie zatrzymali 31 letniego mieszkańca Ilkowic, podejrzewanego o kradzież w Niedomicach metalowych elementów budynku przeznaczonego do rozbiórki. Wartości skradzionego mienia wynosi 300 złotych.
Z niestrzeżonego parkingu przy ul. Odległej w Tarnowie nieznany sprawca ukradł wart 25 tysięcy złotych samochód marki Seat Leon. Pokrzywdzoną jest mieszkanka Mielca. Trwają czynności zmierzające do ustalenie sprawców.
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali dwóch 30-latków z Tarnowa, którzy usiłowali dokonać kradzieży z włamaniem do plebani przy ul. Panny Marii w Tarnowie. Do zdarzenia doszło we wtorek. Sprawcy wyłamali drzwi wejściowe, drzwi prowadzące do pomieszczenia strychu i usiłowali ukraść stamtąd piecyki gazowe. Nie mogli jednak ich wynieść. Zostali nakryci przez księdza proboszcza, który powiadomił o zajściu policję. Obaj zatrzymani byli nietrzeźwi.
Z budynku szkoły w Łętowicach nieznani sprawcy zdjęli 4 flagi państwowe. Starty materialne oszacowano na 120 złotych.
Nieznani sprawcy usiłowali włamać się do pomieszczenia gospodarczego znajdującego się na terenie posesji przy ul. Żytniej w Tarnowie. Sforsowali drzwi zabezpieczone kłódką i weszli do środka, nie zdołali jednak zostali niczego zabrać. Spłoszeni przez właściciela uciekli z pustymi rękami.
45 sztuk, 40-centymetrowych iglaków zniknęło z prywatnej posesji w miejscowości Joniny. Nieznany sprawca ukradł tuje rosnące wzdłuż działki należącej do mieszkanki Lipowicy. Wartość start wynosi 400 złotych.
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 47-letniego tarnowianina, który włamał się do pomieszczenia magazynu na terenie budowy tarnowskiego teatru przy ul. Mickiewicza i ukradł 2 pilarki spalinowe, elektryczną wiertarkę i młot udarowy. Wartość skradzionego mienia wyniosła 3500 złotych na szkodę firmy budowlanej z Tarnowa. Mienie odzyskane w całości.
Dwóch 13-latków i ich o rok starszy kolega zostali zatrzymani przez policjantów z komisariatu Tarnów Centrum. Chłopcy podejrzewani są o włamanie do budki z piwem na tarnowskim rynku. Otwarli okiennicę i ukradli butelki z piwem oraz chipsy o łącznej wartości ponad 300 złotych. Cała trójka trafiła do Policyjnej Izby Dziecka.

Za kółkiem
4 maja w Czermnej policjanci z Tuchowa zatrzymali 38-letniego miejscowego, który prowadził ciągnik rolniczy mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jak ustalono nie posiada on także uprawnień do prowadzenia pojazdów.
Policjanci z posterunku w Skrzyszowie zatrzymali na drodze powiatowej w Łękawicy nietrzeźwego rowerzystę. Badanie wykazało, że 29-letni mieszkaniec miejscowości miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.
W sobotę tuż po godzinie 12 w południe, na drodze W 975 w Wielkiej Wsi doszło do zderzenia pojazdów. 20-latek z Roztoki jadący Oplem Astrą w kierunku Wojnicza, podczas skrętu w lewo zajechał drogę jadącemu z przeciwka Hyundaiowi, którym poruszała się 30-letnia mieszkanka Nowego Sącza. Wskutek zderzenia kobieta zjechała ze skarpy, bokiem pojazdu uderzyła w słupek i zatrzymała się kilkadziesiąt metrów dalej na porośniętym zbożem polu. Doznała urazu głowy, oka i ogólnych potłuczeń. Trafiła do szpitala. Obydwoje kierujący byli trzeźwi.
Podobny wypadek wydarzy się w sobotni wieczór w Tuchowie na rynku. Podczas manewru skrętu w lewo kierujący Renaultem 19, 22 letni mieszkaniec Siedlisk, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu z przeciwka motorowerowi, w wyniku czego doszło do ich zderzenia. Kierujący jednośladem 16-latek z Tuchowa doznał złamania nogi. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Różne
Jak już informowaliśmy, kryminalni z komisariatu Tarnów-Zachód ustalili i zatrzymali sprawców napadów na placówki bankowe. Do rozbojów doszło w marcu w Krakowie i początkiem kwietnia w Rzeszowie. Sprawcy używając atrap broni i noża żądali wydania pieniędzy. W obydwu przypadkach ich łupem padło kilka tysięcy złotych. W zdarzenia te zamieszana jest młoda mieszkanka podtarnowskiej miejscowości, której zaginięcie początkiem kwietnia zgłosiła rodzina. Po kilkudniowej nieobecności kobieta powróciła do domu. Policjanci podejrzewali, że kobieta może mieć związek z napadami. Podczas przeszukania w jej domu okazało się, że podejrzenia były słuszne. W miejscu zamieszkania zabezpieczono dwie atrapy broni wykorzystywane podczas napadów, a także część pieniędzy pochodzących z jednego z napadów. Jeszcze tego samego dnia tarnowscy kryminalni zatrzymali pod Brzeskiem 27-letniego mieszkańca Tarnowa, który brał udział w rozbojach w Krakowie i Rzeszowie. Tarnowscy funkcjonariusze ustalili także, że w napadzie w Rzeszowie uczestniczył również 21-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna ten został zatrzymany przez krakowską policję, która prowadzi postępowanie w sprawie napadów. Wobec sprawców zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
Na placu targowym przy ul. Klikowskiej w Tarnowie zatrzymano 49-letniego mieszkańca miasta, który posiadał 130 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia na rzecz Skarbu Państwa na razie nie jest znana.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, April 24, 2024 18:11:37
IP     : 3.238.117.130
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html