To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Powstanie Instytut Ochrony Zdrowia    -   11/5/2010
PWSZ bliżej Akademii Tarnowskiej
W piątek w gmachu PWSZ w obecności marszałka Województwa Małopolskiego Marszałka Marka Nawary i wicemarszałka Romana Ciepieli władz Województwa Małopolskiego odbyło się uroczyste podpisanie umowy o rozpoczęciu budowy kolejnego obiektu kampusu, kompleksu o nazwie – Instytut Ochrony Zdrowia dla potrzeb przyszłej Akademii Tarnowskiej. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie rozstrzygnęła przetarg na budowę tej inwestycji. Generalnym wykonawcą zostało tarnowskie przedsiębiorstwo ABM SOLID.

Ogloszenie
>

Jak czytamy na stronie internetowej PWSZ, projektowany budynek zlokalizowano w północno-zachodniej części działki w sąsiedztwie istniejącego Instytutu Nowoczesnych Technologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Obiekt zaliczany do grupy budynków średnio-wysokich harmonizować będzie z istniejącą zabudową kampusu. Główny ciąg pieszy zespołu zlokalizowany zostanie na osi północ-południe i kończyć się będzie placem przy nowo projektowanym obiekcie. Pracujący nad tym kompleksem zespół architektów zachował perspektywę widokową na kościół Świętego Józefa oraz wejście główne na teren kampusu od ul. Mickiewicza. Powierzchnia użytkowa nowo powstałego kompleksu wynosi 13 245,39 m2, natomiast powierzchnia całkowita wynosi 17 051,71 m2. Wszystkie przyjęte w projekcie rozwiązania architektoniczne, techniczne i technologiczne są zgodne z najlepszą praktyką obowiązującą w zakresie projektów budowlanych i wykonawczych- zapewnia projektant.

Kompleks łączy w sobie: halę sportową, zespół sportowo-rekreacyjny, pływalnię i budynek dydaktyczny. Hala sportowa o powierzchni użytkowej 2 453,47 m2 zajmie część parteru oraz I piętra gmachu i znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie krytej pływalni. Łącznikiem jest wspólny hol. Powierzchnię hali sportowej podzielono na: boisko do piłki ręcznej, koszykówki oraz siatkówki. Hala posiada też widownię stałą dla 302 osób siedzących, galerię z miejscami stojącymi oraz składaną trybuną na poziomie płyty głównej boiska. Niezbędne zaplecze zlokalizowane zostało pod widownią i dostępne będzie z komunikacji wewnętrznej.
Pływalnia o powierzchni użytkowej 1 846,95 m2, oprócz parteru i I piętra zajmie też część piwnic i pomieści m.in.: halę basenu, magazyn sprzętu basenowego, pomieszczenia pierwszej pomocy medyczno-ratowniczej oraz szatnie z zapleczem.
Uzupełnieniem hali sportowej i hali basenu jest zespół sportowo-rekreacyjny zlokalizowany w piwnicy, na parterze i I piętrze o łącznej powierzchni użytkowej 2 457,06 m2. Znajdzie się tutaj: ściana wspinaczkowa, gabinet masażu leczniczego, balneoterapia, zaplecze socjalne z aneksem kuchennym dla nauczycieli akademickich, pracowników administracji i obsługi.
Budynek dydaktyczny ma cztery kondygnacje o łącznej powierzchni użytkowej 3 764,64 m2. W części dydaktycznej znajdą się: sale ćwiczeniowe, sale dydaktyczne, audytoria, zaplecze sanitarne, magazyny oraz pomieszczenia personelu dydaktycznego.
Zaprojektowano też garaż podziemny o łącznej powierzchni 2 723,27 m2., na 90 stanowisk (w tym trzy dla osób niepełnosprawnych). Garaż połączony został z parkingiem naziemnym. Na terenie inwestycji zaprojektowano 151 miejsc parkingowych naziemnych, co łącznie daje 241 miejsc postojowych w tym 9 miejsc dla osób niepełnosprawnych.
Kompleks zaprojektowała firma Architektoniczno-Budowlana ARCHBUD Andrzeja Jurkiewicza z Kielc.

Inwestycja zostanie sfinansowana z dotacji ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, dotacji w ramach rezerwy celowej ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego raz wkładu własnego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości PWSZ. Uczelnia ta stawia sobie za cel m.in. popularyzowaniem wśród tarnowian, poprzez imprezy, oświaty zdrowotnej. Ambicją Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej jest również by AZS PWSZ wystartował w lidze państwowej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, December 4, 2021 01:44:54
IP     : 3.81.89.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html