To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Promocja publikacji „Darowizna Księcia Romana Sanguszki”    -   11/5/2010
Trwa „Tydzień Bibliotek”
Akcja „Książka dla Biblioteki”, prezentacje multimedialne, wybrane odsłony z Teatrzyku Zielona Gęś według K. I. Gałczyńskiego w reżyserii Zofii Tabaszewskiej, w wykonaniu Grupa Teatralna z Zakładu Karnego w Mościcach, podczas „Dnia Bibliotekarza” - tak wygląda rozpoczęty 8 maja „Tydzień Bibliotek”, organizowany pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Jak co roku w akcję popularyzacji książki i czytelnictwa włączyła się MBP w Tarnowie. Przed nami jeszcze spotkanie autorskie Grzegorza Szczerby i promocja publikacji „Darowizna Księcia Romana Sanguszki”, które odbędzie się 12 maja (środa) o godz. 18:00 w Czytelni Naukowej przy ul. Krakowskiej 4.

Ogloszenie

Tegoroczny „Tydzień Bibliotek” odbywa się pod hasłem „Biblioteka – słowa, dźwięki, obrazy”. Jak czytamy w tekście ZG SBP: ”Współczesna biblioteka, zwłaszcza biblioteka publiczna, stopniowo przestaje być wyłącznie zbiorem książek i czasopism drukowanych; staje się miejscem gdzie czytelnik angażuje swój słuch, a wzrok służy nie tylko rejestracji kształtu liter, ale również odbiorowi bogactwa obrazów i zdjęć. Coraz częściej biblioteki stają się mediatekami, gromadzącymi treści na różnych nośnikach. Multimedialność naszych książnic stała się faktem, stąd hasło Tygodnia Bibliotek 2010, które pozwala uświadomić czytelnikom nie tylko kierunek, w jakim zmierzają placówki biblioteczne, ale i pokazać konkretne rozwiązania stosowane w praktyce. W realizowaniu hasła: "Biblioteka - słowa, dźwięki, obrazy" jest miejsce zarówno na podkreślenie roli Internetu, w którym splot tych pojęć realizuje się najpełniej, jak i na odniesienie do zbliżającego się Roku Chopinowskiego.”

Z okazji „Tygodnia Bibliotek” swoje propozycje przygotowały poszczególne filie (www.biblioteka.tarman.pl). Przed nami jeszcze m.in. spotkanie autorskie Grzegorza Szczerby i promocja publikacji „Darowizna Księcia Romana Sanguszki”, które odbędzie się 12 maja, w środę o godz. 18:00 w Czytelni Naukowej przy ul. Krakowskiej 4. Jak czytamy na obwolucie tej książki ”Autor w sposób rzetelny i wyczerpujący a zarazem zrozumiały i przystępny opisuje okoliczności, w jakich w listopadzie 1938 roku książę Roman Sanguszko darował Gminie Miasta Tarnowa wzgórze zamkowe. Pasja historyczna i dociekliwość Autora, połączona z walorami pisarskiego warsztatu oraz szeroką wiedzą prawniczą i umiejętnością prowadzenia argumentacji prawniczej, czynią omawiane opracowanie niepowtarzalnym i wartościowym, a tym samym godnym polecenia”.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, April 22, 2024 10:03:16
IP     : 44.197.231.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html