To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej w Szpitalu Św. Łukasza    -   12/5/2010
Pielęgniarka: to zawód i powołanie…
Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara i wicemarszałek Roman Ciepiela spotkali się z pielęgniarkami tarnowskiego szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza. Dwudziestu pielęgniarkom, które na co dzień niosą bezpośrednią pomoc pacjentom, wręczył specjalne okolicznościowe wyróżnienia z okazji przypadającego dziś, 12 maja, Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej.

Posłuchaj wypowiedzi dyrektor Szpitala im. Św. Łukasza Anny Czech :

Ogloszenie

-Coroczne obchody tego święta uzmysławiają nam, że to nie tylko zawód, ale jest to powołanie, by nieść pomoc potrzebującym, które  nie zawsze spotka się z szacunkiem społecznym , na jaki zasługuje – powiedział Marszałek Marek Nawara dziękując tarnowskim pielęgniarkom za zaangażowanie i poświęcenie.  Wyróżnienia marszałka otrzymały pielęgniarki pracujące bezpośrednio przy łóżkach pacjentów.
-Budynki, aparatura są dla szpitala bardzo ważne. Najważniejsi są jednak ludzie.  Dlatego, otwierając nową pracownie i obchodząc Dzień Pielęgniarki,  głosami kolegów i koleżanek z oddziałów wybraliśmy panie, które pracują bezpośrednio przy łóżkach pacjentów i otrzymały te honorowe wyróżnienia z rąk najważniejsze osoby w województwie – powiedziała Anna Czech, dyrektor szpitala św. Łukasza.
Pielęgniarki są największą grupa pracowników tarnowskiego szpitala, zatrudniającego ok. 1.600 pracowników.

-Przy okazji tego święta warto zwrócić uwagę, że jest to zawód nie tylko bardzo trudny i wymagający wysokich kwalifikacji, ale  wkrótce okazać się deficytowy w skali naszego kraju.   Już teraz pod względem liczby pielęgniarek i położnych przypadających na tysiąc mieszkańców, Polska jest na jednym z ostatnich miejsc w Unii Europejskiej. W takich krajach, jak Anglia czy Niemcy wskaźnik ten wynosi ponad dziewięć, w Polsce - tylko pięć – mówi Anna Czech.
Zdaniem ekspertów, w ciągu kilku lat w kraju może zabraknąć nawet 60 tys. pielęgniarek. Z każdym rokiem zmniejsza się także liczba absolwentów szkół pielęgniarskich.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, April 21, 2024 16:01:02
IP     : 3.233.242.67
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html