To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Nowy oddział w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnowie    -   13/5/2010
Powstanie oddział psychiatrii w “Łukaszu”
Po wielu latach starań, wszystko wskazuje na to, że Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Łukasza w Tarnowie w najbliższych latach powstanie tak potrzebny oddział psychiatrii. Przypomnijmy, że radna wojewódzka Elżbieta Zięba składała w tej sprawie aż 5 interpelacji. Kilka dni temu pierwsze deklaracje w tym zakresie złożył marszałek województwa małopolskiego Marek Nawara. Zadowolenia nie kryje dyrektor „Łukasza” Anna Czech.

Posłuchaj wypowiedzi: wypowiedzi Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Nawary, radnej Sejmiku Wojewódzkiego Elżbiety Zięby oraz dyrektor Szpitala Św. Łukasza Anny Czech :

Ogloszenie

Jak stwierdził marszałek, szanse powstania w „Łukaszu” psychiatrii są takie same jak w przypadku onkologii, która „posadowiona” została w najważniejszych miejscach województwa, w tym w Tarnowie. -Psychiatria to kolejny krok i kolejne wyzwanie, mam nadzieję, że niedługo dojdzie do decyzji, które w przyszłym roku doprowadzą do decyzji uruchamiających proces powstania oddziału psychiatrii w Szpitalu Wojewódzkim Św. Łukasza w Tarnowie. W sumie może tu być 120 łóżek - powiedział Marek Nawara.
O powstanie oddziału psychiatrii w naszym mieście od dawna zabiegała – o czym pisaliśmy – m.in. radna wojewódzka Elżbieta Zięba, składając w tej sprawie 5 interpelacji i powołując się przy tym na wszelkie możliwe dokumenty uchwalone przez Sejmik Województwa Małopolskiego na przestrzeni 10 lat. -Chodź na powstanie psychiatrii w Szpitalu Św. Łukasza przyjdzie nam pewnie poczekać kilka lat, to mam nadzieję, że jeszcze w tym roku sejmik województwa jakieś decyzje w tym kierunku podejmie - mówi radna.
Zadowolenia nie kryje również dyrektor „Łukasza” Anna Czech; według założeń powstać miałoby lecznictwo stacjonarne, ale też i poradnie. -Mamy jeszcze około 5 hektarów ziemi, na której można zbudować pawilony - mówi, dodając, że wprawdzie „za miedzą” znajduje się szpital w Straszęcinie (obecnie Podkarpackie), jednak pacjenci nie są przyjmowani zbyt chętnie, ponieważ na chwilę obecną psychiatria nie jest zbyt dobrze opłacana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, December 4, 2021 02:24:50
IP     : 3.81.89.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html