To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Aby rozstanie przebiegało w sposób godny...    -   14/5/2010
Przy „Łukaszu” powstanie hospicjum?
Rosną szanse na to, że przy Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Łukasza w Tarnowie powstało hospicjum. O stworzenie miejsca, w którym nieuleczalnie chorzy mieliby, wraz z rodzinami dobrą opiekę, aby mogliby godnie odejść, pożegnać się z bliskimi i pogodzić ze śmiercią, zabiega dyrektor szpitala Anna Czech. Deklaracje w tej sprawie złożył również marszałek województwa Marek Nawara.

Posłuchaj wypowiedzi: marszałka województwa małopolskiego Marka Nawary oraz dyrektor Szpitala Św. Łukasza Anny Czech :

Ogloszenie
>

Jak stwierdza marszałek województwa małopolskiego, plan jest taki, aby szpital przekazał województwu odpowiedni teren, zaś samorząd przekaże go, za niewielką opłatą, hospicjum. -Mam nadzieję, że Sejmik przegłosuje taką uchwałę - mówi Marek Nawara.
Z kolei dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza w Tarnowie ideę powstania hospicjum określa jako swoje marzenie. -To bardzo ważne, aby umierający człowiek miał warunki, w których mógłby pogodzić się ze swoją śmiercią i aby pogodzili się z tym jego bliscy, by mogli powiedzieć: „byłam przy tym, byliśmy razem, myśmy się pożegnali”. To daje bardzo dużo i jak to jest ważne, wiem z własnego doświadczenia, dwa lata temu byłam przy śmierci ojca - mówi Anna Czech. W hospicjum według założeń miałaby pełne prawo przebywać 24 godziny na dobę rodzina pacjenta, co wiąże się m.in. z zapewnieniem np. aneksu kuchennego. Jak stwierdza dyrektor, odpowiednia działka został już wyznaczona, zgłosiła się również pewna „grupa ludzi”, która zadeklarowała pomoc; teraz najważniejsze jest przygotowanie odpowiedniego projektu.

Niewykluczone zatem, że jeśli jeszcze w tym roku udałoby się przeprowadzić najważniejsze formalności, a Sejmik Województwa Małopolskiego przyjąłby stosowną uchwałę, hospicjum przy „Łukaszu” miałoby szansę powstać na przestrzeni kilku lat.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, April 21, 2024 14:57:51
IP     : 3.233.242.67
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html