To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   W ten dzień wszystkie muzea będzie można zwiedzać za darmo    -   17/5/2010
Święto Małopolski: 10 czerwca
Zarząd Województwa Małopolskiego 10 czerwca organizuje obchody drugiej edycji Święta Małopolski. Celem tej imprezy jest zainteresowanie turystów bogatą i atrakcyjną ofertą kulturalną naszego województwa. W związku z tym w dniach od 10 do 13 czerwca 2010 r. Muzeum Okręgowe w Tarnowie udostępnia nieodpłatne zwiedzanie muzealnych ekspozycji we wszystkich swoich oddziałach. Znajdą tu Państwo m. in. sztukę współczesną, będzie również okazja zobaczyć wnętrza wiejskiej chaty, średniowiecznego zamku, XIX-wiecznego dworu czy też poznać historię i kulturę Romów.

Ogloszenie

Oto propozycje przygotowane przez Muzeum Okręgowe w Tarnowie:

Tarnów, Gmach Główny:
- „Wojciech Ruszel” - rzeźba i malarstwo – wystawa, będąca częścią cyklu wystaw pod pod wspólnym hasłem TARNOWSCY ARTYŚCI W GALERII MUZEALNEJ,
- wystawa „Pierwsze wieki Tarnowa” - na 24 planszach ukazany został proces lokacji i rozwój miasta w pierwszych wiekach jego istnienia – od XIV do XVI w. (eksponowana na płycie tarnowskiego rynku).

Tarnów, Muzeum Etnograficzne:
- „Cyganie. Historia i kultura” - stała wystawa wraz z plenerową ekspozycją tradycyjnych wozów taborowych,
- „W babcinej izbie”- ekspozycja, prezentująca wnętrze chłopskiej chaty z regionu tarnowskiego, z przełomu XIX i XX wieku.

Zamek w Dębnie:
- stała ekspozycja wyposażenia wnętrz zamkowych. W sali historycznej na parterze dzieje zamku w Dębnie. Sala Rycerska urządzona jako staropolska świetlica zamkowa. Kaplica ze sprzętami liturgicznymi i obrazami. Najcenniejsze zabytki znajdują się w ,,Skarbcu' wyposażonym w kolekcję ,,czarnych mebli', gdzie m. in. eksponowana jest XVI-wieczna Biblia Wujka. Ponadto ciekawie wyposażona ,,winnica' i kuchnia,
- czasowa wystawa poplenerowa prac młodzieży Zespołu Sztuk Plastycznych w Tarnowie, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Brzeska i Tarnowa oraz uczniów Gimnazjum w Porąbce Uszewskiej, Łysej Górze, Sufczynie i Woli Dębińskiej, powstała dla uczczenia pamięci Jana Jastrzębskiego (właściciela zamku w Dębnie oraz inicjatora pleneru studentów krakowskiej ASP w maju 1923 r.)

Dwór w Dołędze:
- stała ekspozycja wnętrz - wyposażenie tradycyjnego XIX-wiecznego szlacheckiego dworu galicyjskiego z wyraźnymi akcentami niepodległościowymi, związanymi przede wszystkim z wydarzeniami Powstania Styczniowego.

Zalipie:
- zagroda Felicji Curyłowej (ekspozycja stała) - budynki zagrody na planie litery U, zdobione ornamentami wykonanymi przez Felicję Curyłową. Mieszkanie wyposażone w oryginalne meble oraz narzędzia rolnicze, sprzęty, naczynia, elementy stroju ludowego, oleodruki i pamiątki po zmarłej artystce.

Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach:
- stała ekspozycja eksponatów etnograficznych, pochodzących z chłopskich gospodarstw w Wierzchosławicach i ukazujących warunki życia na wsi w XIX w. Wnętrze domu mieszkalnego w nowej zagrodzie zachowało autentyczny charakter z okresu życia Witosa, z meblami, dokumentami itp.

Muzeum pamiątek po Janie Matejce w Starym Wiśniczu:
- stała ekspozycja pamiątek rodzinnych wybitnego artysty na tle drewnianego domu, wzniesionego w XIX wieku.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, April 24, 2024 19:48:28
IP     : 3.238.117.130
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html