To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   17/5/2010
„Pajęczarze” i nie tylko
Miniony tydzień przyniósł m.in. opisywany już przez nas napad na stację paliw i serię kradzieży – od specjalistycznej kamery kominowej (po paru dniach policjanci złapali złodzieja i odzyskali mienie), przez złom (włamanie do punktu skupu złomu), nieudaną próbę kradzieży firan z marketu („na wydrę”?), aż po kradzież której dokonał 38-letni mężczyzna wchodząc do cudzego mieszkania po... rynnie. Przed wojną nazywano takich „pajęczarzami”.

Ogloszenie
>

Kradzieże
Chwila nieuwagi wystarczyła złodziejowi, by ukraść z bramy przy ul. Katedralnej w Tarnowie walizkę, wewnątrz której znajdowała się kamera kominowa. Wartość start na szkodę jednej z firm budowlanych wynosi 2 tysiące złotych. Jednak parę dni później Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum ustalili i zatrzymali sprawcę poniedziałkowej kradzieży. Skradzione mienie odzyskano, zaś sprawcy, 30-latkowi z Tarnowa udowodniono także kradzież z nie zamkniętego mieszkania przy ul. Krakowskiej w Tarnowie kurtki z telefonem komórkowym. Do zdarzenia doszło końcem lutego. Prokuratura Rejonowa zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.
Z warsztatu w Ilkowicach nieznany sprawca dokonał kradzieży pięciu głowic silników samochodowych o wartości 300 złotych na szkodę właściciela.
Nieznani sprawcy włamali się do punktu skupu złomu w Tuchowie. Wyłamując skoble zabezpieczające drzwi magazynu ukradli kilka worków z miedzianym i mosiężnym złomem. Wartość start oszacowano na 1900 złotych.
Mieszkanka Turzy została okradziona podczas targu na ciężkowickim rynku. Złodziej odsunął zamek torebki i ukradł jej portfel z 300 złotymi.
Z jednego z marketów przy ul. Błonie w Tarnowie 17-letni mieszkaniec miasta usiłował ukraść 5 firan okiennych o wartości ponad 450 złotych. Został jednak zatrzymany. Skradzione firany wróciły do sklepu.
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 38 letniego mieszkańca Tarnowa, który wdrapał się po rynnie budynku przy ul. Urszulańskiej w Tarnowie i przez uchylone okno wszedł do jednego z mieszkań na I piętrze bloku. Zabrał aparat fotograficzny, 2 telefony komórkowe, gitarę i komplet kluczy, o łącznej wartości 1300 złotych. Został zatrzymany na gorącym uczynku w momencie zatrzymania nie był trzeźwy. Skradzione mienie odzyskano. Mężczyzna ten jest także sprawcą usiłowań kradzieży z włamaniem do dwóch tarnowskich lokali, których dopuścił się końcem kwietnia. Sąd Rejonowy zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Zniszczenie mienia
Nieznany sprawca uszkodził zaparkowany na ul. Krakowskiej w Tarnowie Citroen C5, zarysowując lakier na błotnikach i drzwiach od strony pasażera. Starty na szkodę mieszkańca miasta wynoszą 1600 złotych.

Za kółkiem
12 maja po godzinie 23:00 na ul. Wiadukt w Tarnowie został zatrzymany nietrzeźwy rowerzysta. 63-letni mieszkaniec miasta miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalono naruszył także orzeczony mu sądownie zakaz prowadzenia rowerów.
16 maja przed godzi. 10:00 na drodze K 73 w Brniu doszło do wypadku drogowego. Kierujący samochodem osobowym marki Mercedes mieszkaniec Bielawy, jadąc w kierunku Dąbrowy Tarnowskiej na prostym odcinku drogi, wykonując manewr wyprzedzania ciężarowego Mana z naczepą, uderzył czołowo w jadący prawidłowo z przeciwka Opel Vectra, którym poruszał się mieszkaniec Mielca. Ten ostatni uderzył tyłem pojazdu w Mana. Doznał urazu głowy i nogi. Ogólnych potłuczeń ciała doznała także pasażerka Mercedesa. Po udzieleniu pomocy medycznej kobieta opuściła szpital. Kierujący byli trzeźwi.

Narkotyki
Policjanci z komisariatu Tarnów Zachód zatrzymali 19-letniego tarnowianina podejrzewanego o kilkukrotne udzielanie środków odurzających w postaci marihuany dwóm osobom. Do procederu dochodziło na przestrzeni dwóch lat. Trwają czynności mające wyjaśnić okoliczności sprawy.

Różne
Jak informowaliśmy w osobnej wiadomości, ruszyła III edycja ogólnopolskiego plebiscyt „Policjant który mi pomógł” Konkurs, którego organizatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, a patronat objął Komendant Główny Policji, ma na celu wyróżnienie policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej oraz wykazują w ocenie społecznej zawodowy profesjonalizm i zaangażowaną postawę wobec osób dotkniętych przemocą. Konkurs ma promować postawy i umiejętności służące ochronie ofiar przemocy w rodzinie oraz zwiększyć motywację policjantów do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze. Zgłoszenia do konkursu na policjantów mogą dokonywać osoby indywidualne, przedstawicieli organizacji i instytucji do 31 maja 2010 roku. Sami policjanci ani jednostki Policji zgłoszeń dokonywać nie mogą. Formularz zgłoszeniowy w formie elektronicznej oraz regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.niebieskalinia.pl/konkurs oraz www.policja.pl. Zgłoszenia można także przesłać drogą pocztową (formularz do pobrania ze strony policji) na adres „Niebieska Linia”, ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa, podając: dane kontaktowe zgłaszającego, dane wyróżnionego policjanta oraz uzasadnienie swojego wyboru. Kandydatów do nagrody spośród osób zgłoszonych wyłoni kapituła złożona z pracowników Pogotowia „Niebieska Linia”, patrona plebiscytu i laureatów z lat poprzednich. Rozstrzygnięcie III edycji plebiscytu nastąpi w czerwcu 2010 roku. Laureaci otrzymają nagrody z rąk Komendanta Głównego Policji oraz organizatora plebiscytu 24 lipca podczas obchodów Święta Policji. Po zamknięciu przyjmowania zgłoszeń do III edycji plebiscytu wśród osób zgłaszających rozlosowanych zostanie 10 nagród książkowych z zakresu problematyki związanej z psychologią i przemocą w rodzinie. Przewidujemy także możliwość zaproszenia osób zgłaszających kandydatów na uroczystość wręczenia nagród.
O tym również pisaliśmy: w miniony piątek o godz. 3:05 zamaskowany sprawca wtargnął do budynku stacji paliw przy ul. Spokojnej w Tarnowie. Grożąc użyciem przedmiotu przypominającego rewolwer zażądał wydania pieniędzy. Przestraszona pracownica stacji wydała mu pieniądze w kwocie 3700 złotych. Sprawca uciekł w kierunku ul. Piaskowej. Policja dysponuje rysopisem przestępcy: wzrost ok. 170 cm, szczupłej budowy ciała, twarz zasłonięta czarną kominiarką i okularami przeciwsłonecznymi, ubrany w czarną, ortalionową kurtkę, jasną bluzę i dżinsy koloru niebieskiego. ”Apelujemy do ewentualnych świadków i osób, które posiadają informacje w sprawie napadu na stację paliw, o kontakt z nami pod numerem telefonu 014 628 1205 lub 014 628 1905 lub pod całodobowym telefonem alarmowym 997. Bardzo prosimy o Państwa pomoc.” - czytamy w komunikacie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, April 22, 2024 08:39:23
IP     : 44.197.231.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html