To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Założycie fundacji „PRO” Mariusz Dzierżawski o antyaborcyjnej wystawie    -   18/5/2010
Wybierz Życie!
”Ci sami ludzie, którzy uważają, że ludzki płód to nie jest człowiek, oskarżają nas o bezczeszczenie szczątków ludzkich” - tak o atakach sądowych na antyaborcyjną wystawę „Wybierz życie” mówi założyciel fundacji PRO (organizatora wystawy) Mariusz Dzierżawski. ”Głównym powodem wsparcia dla aborcji lub obojętności wobec niej, jest ignorancja. My ją przełamujemy pokazując prawdę i mamy znaczące tego efekty”. Przypomnijmy, że wystawa „Wybierz Życie” staraniem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i innych organizacji pozarządowych gościła nie tak dawno temu w Tarnowie. Powracając do tematu, zapraszamy do wysłuchania kilkunastominutowej wypowiedzi M. Dzierżawskiego – fragmentów konferencji prasowej z jego udziałem, która zorganizowana została w restauracji „Pasaż”.

Posłuchaj wypowiedzi Mariusza Dzierżawskiego :

Ogloszenie
>

Mówiąc o efektach antyaborcyjnej działalności, w znacznej mierze działalności Fundacji PRO i efektach pokazywania od 2005 roku wystawy „Wybierz Życie” – M. Dzierżawski zauważa, że o ile 5 lat temu dwie trzecie społeczeństwa było za dopuszczalnością przerywania ciąży w pierwszym trymestrze, zaś obecnie proporcje te są odwrócone. I to pomimo, a może raczej dzięki wściekłym atakom środowisk aborcyjnych. Najbardziej spektakularny atak fizyczny miał miejsce w ubiegłym roku podczas Przystanku Woodstock. Najpierw organizatorzy Przystanku, czyli można powiedzieć ludzie Owsiaka, usiłowali nas wykurzyć, choć wystawa nie stała na ich terenie. W nocy – nieznani „w cudzysłowiu” sprawcy zniszczyli wystawę, a dzieła zniszczenia dokończył „pokojowy patrol” czyli straż porządkowa. Wszystkie te ataki stanowią korzystną dla nas działalność, ponieważ powodują, że ludzie i media więcej o tej sprawie mówią - zauważa Mariusz Dzierżawski.

Miało również miejsce pięć ataków sądowych – wszystkie wygrane przez Fundację, choć niekiedy po odwołaniu się. Jak stwierdza założyciel fundacji PRO, najczęściej zarzuty formułowali ludzie związani z SLD, natomiast „najgłupszy zarzut” dotyczył zamieszczonego w Poznaniu słynnego banera „Aborcja dla Polek. Wprowadzona przez Hitlera...” - organizatorów oskarżono o „gloryfikowanie nazizmu”. -Te ataki tylko ośmieszają zwolenników aborcji pokazując ich obłudę, bo druga część zarzutu dotyczyła „bezczeszczenia szczątków ludzkich”. Ci sami ludzie, którzy uważają, że płód to nie człowiek, oskarżają nas o bezczeszczenie szczątków ludzkich. Czyli przyznają nam rację - mówi.
Inną formą walki z wystawą są uniki administracyjne, ale jak stwierdza M. Dzierżawski, tego rodzaju granie na zwłokę, przeciąganie terminów i różne akty bezprawia niewiele dają, albowiem fundacja zawsze może wynająć np. bilbord, albo – co znajduje się w sferze najbliższych planów – wozić plakaty na lawetach samochodowych. Każde takie działanie powoduje szum medialny i większa liczba osób zwraca uwagę na wystawę, a tym samym na problem zabijania nienarodzonych dzieci.

Był jeszcze „list autorytetów”, którego sygnatariuszami byli m.in. Wisława Szymborska, Jerzy Owsiak czy człowiek, którzy zrzucił habit dominikański. List ten stawał w obronie dzieci zagrożonych „bestialstwem” którym jest wystawa. Jednak na zmniejszenie liczby wystaw to nie wpłynęło. Fundacja dysponuje też obszerną opinią biegłego sądowego, psychologa, o wpływie jaki wystawa może wywierać na psychikę dzieci, która to opinia takim oskarżeniom przeczy – w przypadku niektórych grup wiekowych wskazane jest jedynie aby rodzic wyjaśnił dziecku na co patrzy. I okazuje się, że z tym wyjaśnianiem bywa różnie... -Dostajemy maile od rodziców, w których czytamy że to skandal, jak możemy to dzieciom robić, jednak nie zdarzyło mi się, żeby ten rodzic powiedział o jakiejś szkodzie, które poniosło jego dziecko. Zwykle są to stwierdzenia w rodzaju „okropne jest to, co robicie, bo powiedzcie mi, co ja mam odpowiedzieć swojemu dziecku”. A więc to nie dziecko cierpi, tylko ten człowiek cierpi, bo nie wie, co ma powiedzieć. Mam takie wrażenie, że próbujemy wyprzeć ze swojej świadomości to, co się dzieje. (…) To piszą do nas ludzie, którzy mają dzieci, którzy są wrażliwi i którzy pewnie pierwszy raz zaczęli się zastanawiać nad tą sprawą - mówi Mariusz Dzierżawski, pokazując zdjęcie, na którym gromadka dzieci jakby nigdy nic bawi się tuż obok wystawy „Wybierz Życie”, zupełnie nie zwracając na nią uwagi.
Kolejne prezentowane zdjęcie, to plakat zamieszczony w marcu na bilbordach w wielu miastach Polski. Plakat bardzo krwawy, a reklamujący misteria paschalne. Wśród organizatorów jest miasto Kraków, wśród patronów, sponsorów - „Gazeta Wyborcza” czy „Tygodnik Powszechny”. -To tak a propos autorytetów. Którym pokazywanie makabry nie przeszkadza, przeszkadza im pokazywanie makabry aborcji. Tu widać obłudę tych środowisk, „posługujących się” dziećmi - dodaje M. Dzierżawski.

Prócz głosów oburzenia, są jednak głosy wsparcia. Także wsparcia finansowego. Okazuje się, że dochodzi do niego zwłaszcza po atakach na antyaborcyjną wystawę. Co zatem dalej? Fundacja chce włączyć się w kampanię prezydencką, a następnie także w kolejne kampanie wyborcze, samorządowe czy do parlamentu - tak aby „wszystkich kandydatów skonfrontować z tym problemem moralnym”. -Zwykle politycy udzielają wypowiedzi wymijających, uciekają od tematu, „są za, a nawet przeciw” - my chcemy, aby musieli się określić. Chcemy wpłynąć na opinię publiczną, aby zmienić prawo. Aby wyborca zadał sobie pytanie: jak ja mam głosować na kandydata, który nie wie, czy powinno zabijać się chore (nienarodzone) dzieci, czy nie? - konkluduje Mariusz Dzierżawski.

O działalności Fundacji Pro, realizowanej antyaborcyjnej kampanii, sposobach wsparcia więcej dowiedzieć się można na stronie www.stopaborcji.pl.

M.Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, April 24, 2024 19:08:47
IP     : 3.238.117.130
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html