To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Mościckie Centrum Kultury zaprasza melomanów na wyjątkowy chopinowski koncert do Auli MUW   -   19/5/2010
SINFONIA IUVENTUS
MCK zaprasza na koncert ORKIESTRY SINFONIA IUVENTUS pod dyrekcją Tadeusza Wojciechowskiego, z udziałem pianisty LUKASA GENIUSASA. W programie: F. Chopin - Koncert e-moll op. 11, R. Schumann - II Symfonia C-dur op. 61 - w 200. rocznicę urodzin. Koncert odbędzie się 26 maja o godz.19:00 w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego przy al. Solidarności 9. Cena biletu: 40 zł. Tradycyjnie posiadamy jedno podwójne zaproszenie dla inTARnautów.

Ogloszenie

Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus powstała z inicjatywy wybitnego dyrygenta polskiego Jerzego Semkowa. Utworzono ją na mocy rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 1 października 2007. W skład orkiestry wchodzą najzdolniejsi absolwenci i studenci wszystkich uczelni muzycznych w Polsce, którzy nie ukończyli 30 roku życia. Dyrektorem Naczelnym jest Maria Karwowska, artystycznym – Tadeusz Wojciechowski, zaś Kierownikiem Orkiestry – Błażej Sroczyński.
Działalność koncertową Sinfonia Iuventus rozpoczęła w czerwcu 2008 roku. Współpracowała ze znakomitymi mistrzami batuty jak: Gabriel Chmura, Kazimierz Kord, Jan Krenz, Jerzy Swoboda, Antoni Wit, Tadeusz Wojciechowski oraz z dyrygentami młodego pokolenia. Wśród solistów, którzy wystąpili z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus znaleźli się m.in.: Marta Boberska, Krzysztof Jabłoński, Jakub Jakowicz, Władysław Kłosiewicz, Rafał Kwiatkowski, Ivan Monighetti, Janusz Olejniczak, Mariusz Patyra, Anna Maria Staśkiewicz, Agata Szymczewska, Agata Zubel. Orkiestra występowała w filharmoniach i na festiwalach w Polsce oraz za granicą: Ukraina, Francja, Włochy, Litwa.
W trakcie niespełna dwuletniej działalności artystycznej orkiestra dokonała nagrań radiowych, telewizyjnych i filmowych. Nagrała 9 płyt CD, w tym: z Maestro Jerzym Semkowem (Schubert), Mariuszem Patyrą (Wieniawski) Ivanem Monighettim (Haydn), oraz Tadeuszem Wojciechowskim (Chopin) i Marcinem Nałęcz-Niesiołowskim (Chopin).
Od kwietnia 2009 roku orkiestra jest rzeczywistym członkiem Europejskiej Federacji Narodowych Orkiestr Młodzieżowych (EFNYO). Od września 2009 roku Dyrektorem Artystycznym orkiestry jest Tadeusz Wojciechowski.
W bieżącym roku orkiestra oficjalnie zainaugurowała Rok Chopinowski w Hiszpanii oraz Portugalii. W czerwcu br. orkiestra wystąpi pod batutą Maestro Jerzego Semkowa rozpoczynając "27 Festival Chopin a Paris" we Francji.

TADEUSZ WOJCIECHOWSKI
Urodzony w Warszawie, po studiach w stołecznej Akademii Muzycznej w klasie wiolonczeli Andrzeja Orkisza i dyrygentury w klasie Stanisława Wisłockiego, w latach 1973-74 doskonalił swoje umiejętności w zakresie gry na wiolonczeli w paryskim Narodowym Konserwatorium w mistrzowskiej klasie Bernarda Michelina.
Jako kameralista otrzymał III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Współczesnej "Gaudeamus" w Rotterdamie (1973), a jako wiolonczelista II nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym im. Dezyderiusza Danczowskiego w Poznaniu (rok później). Jest laureatem wielu nagród również jako dyrygent. Najważniejsze spośród nich to: II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Besançon we Francji oraz III nagroda i Nagroda Ministra Kultury i Sztuki na Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach.
Jeszcze w czasie studiów w Paryżu współpracował z takimi zespołami, jak Orchestre de Versaille, Les Musiciens de Paris, Orchestre des Pasdeloup, Orchestre de Colonne i Orchestre de Conservatoire. W latach 1976-77 był koncertmistrzem Polskiej Orkiestry Kameralnej kierowanej przez Jerzego Maksymiuka, z którą odbył kilka tournées, m.in. po Włoszech, Niemczech i Wielkiej Brytanii oraz dokonał nagrań dla firmy fonograficznej EMI. Równocześnie, od 1976 rozpoczął jako dyrygent współpracę z Teatrem Wielkim w Warszawie, która trwała do 1983. W 1982 został zaproszony do Królewskiej Duńskiej Opery w Kopenhadze, gdzie w latach 1983-96 był głównym dyrygentem. Występował również w tak prestiżowych teatrach operowych świata, jak Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Teatro La Fenice w Wenecji, Teatro Carlo Felice w Genui, Królewska Opera w Sztokholmie i Królewska Opera w Oslo. W 1994 został dyrektorem Orkiestry i Chóru Polskiego Radia w Krakowie i pełnił tę funkcję do rozwiązania zespołu. Następnie objął funkcję dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie i pełnił ją do 1996. Od 1998 do 2004 był dyrektorem artystycznym Muzycznego Festiwalu w Łańcucie i Filharmonii Rzeszowskiej. W 2002 został również szefem-dyrygentem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej. Ponadto współpracuje z niemal wszystkimi orkiestrami symfonicznymi w Polsce i z Orkiestrą Sinfonia Varsovia. Jest też pierwszym gościnnym dyrygentem Narodowej Opery Łotewskiej w Rydze, stale współpracuje z Teatrem Operowym w Monachium. W latach 2005 - 2008 pełnił funkcję dyrektora artystycznego Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina.
Występował w wielu krajach, m.in. w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Luksemburgu, Belgii, Danii, Norwegii, Szwecji, Słowenii, we Włoszech, Turcji, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Kolumbii i Japonii. Dokonał wielu nagrań dla Polskiego Radia i Radia Duńskiego. Ma w repertuarze czterdzieści dzieł operowych oraz większość światowego repertuaru symfonicznego.W roku 2007 kapelmistrz został uhonorowany Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis", przyznawanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od września 2009 roku pełni funkcję Dyrektora Artystycznego Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus.

   LUKAS GENIUSAS
Urodził się 1 lipca 1990 r. w Moskwie. Rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 5 lat na wydziale przygotowawczym Konserwatorium Muzycznego w Moskwie, które ukończył z wyróżnieniem w 2008 roku. Urodzony w rodzinie muzycznej bardzo wcześniej rozwijał zdolności muzyczne. Jego babcia Vera Gornostaeva, wybitny pedagog i profesor w Konserwatorium Moskiewskim, stała się jego pierwszym mentorem.
Od dwunastego roku życia bierze czynny udział w międzynarodowych konkursach i festiwalach zdobywając liczne nagrody: Międzynarodowy Konkurs dla Młodych Pianistów „A Step to Mastery” w Petersburgu (I nagroda, 2002 r.), First Open CMS Competition (I nagroda, 2003 r.), Moscow International Chopin Youth Piano Competition (II nagroda, 2004 r.), Gina Bachauer Youth Piano Competition w Salt Lake City (II nagroda, 2005 r.), Scottish International Piano Competition (II nagroda, 2007 r.), 7th Youth Delphic Games Russia (I nagroda, 2008 r.), "Musica Viva" 2008 III Piano Competition in San Marino (II nagroda), International Piano Competition "Musica della Val Tidone" w Pianello we Włoszech (I nagroda, 2009 r.).
Występował z wieloma orkiestrami m.in. w Hamburgu i Duisburgu w Niemczech, BBC Scottish Symphony Orchestra, Litewską Orkiestrą Narodową, Orkiestrą w Sankt Petersburg oraz z takimi dyrygentami jak: Vladimir Ziva, Andrey Boreyko, Saulus Sondeckis, Dmitrij Liss, Jonathan Darlington, James Loughran. Koncertował we Francji, Hiszpanii, Polsce, na Litwie, USA, Niemczech i innych krajach. Jego bogaty repertuar sięga od baroku po dzieła kompozytorów współczesnych. W wieku 18 lat szczycił się imponującą liczbą dziesięciu programów recitali solowych i ośmiu utworów na fortepian z orkiestrą.
Lukas Geniušas jest stypendystą Fundacji Vladimira Spivakova oraz Fundacji Mścisława Rostropowicza. Jest również stałym artystą i bierze czynny udział w koncertach organizowanych przez The New Names Foundation Concerts. Został wyróżniony stypendiami Federacji Rosyjskiej "Młode Talenty" (2005 r.) oraz "Uzdolniona młodzież XXI wieku" (2007 r.).
Od 2008 r. Lukas pracuje pod kierunkiem prof. Very Gornostaevy w Moskiewskim Konserwatorium.
A oto fragmenty recenzji: "Lukas Geniušas ma rewelacyjne umiejętności techniczne i wnikliwe poczucie stylu" (The New Times (wydanie rosyjskie), czerwiec 2008 r.), "W Sonacie "Hammerklavier " L. van Beethovena Lukas wykazał się rzadką, jak na swój wiek, dojrzałością, najwyższym poziomem techniki gry na fortepianie, precyzją i przejrzystością działania, poczuciem stylu, energią i głębokim zrozumieniem materiału." (Życie Muzyczne Rosji, lipiec 2008 r.); z kolei po wysłuchaniu Sonaty h-moll Liszta w wykonaniu Lukasa Geniušasa, Bela Dawidowicz powiedział: "... to jest niezwykły młody talent, dojrzały duchowo i posiadający olbrzymie możliwości wirtuozowskie.".

Głównym Sponsorem koncertu jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A

Sala konferencyjna Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie, al. Solidarności 9, 26 maja godz. 19:00. Cena biletu 40 zł. Sprzedaż i rezerwacja: kasa Mościckiego Centrum Kultury ul. Traugutta 1 oraz na godzinę przed koncertem.

UWAGA KONKURS!
Mamy jedno podwójne bezpłatne zaproszenie na koncert. Można je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres redakcja@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule hasło „SINFONIA IUVENTUS”. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu !). Konkurs rozstrzygnięty zostanie w dniu koncertu, 26 maja o godz. 12:00. Zwycięzców o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, April 24, 2024 18:25:09
IP     : 3.238.117.130
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html