To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Barbara Prymakowska - „najszybsza babcia świata”    -   20/5/2010
uwaga, Człowiek (5)
Zaczęła biegać mając piąty krzyżyk na karku. W wieku 58 lat po raz pierwszy w życiu pobiegła w maratonie. Dziś ma na koncie wiele medali zdobytych na różnych mistrzostwach, największych biegach organizowanych na całym świecie. Ale bieganie, to nie jedyny uprawiany przez nią sport. Obecnie, mimo 67 lat, wciąż pozostaje sportowo aktywna, wciąż marzy, wciąż stawia sobie kolejne wyzwania. Barbara Prymakowska. Zapraszamy do wysłuchania czwartej audycji z cyklu Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni „uwaga, Człowiek II”. Audycję przygotowała Ewa Czajkowska - Smożewska.

Posłuchaj audycji :

Ogloszenie
>

Zdobyła kilkanaście medali – także złotych – w MP weteranów na 10 km, triumfowała w licznych półmaratonach i maratonach. Z powodzeniem biegała m.in. w Dębnie, Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Uczestniczyła i kończyła na dobrym miejscu maratony w Berlinie, Londynie, Paryżu i Frankfurcie. Pozostawiała w tyle wielu mężczyzn. Reprezentowała kraj i zdobywała medale na Mistrzostwach Europy Weteranów w czeskich Upicach i Poznaniu, Mistrzostwach Świata w włoskich Riccionie. W Lahti pokonała dystans 10 000 m i zdobyła brązowy medal.
Do dziś przebiegła 18 maratonów na nogach, cztery na łyżworolkach i również cztery w narciarstwie klasycznym. Przed Nią start w biegu maratońskim w Nowym Jorku Każde Jej bieganie, to nie tylko odreagowanie stresu, możliwość obcowania z przyrodą, okazja do poznawania ludzi, ale przede wszystkim „ładowanie akumulatorów”.
O Barbarze Prymakowskiej przeczytać można będzie w piątkowym wydaniu tarnowskiego „Dziennika Polskiego.

Przypomnijmy, że audycji składających się na projekt „uwaga, Człowiek II” słuchać można co tydzień, w każdy wtorek o godz. 22-giej na antenie radia RDN Małopolska. Dzień później audycje te wraz z materiałem faktograficznym zamieszczane są na stronie Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni, zaś w czwartek – w naszym portalu. W każdy piątek w tarnowskim „Dzienniku Polskim” ukazują się artykuły poświęcone bohaterom audycji. Podsumowaniem projektu będzie książka wraz z płytą multimedialną.

Projekt realizowany jest przez stowarzyszenie Tarnowska Artystyczna Konfraternia przy wsparciu finansowym Muzeum Historii Polski w Warszawie, Województwa Małopolskiego oraz Miasta Tarnowa
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, May 22, 2024 01:45:52
IP     : 3.215.186.30
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html