Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Barbara Prymakowska - „najszybsza babcia świata”    -   20/5/2010
uwaga, Człowiek (5)
Zaczęła biegać mając piąty krzyżyk na karku. W wieku 58 lat po raz pierwszy w życiu pobiegła w maratonie. Dziś ma na koncie wiele medali zdobytych na różnych mistrzostwach, największych biegach organizowanych na całym świecie. Ale bieganie, to nie jedyny uprawiany przez nią sport. Obecnie, mimo 67 lat, wciąż pozostaje sportowo aktywna, wciąż marzy, wciąż stawia sobie kolejne wyzwania. Barbara Prymakowska. Zapraszamy do wysłuchania czwartej audycji z cyklu Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni „uwaga, Człowiek II”. Audycję przygotowała Ewa Czajkowska - Smożewska.

Posłuchaj audycji :

Ogloszenie

Zdobyła kilkanaście medali – także złotych – w MP weteranów na 10 km, triumfowała w licznych półmaratonach i maratonach. Z powodzeniem biegała m.in. w Dębnie, Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Uczestniczyła i kończyła na dobrym miejscu maratony w Berlinie, Londynie, Paryżu i Frankfurcie. Pozostawiała w tyle wielu mężczyzn. Reprezentowała kraj i zdobywała medale na Mistrzostwach Europy Weteranów w czeskich Upicach i Poznaniu, Mistrzostwach Świata w włoskich Riccionie. W Lahti pokonała dystans 10 000 m i zdobyła brązowy medal.
Do dziś przebiegła 18 maratonów na nogach, cztery na łyżworolkach i również cztery w narciarstwie klasycznym. Przed Nią start w biegu maratońskim w Nowym Jorku Każde Jej bieganie, to nie tylko odreagowanie stresu, możliwość obcowania z przyrodą, okazja do poznawania ludzi, ale przede wszystkim „ładowanie akumulatorów”.
O Barbarze Prymakowskiej przeczytać można będzie w piątkowym wydaniu tarnowskiego „Dziennika Polskiego.

Przypomnijmy, że audycji składających się na projekt „uwaga, Człowiek II” słuchać można co tydzień, w każdy wtorek o godz. 22-giej na antenie radia RDN Małopolska. Dzień później audycje te wraz z materiałem faktograficznym zamieszczane są na stronie Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni, zaś w czwartek – w naszym portalu. W każdy piątek w tarnowskim „Dzienniku Polskim” ukazują się artykuły poświęcone bohaterom audycji. Podsumowaniem projektu będzie książka wraz z płytą multimedialną.

Projekt realizowany jest przez stowarzyszenie Tarnowska Artystyczna Konfraternia przy wsparciu finansowym Muzeum Historii Polski w Warszawie, Województwa Małopolskiego oraz Miasta Tarnowa
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 7)Dodaj komentarz
(21-05-2010) tar :
Pani Barbaro - kłaniam się nisko przed Panią. Pani Ewie dziękuję za piękną, subtelną audycję.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-05-2010) greg :
audycja z udziałem Kobiety Barbary Prymakowskiej, zrealizowanej przez Kobietę Ewę Czajkowską-Smożewską uzymysławia rzecz najważniejszą: powinniśmy zaakceptować ruch i zmianę. To ruch i zmiana dają nam szczęście

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-05-2010) Kaśka :
Nie wiedziałam że mamy taką wspaniałą biegaczkę w naszym mieście. Podziwiam wytrwałość najszybszej babci swiata a autorom i realizatorom projektu dziekuję za ich ppracę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-05-2010) bolo kolo :
EEEE tam , zaraz babcia , ja bym przylała tekiemu - Panno Basieńko

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-05-2010) Wojtek :
Swięta racja, pozdrowienia pani Basiu i pani Ewo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2010) kit :
ejjj babciu,daj se spokój, znam w tarnowie lepszych sportowców i biegaczy ,którzy naprawdę osiągają wyniki .Odszukałem wyniki z róznych zawodów ,gdzie się tak przechwala babcia i okazuje się że swoje medale zawdzięcza temu ,że startuje sama ,albo jest ich dwie ,czyli w sumie żadnej konkurencji .jeszcze coś poszperam na necie i wstawie wyniki dla przykładu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-08-2010) Marek :
A po co ta kontra? Zazdrość? Trzeba się cieszyć, że są tacy ludzie pełni pasji i cieszący się sportem. Tym bardziej szacunek, bo kto z nas w wieku 50 - 70 lat będzie zdolny do takich wyzwań i poświęceń nawet jeżeli one wypływają z pasji i zainteresowań. Sam jestem miłośnikiem kultury fizycznej i w tym roku po 35 latach żywota spróbuję przebiec Maraton Warszawski. Czy się uda? Ano zobaczymy. Wielki szacunek i nieustającego zdrowia życzę - Pani Basiu!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947