To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Trwa liczenie strat po powodzi    -   21/5/2010
Wieści z gminy Tarnów
Powódź, która w mijającym tygodniu nawiedziła nasz kraj, nie oszczędziła Gminy Tarnów. Po zakończonej akcji powodziowej przyszła pora na liczenie strat. Tegoroczna powódź okazała się mniej niebezpieczna, jeśli chodzi o zalania, natomiast pojawiły się inne, bardzo niebezpieczne jej skutki – osuwiska.

Ogloszenie

-Już w nocy z soboty na niedzielę trwaliśmy w gotowości, bo najgorsze prognozy zaczęły się sprawdzać – mówi wójt Grzegorz Kozioł. -Dlatego już w niedzielę ogłosiliśmy pogotowie powodziowe i powołaliśmy pracujący całodobowo sztab kryzysowy, który przyjmował zgłoszenia od mieszkańców i koordynował akcję prowadzoną przez jednostki OSP w terenie.
Jak podkreśla włodarz Gminy Tarnów ochotnicy, jak zwykle nie zawiedli. -Strażacy pracowali dzień i noc bez wytchnienia, wypompowując wodę z zalanych domów i budynków gospodarczych – dodaje.

Tegoroczna powódź okazała się mniej niebezpieczna, jeśli chodzi o zalania, natomiast pojawiły się inne, bardzo niebezpieczne jej skutki – osuwiska. -W chwili obecnej pięć domów na terenie gminy jest zagrożonych zawaleniem właśnie ze względu na osuwającą się ziemię – mówi zastępca wójta Sławomir Wojtasik.
-Pomimo nadal niepewnej pogody, wygląda na to, że największe zagrożenie już za nami – podkreśla wójt Grzegorz Kozioł. -Dlatego już powołaliśmy komisję zajmującą się oszacowaniem strat zarówno w infrastrukturze komunalnej, jak i w gospodarstwach indywidualnych i dokonujemy pierwszych podsumowań.

Zdaniem przedstawicieli gminnego samorządu, straty w całej gminie są niemałe. Zniszczeniu uległy drogi i mosty, zamulone są przepusty i rowy melioracyjne. -Na szczęście pomimo dużego zagrożenia nie ucierpiała kładka na Białej Tarnowskiej, którą niedawno, niemałym wysiłkiem wyremontowaliśmy – mówi zastępca wójta Sławomir Wojtasik.
Jeśli chodzi o straty w gospodarstwach indywidualnych, mieszkańcy mogą zgłaszać je do urzędu gminy. -Mamy zapewnienie o pomocy rządowej, która będzie udzielona wyłącznie na budynki mieszkalne bez piwnic, bez budynków gospodarczych i pól – mówi wójt Grzegorz Kozioł. -Już uruchomiliśmy wypłatę takich odszkodowań ze środków własnych gminy – dodaje.
(PP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, April 22, 2024 09:11:56
IP     : 44.197.231.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html