To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnów rozwija współpracę z Białą Cerkwią    -   21/5/2010
Wieści z tarnowskiego magistratu
Tarnowski magistrat poszerza współpracę z tym miastem partnerskim na Ukrainie. Biała Cerkiew, wskutek nowo podpisanej umowy, udostępni Muzeum Okręgowemu w Tarnowie część zbioru eksponatów stanowiących kiedyś majątek rodziny Rzewuskich. We wrześniu tego roku, w Białej Cerkwi zostanie zaprezentowana wystawa o Tarnowie, który w świadomości wielu Ukraińców funkcjonuje jako siedziba Symona Pelury, w latach 1919-1920 uznawanego za szefa ukraińskiego rządu. W przyszłym roku zaś w Tarnowie pojawi się ekspozycja, która w 25 rocznicę awarii elektrowni atomowej w Czarnobylu, prezentować będzie skutki tego wydarzenia w Białej Cerkwi. Kolejnym z aspektów współpracy między Tarnowem a Białą Cerkwią będzie wymiana doświadczeń i spektakli pomiędzy teatrami obydwu miast. Zaplanowano m.in. wspólne warsztaty aktorskie oraz gościnne występy w Polsce i na Ukrainie.

Ogloszenie

W tym roku zmieni się również kształt tegorocznego festiwalu komedii „Talia”. Zostanie on najprawdopodobniej poszerzony m.in. o ukraiński aspekt międzynarodowy. Ponadto, oprócz obecnych dotychczas modułów festiwalu - Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia oraz Talii Młodych, pojawią się nowe. Będą to: „Talia Korzenie” – organizowany wraz z nowosądeckim „Sokołem” przegląd tradycyjnych grup kolędniczych oraz „Talia Bez Barier” – w tym akcie festiwalu, wezmą udział artyści niepełnosprawni. Po raz pierwszy finał głównego modułu „Talii” będzie w tym roku na żywo transmitowany do sześciu kin cyfrowych w Małopolsce.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, April 22, 2024 09:25:14
IP     : 44.197.231.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html