To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Comenius i 24 tys. euro dla Zespołu Szkół w Tarnowcu    -   21/5/2010
Wizyta węgierskich uczniów w Tarnowcu
W dniach 9-16 maja w Zespole Szkół Publicznych w Tarnowcu gościła grupa 24 węgierskich uczniów i nauczycieli ze szkoły z Jászalsószentgyörgy na Węgrzech. W programie wizyty, prócz zwiedzania dużo miejsca przeznaczono na zajęcia integracyjne – m.in. uczniowie wspólnie przygotowali scenki teatralne w oparciu o „Chłopców z Placu Broni” Ferenca Molnara.

Ogloszenie
>

Podczas swego pobytu w Tarnowcu węgierscy uczniowie przebywali w Krynicy, kopalni soli w Bochni, zwiedzili zamek w Dębnie, poznali zabytki Tarnowa i Krakowa. Ogromnym przeżyciem była dla nich wizyta na Wawelu, podczas której złożyli oni przywiezione z Węgier kwiaty przy sarkofagu, w którym pochowano Lecha i Marię Kaczyńskich.
W programie wizyty dużo miejsca przeznaczono na zajęcia integracyjne z tarnowieckimi gimnazjalistami (zajęcia językowe i artystyczne, warsztaty teatralne, rozgrywki sportowe). Zgodnie z założeniami wspólnego projektu młodzież wspólnie przygotowywała scenki teatralne w oparciu o „Chłopców z Placu Broni” Ferenca Molnara. Młodzież z Tarnowca zaprezentowała węgierskim rówieśnikom współczesną wersję Czerwonego Kapturka w języku angielskim. Węgierscy goście wzięli także udział Międzynarodowym Koncercie, który odbył się w Kościele parafialnym w Tarnowcu. Wspólne spotkania, grillowanie, dyskoteka i konkurs karaoke spowodowały, iż dziesięć dni szybko minęło i gimnazjaliści z Tarnowca już czekają na wyjazd do Jászalsószentgyörgy 31 maja.

-Cieszymy się bardzo z naszej dziesięcioletniej współpracy. Nasi uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach z węgierskimi rówieśnikami, nawiązują przyjaźnie, poznają kulturę i historię naszych przyjaciół. Wspólne spotkania umożliwiają także nauczycielom wymianę doświadczeń i dostarczają wiele wspaniałych przeżyć – podkreśla Anna Chmura, dyrektor ZSP w Tarnowcu.
-Współpraca szkól z Tarnowca i Jászalsószentgyörgy jest bardzo ważna dla młodzieży i nauczycieli obu szkół, a także dla gminnego samorządu. Spędziłem z młodzież trochę czasu i widziałem jak wspaniale się komunikują i integrują – dodaje wójt Grzegorz Kozioł.

Wizyta ta odbyła się w ramach realizowanego przez obie szkoły Dwustronnego Partnerskiego Projektu Comenius. Projekt „Bez wielkiej chwały” uzyskał dofinansowanie z Komisji Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” w edycji 2009. Szkoła w Tarnowcu otrzymała dofinansowanie w wysokości 24.000 Euro.
(PP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, April 22, 2024 09:45:35
IP     : 44.197.231.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html