To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   24/5/2010
Egzotyczne kradzieże
Pług konny, olej napędowy, koparka, radioodtwarzacz, kable spawalnicze, iglaki, domofon, wyrównywarka nawierzchni boiska, a nawet podkłady kolejowe – prócz pieniędzy i dokumentów łupem złodziei pada wszystko, co da się spieniężyć, lub wykorzystać dla potrzeb własnych, nawet jeśli będą to dość egzotyczne „fanty”. Opierając się na informacjach nadsyłanych przez panią rzecznik KMP Tarnów można sądzić, że w minionym tygodniu zdecydowanie dominowały kradzieże.

Ogloszenie
>

Kradzieże
W miejscowości Wola Rogowska, z wnętrza niezamkniętego budynku gospodarczego, nieznani sprawcy dokonali kradzieży: silnika elektrycznego 4,5kW, kosiarki do trawy, metalowego plewnika oraz pługu konnego. Łącznie poniesione straty wyceniono na 1.500zł.
Do kradzieży doszło również w miejscowości Zalasowa, gdzie z niezamkniętych pojazdów: ciągnika widłowego oraz koparki „Białoruś” nieznani sprawcy dokonali zaboru oleju napędowego w ilości 100 litrów oraz 10 litrów etyliny z karnistrów. Straty jakie poniósł właściciel – mieszkaniec Zalasowej wyceniono na 500 zł.
Na niestrzeżonym parkingu przy ulicy Skowronków w Tarnowie nieznany sprawca, po uprzednim siłowym opuszczeniu szyby w samochodzie marki Ford Fiesta, dokonał kradzieży radioodtwarzacza wraz z panelem czołowym powodując tym samym straty w kwocie 260zł na szkodę mieszkańca miasta.
18 maja nad ranem z terenu prywatnej posesji w Koszycach Wielkich, nieznany sprawca dokonał kradzieży 3 kabli spawalniczych, każdy o długości 20 metrów i odważników, powodując starty w wysokości 400 złotych wartości. Sprawca bezskutecznie usiłował ukraść także spawarkę i wagę na szkodę tego samego pokrzywdzonego.
W nocy z czwartku na piątek nieznani sprawcy wyrwali i ukradli z cmentarza komunalnego w Woli Rzędzińskiej 43, blisko metrowe iglaki. Wartość start na szkodę Urzędu Gminy Tarnów wynosi 1200 złotych.
Do zaparkowanego przy ul. Śląskiej w Tarnowie jeepa włamał się nieznany sprawca. Po wybiciu szyby zabrał plecak z dokumentami, kartami bankowymi, kredytowymi, 1600 złotymi gotówki i 2 butelkami alkoholu. Łączne starty na szkodę mieszkańca Zbylitowskiej Góry oszacowano na 3 tysiące złotych. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę.
Nieznany sprawca włamał się do zaparkowanego przy jednym z dużych sklepów w Niedomicach Nissana Sunny. Zabrał mieszkańcowi Woli Rzędzińskiej dokumenty oraz 500 złotych gotówki.
Właścicielka jednego ze sklepów przy ul. Rynek w Ciężkowicach utraciła portfel z dowodem osobistym i pieniędzmi. Nieznany sprawca wszedł niepostrzeżenie do sklepu i ukradł znajdujący się pod ladą portfel z zawartością. Suma start to około 1000 złotych.
Na szlaku kolejowym od miejscowości Łętowice do Biadolin Szlacheckich nieznani sprawcy ukradli ponad 2800 sztuk wkrętów do podkładów wraz z podkładami, o łącznej wartości 7300 złotych na szkodę PKP.
Mieszkaniec Woli Rzędzińskiej utracił wart 400 złotych domofon. Sprawca ukradł urządzenie zamocowane na słupku ogrodzeniowym.
Z terenu stadionu w LKS Olimpia w Wojniczu nieznany sprawca ukradł wyrównywarkę nawierzchni boiska o wartości 1000 złotych. Działania wojnickiej Policji pozwoliły na zatrzymanie złodzieja. 26-letni mieszkaniec miejscowości Isep przyznał się do kradzieży.

Zniszczenie mienia
Policjanci z komisariatu Tarnów Zachód zatrzymali 58-letniego tarnowianina, który uszkodził zaparkowany przy ul. Rolniczej w Tarnowie samochód marki Seat Cordoba. Porysował lakier na drzwiach po lewej stronie pojazdu, powodując straty w wysokości 300 złotych na szkodę mieszkańca miasta.
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali sprawcę uszkodzenia mienia. 61-letni mieszkaniec Tarnowa, podejrzewany jest o wybicie 2 szyb w drzwiach wejściowych sklepu przy ul. Krzyskiej. Wartość start oszacowano na 500 złotych.

Za kółkiem
Blisko 2 promile alkoholu miał zatrzymany wieczorem z 19 na 20 maja na ul. Szpitalnej w Żabnie kierowca Toyoty. 58-letni miejscowy utracił prawo jazdy, czeka go postępowanie karne.
W sobotę o godzinie 10:00 w Tuchowie kierująca Mazdą, 22-letnia mieszkanka Lubaszowej włączając się do ruchu z posesji, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 74-letniemu mieszkańcowi Burzyna poruszającemu się motocyklem MZ, doprowadzając do zderzenia pojazdów. Mężczyzna z urazem głowy trafił do szpitala. Kierująca była trzeźwa.
Kwadrans przed 16:00 w sobotę doszło do wypadku drogowego na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego z Kasprowicza w Tarnowie. Jadący ul. Paderewskiego przez skrzyżowanie na wprost Renault Clio 19-letni tarnowianin, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 30-letniemu mieszkańcowi Kowalowej, który jechał VW Caddy ul. Kasprowicza w kierunku ul. Słowackiego. W wypadku ucierpiała pasażerka Renault. Doznała wstrząsu mózgu i przebywa w szpitalu. Kierujący byli trzeźwi.

Różne
Jak informowaliśmy w osobnej wiadomości, 17 maja w potoku Uniszownianka w Bistuszowej ujawniono ciało 60-letniej mieszkanki Uniszowej, która w godzinach popołudniowych 16 maja wyszła z domu udrożnić przepust wodny. Kobieta prawdopodobnie wpadła do wezbranego po intensywnych opadach deszczu potoku i utonęła. Wstępnie wykluczono by do jej śmierci przyczyniły się osoby trzecie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, April 24, 2024 18:09:49
IP     : 3.238.117.130
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html