To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   1 czerwca – tysiące dzieci na Zamku w Dębnie    -   25/5/2010
Muzeum na Dzień Dziecka
„Dzień Dziecka” na zamku w Dębnie od wielu lat gromadzi setki dzieci na wspaniałej zabawie . Tegoroczne święto to impreza integracyjna - o formule pikniku edukacyjno-poznawczego, przebiegająca pod hasłem „Tobie chcę pokazać świat – świat kultur europejskich”. Towarzyszy jej będzie niecodzienne zwiedzanie tego muzeum – 1 czerwca będzie można wczuć się w atmosferę średniowiecznego zamku, przebierając się w stroje, ucząc tańców. Odważni mogą poddać się torturom w zamkowej „turmie”, w aptece utrzeć pigułki a w kuchni doprawić staropolską strawę. Jednocześnie na wzgórzu zamkowym na uczestników czekać będą liczne atrakcje m.in. w postaci: warsztatów rycerskich prowadzonych przez Drużynę Rycerską Jakuba Odrowąża.

Ogloszenie
>

Będą to pokazy walk rycerskich, strzelanie z łuku, turniejowe ćwiczenia konne (koń drewniany), rzut włócznią, zabawy w przeciąganiu liny, rzut podkową, pokaz średniowiecznej broni palnej; starsza młodzież będzie miała możliwość pojedynku bronią ćwiczebną, pokaz średniowiecznej broni palnej. W dobrą zabawę dzieci wprowadzi grupa młodych animatorów kultury „Otwarta Przestrzeń Edukacji Artystycznej”, którzy poprowadzą z dziećmi zabawy muzyczne, kuglarskie, zabawy przy chuście animacyjnej, body painting (malowanie twarzy). Dla zainteresowanych ruchem na wolnym powietrzu, różne konkurencje sportowe poprowadzi klub sportowy „Orzeł” z Dębna; zaplanowano także liczne konkursy i zabawy interaktywne poprowadzi z dziećmi młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr. 2 w Brzesku.

Jednocześnie organizatorzy proponują blok artystyczny, na który złożą się prezentacje wokalno – taneczne szkół podstawowych z terenu Gminy Dębno, koncerty laureatów festiwalu „Talenty Małopolski 2010”, koncert bębniarski a także blok edukacyjny polegający na nauce tańców. Ponadto przewidziane są atrakcje w postaci: trampoliny, licznych elementów „wesołego miasteczka”; będzie można również zakupić łakocie (wata cukrowa, popcorn, regionalne jadło) oraz pamiątki. Dzień Dziecka na Zamku w Dębnie jest skierowany do dzieci młodszych a także dzieci pokrzywdzonych przez los, które zostaną włączone do zabawy. Tegoroczna impreza jest obliczona na 1 tys. dzieci i już zarezerwowana. Sponsorem głównym jest Bank Zachodni WBK S.A. 1 Oddział w Brzesku.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, April 22, 2024 10:13:01
IP     : 44.197.231.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html