To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Sukcesy sportowe studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie    -   25/5/2010
Sportowa wiosna akademików PWSZ
Wiosna to gorący okres w studenckiej rywalizacji sportowej prowadzonej w ramach Małopolskiej Ligi Akademickiej lub Akademickich Mistrzostw Polski. Z sukcesami uczestniczą w niej studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie trenujący w sekcjach prowadzonych przez Klub Uczelniany AZS.

Ogloszenie
>

Medale Akademickich Mistrzostw Polski dla PWSZ w Tarnowie
Serię sukcesów rozpoczęły studentki tarnowskiej PWSZ startujące w Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych zorganizowanych w Łodzi. Dobre miejsca w klasyfikacji indywidualnej zapewniły studentkom wysokie 16 miejsce na 53 startujące zespoły. Ponieważ było to zarazem najlepsze miejsce wśród państwowych wyższych szkół zawodowych – reprezentacja studentek mogła cieszyć się ze złotego medalu Akademickich Mistrzostw Polski w klasyfikacji typów Uczelni. W drużynie najszybciej biegała Magdalena Mrugasz, która z czasem 14 min. 13 sek. Zajęła ona 38 miejsce na 280 uczestniczących w zmaganiach pań. Kolejna studentka PWSZ w Tarnowie Anna Klimczak przybiegła na 62. miejscu, Paulina Kuboń na 138., a Anna Popławska i Katarzyna Kuczek odpowiednio na 160. i 161. miejscu.
Studenci PWSZ w Tarnowie zajmowali gorsze pozycje. Najszybszy z tarnowian był Rafał Zegar, który z czasem 10 min. 43 sek. uplasował się na 129. pozycji. Ostatecznie w klasyfikacji typów uczelni studenci z Tarnowa zajęli pechowe 4. miejsce.
-Dziewczęta sprawiły nam wszystkim ogromną niespodziankę. Wierzyły, że są w stanie powalczyć o dobre pozycje i to rzeczywiście się udało, pomimo faktu, że biegały podczas oberwania chmury – warunki na trasie były bardzo ciężkie. Wysokie pozycje w klasyfikacji generalnej przełożyły się na złoty medal w typach uczelni zdobyty z bardzo dużą przewagą, otrzymaliśmy 559 punktów, a następna w tabeli reprezentacja Kolegium Karkonoskiego z Jeleniej Góry miała ich aż 946. Szansę medalową mieli również panowie, ale ostatecznie zostali sklasyfikowani na 4. pozycji wśród PWSZ-tów- mówi Jan Salamon, prezes KU AZS PWSZ w Tarnowie.

Ze srebrnym medalem wróciły biorące udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Pływaniu, Paulina Kot i Katarzyna Walkowicz trenujące na co dzień pod okiem trenera Ryszarda Mroza. Dobre czasy w eliminacjach strefy C do finałów ogólnokrajowych dawały nadzieje na walkę w Mistrzostwach. Ostatecznie, na dystansie 100 metrów stylem klasycznym kobiet, Paulina Kot z czasem 1:24,93 uplasowała się na 17. miejscu, a Katarzyna Walkowicz na 28. (czas 1:27,46). Zajęte miejsca pozwoliły sklasyfikować tarnowską PWSZ na drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej PWSZ-tów.

Wspinacze trzecią drużyną w Małopolsce!
O punkty w Małopolskiej Lidzie Akademickiej i medale Akademickich Mistrzostw Polski walczyli studenci wspinacze trenujący na co dzień w Sekcji Wspinaczki Sportowej KU AZS PWSZ w Tarnowie. Z Akademickich Mistrzostw Polski we Wspinaczce wrócili co prawda bez medalu, ale start i tak należy uznać za udany – mężczyźni zajęli 13. miejsce w klasyfikacji generalnej – najlepsze w historii występów tarnowskiej PWSZ na Mistrzostwach. Tradycyjnie było to pierwsze miejsce wśród startujących państwowych wyższych szkół zawodowych. W kategorii „na trudność” najwyżej uplasowali się Jędrzej Komosiński (74. pozycja) i Adam Pieprzycki – pracownik dydaktyczny Instytutu Politechnicznego (86. miejsce). W kategorii na czas wyniki, mimo że nie przyniosły medalowego rezultatu, były jeszcze lepsze – Jędrzej Komosiński był 5, Michał Barnaś 30, a Łukasz Michalski 47. Po raz pierwszy w Mistrzostwach wzięła także udział reprezentacja pań. Gabriela Marszałek i Małgorzata Szymura zajęły dobre 54. i 55. miejsca w kategorii „na czas”.
Studenci PWSZ w Tarnowie wystartowali również w Małopolskiej Lidze Akademickiej we wspinaczce. W zmaganiach zorganizowanych w pomieszczeniach krakowskiej Korony, na bulderowych problemach, punktowała drużyna w składzie: Jakub i Michał Barnasiowie, Jakub Stuglik i Wojciech Nowak. Zdobyte punkty pozwoliły sklasyfikować akademików z Tarnowa na 3. pozycji w klasyfikacji drużynowej.

-Występ na Akademickich Mistrzostwach Polski we wspinaczce należy uznać za udany – zajęliśmy najlepsze miejsce w historii naszych startów w klasyfikacji drużynowej mężczyzn, po raz pierwszy w Mistrzostwach wzięła udział drużyna kobieca. Do pełni szczęścia brakło tylko zdobyczy medalowej. Jędrzej Komosiński ostatecznie zajął 5. miejsce w „czasówkach”, ale tak naprawdę jego występ do ostatniej chwili stał pod znakiem zapytania. Jeszcze na zgrupowaniu kadry doznał poważnej kontuzji pleców i treningi wznowił dopiero dzień przed wyjazdem. Dużo niespodziewanej radości sprawił nam za to występ w zawodach Małopolskiej Ligi Akademickiej. Były to zawody w boulderingu, a treningów nie prowadzimy pod tą formę wspinaczki. Dlatego zajęcie trzeciego miejsca wśród szkół wyższych Małopolski startujących w Lidze jest dla nas bardzo dużym sukcesem. Zresztą warto zauważyć, że w zawodach tych braliśmy udział po raz pierwszy – poszerzanie zakresu naszej aktywności sportowej jest możliwe dzięki wsparciu sponsorskiemu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa - stwierdza Wojciech Nowak, kierownik Sekcji Wspinaczki Sportowej KU AZS PWSZ w Tarnowie.

Awans piłkarzy ręcznych PWSZ w Tarnowie do finałów krajowych!
Sukcesem zakończył się udział reprezentacji tarnowskiej PWSZ w rozegranych w dniach 7 – 9 maja 2010 r. w hali Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im.  Jana Kochanowskiego w Kielcach eliminacjach strefy „C” do finałów XXVII Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn.
W mocno obsadzonym turnieju wystartowało 14 drużyn podzielonych na cztery grupy, z czego awans do finałowej „szesnastki” zdobyć miało tylko pięć najlepszych drużyn. Drużyna PWSZ Tarnów trafiła do grupy z gospodarzami Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach, UMCS Kielce oraz PWSZ Białą Podlaską. Przegrywając tylko jeden mecz w rozgrywkach grupowych drużyna PWSZ Tarnów zajęła drugie miejsce w swojej grupie i awansowała do gry o miejsca I – VIII. Na tym etapie rozgrywek pokonała drużynę Uniwersytetu Ekonomicznego z Krakowa oraz drużynę Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa i zajęła I miejsce w swojej grupie. W meczu o I miejsce drużyna PWSZ Tarnów uległa UMCS Lublin, tym samym zajmując bardzo wysokie II miejsce w turnieju i uzyskując awans do finałów Mistrzostw Polski w Kaliszu!

Wyniki poszczególnych meczy w I fazie grupowej:
1. PWSZ Tarnów – UJK Kielce 13 : 22
Bramki zdobywali: Łukasz Sztorc – 6, Bartłomiej Siedlik – 6, Olszewski Maciej - 1
2. PSW Biała Podlaska – PWSZ Tarnów 13 : 32
Bramki zdobywali: Olszewski Maciej – 7, Bartłomiej Siedlik – 6, Paweł Łącz – 4, Józefczyk Mateusz – 4, Łukasz Sztorc – 3, Ulanecki Dawid – 3, Ogonowski Andrzej – 2, Kogut Wojciech – 2, Marcinek Rafał – 1.

Wyniki poszczególnych meczy w II fazie grupowej:
3. UE Kraków - PWSZ Tarnów 22 : 26
(MVP meczu został Bartłomiej Siedlik)
Bramki zdobywali: Łukasz Sztorc – 8, Bartłomiej Siedlik – 6, Olszewski Maciej – 4, Ogonowski Andrzej – 3, Kogut Wojciech – 2, Józefczyk Mateusz – 1, Paweł Łącz – 1, Marcinek Rafał – 1
4. PWSZ Tarnów – AGH Kraków 19 : 18
(MVP meczu został Radosław Jachym bramkarz tarnowskiej drużyny)
Bramki zdobywali: Łukasz Sztorc – 7, Olszewski Maciej – 4, Ogonowski Andrzej – 3, Bartłomiej Siedlik – 2, Kogut Wojciech – 2, Ulanecki Dawid – 1
5. Mecz finałowy o I miejsce: UMCS Lublin – PWSZ Tarnów 30 : 20
Bramki zdobywali: Paweł Łącz – 7, Łukasz Sztorc – 4, Marcinek Rafał – 2, Józefczyk Mateusz – 2, Bartłomiej Siedlik – 1, Kogut Wojciech – 1, Ogonowski Andrzej – 1, Ulanecki Dawid – 1, Jan Krawiec – 1, (w meczu nie grał za czerwoną kartkę Olszewski Maciej).

Reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie występowała w następującym składzie (w nawiasie liczba zdobytych bramek podczas całego turnieju): Łukasz Sztorc (28), Bartłomiej Siedlik (21), Olszewski Maciej (16), Łącz Paweł (12), Ogonowski Andrzej (9), Józefczyk Mateusz (7), Kogut Wojciech (7), Ulanecki Dawid (5), Marcinek Rafał (4), Krawiec Jan (1) oraz bramkarz Radosław Jachym.
Najlepszym skrzydłowym turnieju został wybrany Bartłomiej Siedlik.
Opiekunem i trenerem drużyny działającej w ramach KU AZS PWSZ w Tarnowie jest mgr Przemysław Markowicz, który po zakończonym turnieju powiedział: „…turniej był bardzo ciężki, przyszło nam grać z ligowymi zespołami, jednak zawodnicy wypełnili założenie taktyczne, zostawili sporo zdrowia na boisku i dzięki temu możemy po dwóch latach przerwy świętować awans do ścisłej 16 Mistrzostw Polski Mężczyzn w Piłce Ręcznej. Chciałem podziękować władzą Naszej Uczelni za umożliwienie startu w tej imprezie jak również Prezesowi KU AZS PWSZ w Tarnowie Janowi Salomonowi. Mam nadzieję, że w nadchodzących finałach również pokażemy, że jesteśmy zespołem i potrafimy walczyć o każdy punkt, bramkę i zajmiemy dobre miejsce…”

Pierwsze pięć zespołów w klasyfikacji końcowej turnieju, które uzyskały awans do finału:
UMCS Lublin
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie
WŚ Kielce
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Uniwersytet Rzeszowski.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, April 24, 2024 18:39:16
IP     : 3.238.117.130
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html