To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wreszcie mogą ćwiczyć strzelanie w Tarnowie    -   25/5/2010
Policjanci na strzelnicy
24,4 metry długości 2,44 szerokości i blisko 3 metry wysokości - to wymiary strzelnicy, a dokładnie „Krytej Mobilnej Strzelnicy Ćwiczebnej w Kontenerach”, z której od końca kwietnia korzystają tarnowscy policjanci, ćwicząc wprawne oko i pewną rękę. Dzięki przychylności zakładów mechanicznych i umowie o użyczenie podpisanej pomiędzy Prezesem Zarządu Zakładów Mechanicznych Tarnów S.A Krzysztofem Jagiełłą, a Małopolskim Komendantem Wojewódzkim Policji przy udziale Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie insp. Zbigniewa Ostrowskiego, policjanci z Tarnowa mogą ćwiczyć na miejscu, nie tracąc czasu na dojazdy do komendy w Brzesku, gdzie dotąd odbywały się szkolenia z zakresu strzelania.

Ogloszenie

Entuzjastycznie do przedsięwzięcia odniosły się także władze miasta wydając decyzję, na mocy której końcem kwietnia policjanci mogli rozpocząć w nowym obiekcie zajęcia programowego, strzeleckiego szkolenia policjantów.
Strzelnica usytuowana została na terenie bazy transportowej Komendy Miejskiej Policji przy ul. Jastruna w Tarnowie.

Kryta mobilna strzelnica ćwiczebna w kontenerach produkowana przez tarnowskie zakłady mechaniczne, wyposażona jest w dwa stanowiska strzeleckie. Umożliwia przeprowadzenie treningów indywidualnych lub w parach z odległości do 15 metrów, z broni krótkiej o kal. do 11,43 mm i pistoletów maszynowych o kal. do 9 mm-ogniem pojedynczym, pociskami zwykłymi o rdzeniu miękkim, amunicją wystrzeliwaną z prędkością początkową nie większą niż 1000 m/s i energią początkową pocisku nie większą niż 1000J. Jej zaletą jest możliwość szybkiego i łatwego przemieszczania z miejsca na miejsce i montażu na naczepach transportowych. Złożona z pomieszczenia socjalnego i hali strzeleckiej, wyposażona w system wentylacji z możliwością montażu ogrzewania i klimatyzacji.
-Użyczona nam do testowania strzelnica to świetne rozwiązanie dla naszej jednostki i wielu innych jednostek Policji, które nie posiadają własnych obiektów. Cieszy fakt, że jej producentem jest tarnowska firma. Możliwość korzystania ze strzelnicy to nie tylko wygoda dla naszych policjantów, to przede wszystkim duża oszczędność czasu i pieniędzy, jakie musimy ponosić w związku z dojazdami na strzelnicę w Brzesku - mówi szef tarnowskiej Policji insp. Zbigniew Ostrowski. -Posiadanie na stałe takiego obiektu przyczyniło by się do podniesienia umiejętności policjantów w zakresie posługiwania się bronią. Mogli by strzelać znacznie więcej i częściej – dodaje Komendant.

Mobilnymi strzelnicami zainteresowanych jest zresztą więcej jednostek Policji. Chętnych do jej testowania było wielu. Ostatecznie wybrano Tarnów i Warszawę.
Tymczasem zgodnie z podpisaną umową policjanci będą mogli z niej korzystać do 20 czerwca.
Od momentu uruchomienia strzelnicy codziennie odbywają się tam policyjne szkolenia. Średnio w zajęciach uczestniczy 20 osób. Prowadzi je instruktor wyszkolenia strzeleckiego z KMP Tarnów kom. Jarosław Golemo. -Mobilna strzelnica zapewnia możliwość przeprowadzenia treningów strzeleckich, które każdy funkcjonariusz musi okresowo przechodzić. Spełnia ona nasze wymogi w zakresie podstawowego, programowego szkolenia strzeleckiego policjantów. Byłoby idealnie gdyby tarnowscy policjanci mieli taką strzelnicę na stałe do dyspozycji - mówi kom. Golemo.
Problemem może być jednak kwestia finansowa. Mobilna strzelnica to wydatek rzędu ok.500 tysięcy złotych. W dobie trudności finansowych w Policji to suma zaporowa. Komendant Ostrowski jednak zapowiada, że będzie szukał środków na zakup strzelnicy. -Z pewnością podejmę starania o pozyskanie funduszy na zakup takiego obiektu dla tarnowskiej Policji – mówi Komendant.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, April 24, 2024 19:29:16
IP     : 3.238.117.130
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html