To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Sprzątanie po wielkiej wodzie    -   26/5/2010
Tarnów szacuje straty
W Tarnowie trwa szacowanie powodziowych strat. Z wstępnych danych wynika, że będą one znacznie mniejsze niż w roku ubiegłym – informuje magistrat. Z wyjątkiem kilku obiektów, nie ma poważnego uszczerbku w mieniu komunalnym. Nie doszło także do znacznego zalania domów czy mieszkań, skończyło się głównie na miejscowych podtopieniach piwnic.

Ogloszenie

Jak czytamy w nadesłanej informacji, magistrat planuje w tym roku wykonać kolejne prace, które mają w przyszłości wyeliminować zagrożenie powodziowa. Mowa m.in. o budowie wału powodziowego na rzece Białej, na odcinku od ulicy Św. Katarzyny do mostu kolejowego. W tym zakresie, miasto zamierza wspomóc inwestora – Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych.
Ponadto, wspólnie z samorządem Skrzyszowa, planowane jest zorganizowanie wizji lokalnej na tym terenie i omówienie szczegółów technicznych przyszłego zbiornika retencyjnego. Aktualnie przeszkodą są przede wszystkim kwestie własnościowe, grunty te bowiem należą do prywatnych właścicieli. Koszty tej ostatniej inwestycji są ogromne. Jest jednak szansa na sfinansowanie jej przez Unię Europejską.

Co ważne, tarnowscy specjaliści – psycholodzy są gotowi nieść pomoc najbardziej potrzebującym. Ośrodek Interwencji Kryzysowej wytypował dwóch pracowników, którzy, zgodnie z wolą Wojewody Małopolskiego, obejmą terapią poszkodowanych w regionie.
W samym Tarnowie straty związane z ulewami poniosły głównie Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich i miejscowe szkoły. W pierwszym przypadku doszło do uszkodzeń na kładkach dla pieszych na Potoku Wątok przy ulicach Pracy, Kossaka, Tuchowskiej, uszkodzeń nawierzchni bitumicznych na drogach krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych, uszkodzeń nawierzchni żwirowych na drogach gminnych, zamulenia krat ściekowych, podmycia i zapadnięcia chodników.
Szkody poniosły również szkoły: SP nr 9, 11 Integracyjna, 18, Gimnazjum nr 7, I LO, ZSO nr 1, Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych, Bursa Międzyszkolna i Przedszkole nr 27. Woda najczęściej spowodowała zniszczenia chodników, zapadnięcia nawierzchni (wyrwy), zalania boisk, zacieki na ścianach; poważne straty powstały w przypadku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, gdzie powstało zagrożenie katastrofą budowlaną, spowodowane zapadnięciem się instalacji kanalizacji burzowej od północnej strony budynku szkolnego i podmywaniem podłoża parkingu i chodnika przyszkolnego oraz bardzo prawdopodobnym podmywaniem ściany nośnej sali gimnastycznej i auli szkolnej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, April 22, 2024 09:05:50
IP     : 44.197.231.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html