To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   BZ WBK: bezpłatne kursy informatyczne    -   27/5/2010
Od szkoleni@ do zleceni@!
Bezpłatny kurs tworzenia stron www, budowy i obsługi sieci komputerowych lub marketingu internetowego, a w trakcie trzymiesięcznego stażu zawodowego w oddziale Banku Zachodniego WBK wykorzystanie nowych umiejętności w tworzeniu projektów dla klientów banku – to tylko niektóre z elementów rozpoczynającego się właśnie projektu „INFORAMICUS – zaprzyjaźnij się z informatyką i zdobywaj świat” skierowanego do młodych mieszkanek i mieszkańców powiatu dąbrowskiego, tarnowskiego, nowosądeckiego oraz limanowskiego. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a realizuje go Fundacja Banku Zachodniego WBK.

Ogloszenie

–W tej chwili rozpoczęliśmy etap rekrutacji. Do udziału w proponowanym przez nas szkoleniu chcielibyśmy zaprosić młodych ludzi w wieku od 18 do 25 lat, mieszkających na terenie powiatów: dąbrowskiego, tarnowskiego, nowosądeckiego i limanowskiego, którzy zdobywając nowe umiejętności chcą dać sobie szansę na znalezienie ciekawej pracy – mówi Dagmara Pilis, koordynator projektu. –Szczególnie gorąco zachęcamy kobiety, na które  czeka 60 spośród 100 miejsc szkoleniowych, oraz osoby niepełnosprawne. Niech odważą się zaprzyjaźnić z komputerem i Internetem.
Chętni będą mogli wybrać jeden spośród trzech tematów szkolenia informatycznego:  
1. aktywne wykorzystanie Internetu w celach marketingowych,
2. projektowanie i budowa stron www,
3. budowa i obsługa prostych sieci komputerowych i serwerów.
Na zakończenie kursu napiszą test oraz wykonają pracę zaliczeniową, która weźmie udział w konkursie przygotowanym przez organizatorów szkolenia. Na nagrody mogą liczyć autorzy 10 najlepszych prac. Po zakończeniu kursów zawodowych wszyscy przejdą szkolenie z zakresu zarządzania finansami, które – w ramach wolontariatu – poprowadzą pracownicy Banku Zachodniego WBK. Uczestnicy szkolenia będą także mogli korzystać z indywidualnych konsultacji finansowych przez Internet oraz warsztatów motywacyjnych prowadzonych przez psychologów.

W drugim roku trwania projektu 30 najlepszych absolwentek i absolwentów kursów informatycznych odbędzie w oddziałach BZ WBK trzymiesięczne staże zawodowe. Każdy znajdzie się pod opieką osobistego trenera – pracownika Banku Zachodniego WBK.
–Staż pozwoli im sprawdzić umiejętności uzyskane na kursie informatycznym – mówi Dagmara Pilis. –Będą tworzyli prawdziwe projekty na rzecz klientów banku. Oprócz wsparcia pracowników banku będą także mogli korzystać z indywidualnych konsultacji informatycznych.
Dodatkowo, w celu wypromowania absolwentów kursu na rynku pracy, zaplanowano umieszczenie ich profili zawodowych w broszurze informacyjnej adresowanej do lokalnych pracodawców oraz organizację targów pracy w lokalnych oddziałach Banku Zachodniego WBK.
W ramach zajęć uczestnicy kursów mogą także liczyć na bezpłatne materiały dydaktyczne, poczęstunek i zwrot kosztów dojazdu. Ci, którzy będą odbywać staż w banku, otrzymają stypendia w wysokości 1200 zł.

–Celem projektu INFORAMICUS jest nie tylko przekazanie uczestnikom konkretnych umiejętności zawodowych, ale również stworzenie im możliwości zdobycia praktycznego doświadczenia w bezpośrednim kontakcie z potencjalnymi pracodawcami w oddziałach Banku Zachodniego WBK. To bardzo ważny element tego projektu  – mówi Eliza Dzwonkiewicz z Fundacji Banku Zachodniego WBK. –Projekt INFORAMICUS wpisuje się w działalność naszej Fundacji, która od ponad 11 lat wspiera młode osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, organizując m.in. program grantowy „Bank Dziecięcych Uśmiechów”, w ramach którego przyznajemy dotacje organizacjom pomagającym dzieciom z całej Polski.

  Szczegółowe informacje o projekcie INFORAMICUS (w tym regulamin uczestnictwa oraz formularz zgłoszeniowy) można znaleźć na stronie www.inforamicus.pl. Więcej o innych działaniach Fundacji Banku Zachodniego WBK – www.bzwbk.pl/bdu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, April 24, 2024 18:40:33
IP     : 3.238.117.130
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html