To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Podpalił dom z własnymi dziećmi w środku    -   31/5/2010
Tygodniowa Kronika Policyjna
Miniony tydzień przyniósł obfitość przestępstw, przede wszystkim w zakresie kradzieży. Złodzieje wykorzystywali np. stan upojenia alkoholowego współbiesiadników lub właściciela „odwiedzonego” mieszkania, kradli miedziane rurki instalacji grzewczej (20 tys. zł), kosze na śmieci, tory kolejowe, okradali grobowce. Niszczono także mienie – w Wierzchosławicach nieznani sprawcy wybili otwór w cembrowinie studzienki kanalizacji znajdującej się na terenie bazy magazynowej spółdzielni, powodując straty w wysokości 8 tysięcy złotych na szkodę Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej, zaś w Zgłobicach zniszczono nawierzchnię boiska sportowego poprzez jeżdżenie po niej „z ułańską fantazją” - wartość strat: 1500 zł. Nie brakowało również zdarzeń drogowych, policjanci zatrzymywali ponadto osoby posiadające przy sobie marihuanę. Z niecodziennym w naszej kronice zdarzeniem mieli do czynienia natomiast policjanci z komisariatu w Tuchowie – 28-letni mieszkaniec Zalasowej wszczął awanturę, przewrócił teściową wywołując u niej uraz głowy, a następnie podpalił poddasze domu zamieszkiwanego przez jego żonę i trójkę małych dzieci.

Ogloszenie
>

Kradzieże
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 41-letnią kobietę oraz 33- i 32-letniego mieszkańca Tarnowa, którzy wykorzystując stan nietrzeźwości właściciela jednego z mieszkań przy ul. Majchra w Tarnowie ukradli laptop, zestaw satelitarny, rower górski, 2 telefony komórkowe, o łącznej wartości 4300 złotych. Do zdarzenia doszło ubiegłej nocy, 24 maja.
Nieznani sprawcy włamali się do jednego z domów jednorodzinnych w budowie przy ul. Grunwaldzkiej w Tarnowie, skąd ukradli miedziane rurki instalacji grzewczej oraz przewody instalacji elektrycznej, powodując starty w wysokości około 20 tysięcy złotych na szkodę mieszkańca miasta.
Z nie ogrodzonego terenu posesji Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Szczepanowskiej nieznani sprawcy ukradli plastikowy kosz na śmieci, 6 worków kleju do styropianu oraz 2 drewniane palety. Wartość strat wynosi 380 złotych.
W ręce policjantów z komisariatu Tarnów Zachód wpadli 21- i 26-letni mieszkańcy miasta. Są podejrzewani o kradzież z rejonu torów kolejowych przy ul. Przemysłowej w Tarnowie elementów metalowych o wartości 300 złotych na szkodę Zakładu Taboru Kolejowego.
Nieznany sprawca włamał się do magazynu jednej z firm z siedzibą przy ul. Prostopadłej w Tarnowie. Po zerwaniu kraty zabezpieczającej okno i rozbiciu szyby wszedł do wnętrza, skąd ukradł 50 metrów miedzianych rur instalacji grzewczej. Starty oszacowano na 1.5 tysiąca złotych.
Z rodzinnego grobowca mieszkanki Tuchowa znajdującego się w starej części Tuchowskiego cmentarza zniknął krzyż wart 100 złotych. Nieznany sprawca ukradł 40-centymetrowy, mosiężny krucyfiks przymocowany do nagrobnej płyty.
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 31-letniego mieszkańca Białej. Mężczyzna podejrzewany jest o to, że podczas libacji alkoholowej w jednym z domów przy ul. Klikowskiej w Tarnowie, ukradł współbiesiadnikom 3 telefony komórkowe, warte łącznie 520 złotych. Jeden z telefonów odzyskano.

Zniszczenie mienia
Nieznani sprawcy z iście „ułańską fantazją” zniszczyli nawierzchnię boiska sportowego w Zgłobicach przemieszczając się po jej płycie pojazdem mechanicznym. Pozostawili po sobie ślady w kształcie ósemek i starty w wysokości 1500 złotych na szkodę LKS Zgłobice.
W Wierzchosławicach nieznani sprawcy wybili otwór w cembrowinie studzienki kanalizacji znajdującej się na terenie bazy magazynowej spółdzielni, powodując straty w wysokości 8 tysięcy złotych na szkodę Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Za kółkiem
Wykonujący manewr cofania Mazdę 323 28-letni mieszkaniec Burzyna potrącił 71-letnią pieszą. Mieszkanka Tuchowa doznała złamania kości ramienia. Kierujący był trzeźwy. Do zdarzenia doszło na parkingu pod delikatesami w Tuchowie.
27 maja w Woli Rzędzińskiej tarnowska „drogówka” zatrzymała miejscowego rowerzystę. Badanie wykazało, że 44-latek miał 3.5 promila alkoholu w organizmie.
Jadąca Vw Polo ul. Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie, 59-letnia mieszkanka miasta, wykonując manewr zawracania pojazdu potrąciła idącą chodnikiem w kierunku ul. Słonecznej, 74-letnią mieszkankę Starych Żukowic. Piesza doznała zwichnięcia barku, uraz nogi i ogólnych potłuczeń. Po udzieleniu pomocy medycznej opuściła szpital. Kierująca była trzeźwa.
Do potrącenia pieszej doszło także na drodze K 1378 w piątek w Pogórskiej Woli. 49-letni miejscowy motocyklista jadąc od miejscowości Żdżary potrącił 9-letnią mieszkankę Żdżar, która przechodziła przez jezdnię. Dziewczynka doznała stłuczenia głowy i otarć naskórka. Kierujący jednośladem - złamania ręki. Badanie wykazało, że był trzeźwy.
30 maja o godz. 18-tej w Nowodworzu podczas przebiegania przez jezdnię potrącona została 79-letnia miejscowa. Kierujący motocyklem Yamacha, 27-letni tarnowianin był trzeźwy. Piesza trafiła do szpitala. Ma liczne złamania kończyn dolnych i miednicy.

Narkotyki
26 maja wieczorem w rejonie ogródków działkowych przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie dzielnicowi z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 25-letniego tarnowianina, który posiadał 0,25 grama marihuany.
W piątek wieczorem w Tarnowie policyjny patrol zatrzymał 19-letniego mieszkańca Wojnicza, przy którym ujawniono ponad 8 gramów marihuany.

Różne
Policjanci z komisariatu w Tuchowie zatrzymali 28-letniego mieszkańca Zalasowej, który podpalił poddasze domu zamieszkiwanego przez jego żonę, trójkę małych dzieci i teściową. Wcześniej wszczął w awanturę podczas której popchnięta teściowa upadła na twarde podłoże doznając urazu głowy. Kobieta przebywa w szpitalu. Dzieci nie odniosły obrażeń, pozostają w szpitalu na obserwacji. W chwili zatrzymania mężczyzna miał 0,73 promila alkoholu w organizmie.
Jak obszernie informowaliśmy w osobnej wiadomości, tarnowscy policjanci od końca kwietnia korzystają z „Krytej Mobilnej Strzelnicy Ćwiczebnej w Kontenerach”. Dzięki przychylności zakładów mechanicznych i umowie o użyczenie podpisanej pomiędzy Prezesem Zarządu Zakładów Mechanicznych Tarnów S.A Krzysztofem Jagiełłą, a Małopolskim Komendantem Wojewódzkim Policji przy udziale Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie insp. Zbigniewa Ostrowskiego, policjanci z Tarnowa mogą ćwiczyć na miejscu, nie tracąc czasu na dojazdy do komendy w Brzesku, gdzie dotąd odbywały się szkolenia z zakresu strzelania. Entuzjastycznie do przedsięwzięcia odniosły się także władze miasta wydając decyzję, na mocy której końcem kwietnia mogliśmy rozpocząć w nowym obiekcie zajęcia programowego, strzeleckiego szkolenia policjantów. Strzelnica usytuowana została na terenie bazy transportowej Komendy Miejskiej Policji przy ul. Jastruna w Tarnowie. Kryta mobilna strzelnica ćwiczebna w kontenerach produkowana przez tarnowskie zakłady mechaniczne, wyposażona jest w dwa stanowiska strzeleckie. Umożliwia przeprowadzenie treningów indywidualnych lub w parach z odległości do 15 metrów, z broni krótkiej o kal. do 11,43 mm i pistoletów maszynowych o kal. do 9 mm-ogniem pojedynczym, pociskami zwykłymi o rdzeniu miękkim, amunicją wystrzeliwaną z prędkością początkową nie większą niż 1000 m/s i energią początkową pocisku nie większą niż 1000J. Jej zaletą jest możliwość szybkiego i łatwego przemieszczania z miejsca na miejsce i montażu na naczepach transportowych. Złożona z pomieszczenia socjalnego i hali strzeleckiej, wyposażona w system wentylacji z możliwością montażu ogrzewania i klimatyzacji.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, April 22, 2024 10:19:24
IP     : 44.197.231.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html