Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Rewolucja podziemna   -   09/8/2004
Na tarnowskich Falklandach ekipy MPEC od maja prowadzą roboty ziemne na szeroko zakrojoną skalę. Wkrótce zostaną zakończone. W całym mieście trwa wielka i kosztowna modernizacja węzłów i sieci ciepłowniczej w ramach programu "Przesył". Dzięki temu sprawność energetyczna urządzeń będzie dużo wyższa niż dotychczas.

Ogloszenie

W maju na osiedle Jasna II zajechał ciężki sprzęt służący do prac ziemnych i rozpoczęło się wielkie kopanie. Chodziło o wymianę starych fragmentów sieci, którymi podąża ciepło. Ostatnio, u schyłku tych prac, mieszkańcy osiedla przez 3 dni nie mieli ciepłej wody, również wcześniej były zapowiadane przerwy w dostawie.

- Od 2001 roku w ramach jednej strategii w sposób kompleksowy modernizujemy w mieście sieć ciepłowniczą, co według naszych planów ma potrwać jeszcze pięć lat - mówi Krzysztof Rodak, prezes MPEC, spółki z o.o. w Tarnowie. - W tym roku pod tym względem przekroczymy półmetek.
Część wykonanych prac dotyczy m. in. modernizacji centralnej kotłowni na Piaskówce, montażu nowoczesnej turbiny gazowej i przedsięwzięć ekologicznych.
Roboty, które prowadzi się teraz na Falklandach, polegają na na zbudowaniu sieci tzw. preizolowanej, której nie układa się już w kanałach ciepłowniczych, gdyż sama zawiera znakomitą warstwę izolacyjną skutecznie zapobiegającą stratom ciepła. Jednocześnie powstaje w mieście szkieletowa sieć światłowodowa umożliwiająca stały momitoring komputerowy wszystkich instalacji ciepłowniczych.
- Przedsięwzięcia te mają duże znaczenie także dla naszych odbiorców, ponieważ w przyszłości z powodu oszczędności korzystnie wpłyną one na poziom cen energii energii cieplnej - zapewnia prezes Rodak.
Od 2001 r. MPEC na program "Przesył" wydał już ponad 27 mln zł. Pieniądze pochodzą z puli przedsiebiorstwa, kredytów, pożyczek preferencyjnych oraz dotacji. Bardzo istotne w tej sprawie okazały się tzw. wejścia kapitałowe dwóch udziałowców spółki: WFOSiGW oraz GFOSiGW. (ziob)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(09-08-2004) MM - 47 :
Na osiedlu w rejonach ulic wielkich bitew: pod Studziankami, o wał Pomorski etc. jakieś 2 lata temu wymieniano kompleksowo sieć ciepłowniczą. Izolacja termiczna rurociągów jest tak licha, że w zimie owa sieć powoduje rozmarzanie nie tylko gruntu ale również śniegu na powierzchni. MPEC to monopolista dysponujący ogromnymi pieniędzmi, podnoszący ceny za dostawę cw. i co - dwa razy w roku. Nie na próżno prezydent wszystkich tarnowian wepchał się sam do Rady Nadzorczej gdyż pecunia non olet. Prawda panie prezydencie Bień?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-08-2004) dzw :
a u nas na marynarki od momentu wymiany węzłów woda jest o wiele gorszej jakości niż wcześniej `dodatkowo wkurzające były te ciągłe przerwy w dostawie wody było ich chyba z 15

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-08-2004) Winetou :
Ja mam wode ze studni i nie narzekam.A wam blokarzom zawsze zle.Mozecie wrocic z tych falklandow skad przysliscie ehhehe.Powiedzialem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-08-2004) Old Southerland :
Winetou dobrze mówi,,, A co do tych skorumpowanych nierobów z MPEC to blokowcy mają rację.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-08-2004) pawel :
W wyniku dzialan MPEC-u, wszedzie tam gdzie wyminiali instalacje cieplownicze teraz zapadaja sie chodniki a na wystajacych plytkach mozna wybic sobie zeby. Kogo wtedy skarzyc, MPEC???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-08-2004) a :
Apaczy .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947