Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Diecezja tarnowska ma 36 nowych kapłanów    -   01/6/2010
Święcenia kapłańskie
Diecezja tarnowska ma 36 nowych kapłanów. Święceń udzielił diakonom biskup tarnowski Wiktor Skworc. Neoprezbiterzy podkreślają, że duże znaczenia ma dla nich to, że zostali wyświęceni w Roku Kapłańskim. Pracę duszpasterską w parafiach diecezji rozpoczną pod koniec sierpnia.

Ogloszenie

Podczas uroczystości w tarnowskiej katedrze, bp Wiktor Skworc powiedział w homilii, że „kapłanem jest się tylko dzięki Chrystusowi, Jego łasce, udzielonej przez posługę Kościoła. Niech niezasłużony dar kapłaństwa uczy nas pokory”.
Przypominając patrona Roku Kapłańskiego, św. Jana Marię Vianneya, bp Skworc wskazywał, że kapłan uczy się pokory na klęczkach. Mówiąc o tym, że nowi księża pójdą do świata, aby reprezentować w nim i wobec niego Boga, dodał, że ważny jest kapłański strój – sutanna, alba, stuła i ornat.
„Niech szczególnie kapłańska, liturgiczna szata będzie manifestacją Waszej komunii z Jezusem umacnianej na drodze życia według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Szanujcie szatę łaski” - powiedział biskup tarnowski.
Hierarcha podkreślił natomiast, że tylko w jednym wypadku można „podrzeć kapłańskie szaty” - na bandaże dla ubogich i cierpiących, dosłownie i w przenośni. ”Nie wahajcie się od dziś ofiarować siebie całkowicie, totalnie i nieodwołalnie drugiemu człowiekowi, zwłaszcza temu, z którym Jezus się utożsamia, Kościołowi i Ewangelii” - mówił bp Skworc.

Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji akcentował ponadto, że dziś na kapłanów czeka też Kościół powszechny, zwłaszcza w krajach misyjnych. Wskazywał, że świat potrzebuje kapłanów, którzy będą głosić Dobrą Nowinę także na nowych areopagach misyjnych m.in. w sieci internetowej.

  Przygotowała Ewa Biedroń -  (DSI) Diecezjalny Serwis Informacyjny

Foto: archiwum Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947