Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Inter Cars Seria 4x4 wystartowała w Borzęcinie    -   01/6/2010
Zieleń, torf i błoto...
Zgodnie z zapowiedzią Inter Cars Seria 4x4 na stałe zagościła w kalendarzu imprez offroad-owych w Małopolsce. Tym razem organizatorzy „Stowarzyszenie Grupa 4x4” zaprosili miłośników rajdów terenowych do Borzęcina pod Tarnowem, gdzie przygotowali dla nich teren wśród zieleni, grząskich torfowisk i błotnistych szlaków. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników, trasy były odpowiednio długie, o zróżnicowanej specyfice terenu i różnym stopniu trudności – informuje „Kurier Borzęcki”.

Ogloszenie

W sobotę, 15 maja pod bramą Motointegrator Inter Cars stanęły 52 załogi w tym auta klasy: Sport, Super Sport  Extrem, Ciężarówki, Motocykle, Quady. Tradycyjnie pojawiły się załogi z krajowej czołówki, które w swych profesjonalnie przygotowanych samochodach wystartowały w klasie oznaczonej jako Sport Profi. W otwarciu zawodów, w bazie rajdu w Tarnowie uczestniczył wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, który życzył załogom pozytywnych wrażeń i mocy adrenaliny w trakcie sportowej rywalizacji.
-Białe Ługi w gminie Borzęcin to atrakcyjny dla sportów offroadowych teren. Na jego specyfikę wpływa różnorodność terenu; od piachów i żwirów przez torf i bagniska po zalewiska wodne. Jego rozległość stwarza szerokie możliwości doboru tras w zakresie ich urozmaicenia i stopnia trudności. To pierwsze tego typu zawody w gminie Borzęcin, ale jestem przekonany, na stałe wpiszą się w kalendarz imprez - mówił wójt Janusz Kwaśniak.

Uwagę jak zwykle przyciągały potężne, ryczące ciężarówki, dla których grząskie torfowiska okazały się nie lada wyzwaniem. Już pierwszy sobotni etap pokazał, że nawet najlepiej przygotowane maszyny mogą okazać się zawodne i przynieść rozczarowanie ekipie. Niedzielny poranek, 16 maja przywitał wszystkich ulewnym deszczem, co jednak nie przeszkodziło w kontynuowaniu dalszej rywalizacji. W strugach deszczu i grząskich błotach miłośnicy offroadu brnęli do mety. Jedynie determinacja załogi i niezawodność maszyny pozwoliły dotrzeć do celu – udało się to 40 załogom.    
Około godziny 16:00 w miasteczku rajdowym zlokalizowanym w Tarnowie, odbyła się dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród, wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy. W dekoracji, ze względu na stan alarmu powodziowego w gminie Borzęcin, nie wziął udziału wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak. W jego imieniu nagrodę i puchary w klasie super sport wręczył dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie, Piotr Kania. W klasyfikacji generalnej, po rozegranych siedmiu odcinkach specjalnych, zwyciężyli: w klasie super profi- Dariusz Żyła (pilot- Małgorzata Żyła); w klasie super sport- zmodyfikowanych samochodów terenowych- Kazimierz Bzdyk (pilot- Wojciech Topór); w klasie sport- seryjnych samochodów terenowych- Kuba Mrowca (pilot- Witek Łukaszczyk); w klasie ciężarówek- Jarosław Przepiórka (pilot- Jarosław Bisaga); w klasie extrem- pojazdów przystosowanych do jazdy w ciężkim terenie- Kamil Konefał (pilot- Paweł Assman); w rywalizacji motocykli Paweł Maślanka; wśród quadów- Józef Guzy.

Organizatorzy zaprosili wszystkich na kolejną edycje Inter Cars Seria 4x4, która odbędzie się 24-25 lipca w Bukownie koło Olkusza.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl