Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Każde sołectwo w powiecie tarnowskim może zaopiekować się jedną z 200 rodzin poszkodowanych przez powódź    -   02/6/2010
Cenny pomysł starosty
W powiecie tarnowskim znajduje się około dwustu miejscowości. To tyle, ile rodzin zostało poszkodowanych przez żywioł. Gdyby każde sołectwo pomogło jednej, konkretnej rodzinie z ww. wymienionych miejscowości, jestem przekonany, że pozwoliłoby to na kompleksowe, systematyczne wsparcie na podstawie rozpoznania potrzeb osób poszkodowanych - apeluje starosta tarnowski Mieczysław Kras w specjalnym liście, który zaadresował do wójtów i burmistrzów ale za ich pośrednictwem - do sołtysów i wszystkich mieszkańców powiatu tarnowskiego.

Ogloszenie
>

W liście Starosty czytamy:
Powódź, z którą zmaga się nasz kraj, nie ominęła również powiatu tarnowskiego. W niespotykanej od wielu lat skali w naszym regionie najbardziej poszkodowane zostały gminy: Wietrzychowice i Pleśna. W tej pierwszej największe szkody wyrządziła woda, która zalała miejscowości Wola Rogowska i Jadowniki Mokre. W gminie Pleśna największym zagrożeniem stały się natomiast osuwiska, które spowodowały zniszczenia domów, działek i pól uprawnych – szczególnie w miejscowości Szczepanowice. W sumie poszkodowanych zostało około dwustu gospodarstw domowych. Żywioł pozbawił ludzi nie tylko domów i znacznej części dobytku, ale również podstawowej, niezbędnej do życia infrastruktury: prądu, wody, dróg.

Jako samorządowcy rozumiemy, że nie możemy pozostawić ludzi, którzy ucierpieli w wyniku powodzi samym sobie. W tej trudnej chwili potrzebna jest powodzianom świadomość, że są ludzie, którzy chcą i mogą im pomóc! Zwracam się do Pana Burmistrza/Wójta a za Pana pośrednictwem również do sołtysów i mieszkańców miejscowości położonych na terenie gminy, o objęcie pomocą rodzin z terenów zalanych oraz zagrożonych osuwiskami. W powiecie tarnowskim znajduje się około dwustu miejscowości. To tyle, ile rodzin zostało poszkodowanych przez żywioł. Gdyby każde sołectwo pomogło jednej, konkretnej rodzinie z ww. wymienionych miejscowości, jestem przekonany, że pozwoliłoby to na kompleksowe, systematyczne wsparcie na podstawie rozpoznania potrzeb osób poszkodowanych. Taka pomoc, przynajmniej na początku, w tym trudnym dla nich okresie, pozwoli ludziom stanąć na nogi i wrócić do w miarę normalnego życia…

Lista z nazwiskami rodzin, które ucierpiały w wyniku kataklizmu dostępna jest w Starostwie Powiatowym w Tarnowie, które będzie koordynowało działania. Proszę kontaktować się z Zespołem ds. Ochrony Ludności, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich, pan Wojciech Mik – nr tel.: 14 63 16 330 lub 14 63 16 332.

Szanowni Państwo !
Starostwo Powiatowe w Tarnowie również podjęło konkretne działania, które mają pomóc ludziom z poszkodowanych terenów wrócić do w miarę normalnego życia. Powiat sfinansuje m.in. uprzątnięcie śmieci z zalanych miejscowości, wyżywienie wojska, które prowadzi akcję pomocy powodzianom oraz zorganizuje kolonie dla dzieci powodzian. W dalszych dniach będziemy pomagać rodzinom, których wytypują wójtowie z poszkodowanych miejscowości wspólnie z gminnymi ośrodkami pomocy społecznej. Do najbardziej poszkodowanych przekażemy m.in. sprzęt AGD, gdyż dotychczasowy nie nadaje się do użytku.

Miejmy świadomość, że to co spotkało mieszkańców gmin Wietrzychowice i Pleśna mogło spotkać każdego z nas. Dlatego, w 20. rocznicę powstania w Polsce niezależnych samorządów, które już nie raz pokazały, że można na nie liczyć w różnych sytuacjach, wykażmy zrozumienie w tym trudnym dla ludzi momencie i pokażmy, że jako społeczność ziemi tarnowskiej jesteśmy solidarni i jesteśmy jedną rodziną.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947