Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Po nocnych opadach deszczu aktualizacja   -   02/6/2010
Znowu powodziowe zagrożenie
Intensywne opady deszczu we wtorek i środę w nocy znów spowodowały w naszym regionie zagrożenie powodziowe. Wystąpiły liczne lokalne podtopienia, w Tarnowie m.in. przy ul. Jagiellońskiej, Tuwima i Zagumnie. Znów wiele dróg jest nieprzejezdnych. Przekroczony został stan alarmowy na kilku rzekach i potokach. W wielu miejscach wystąpiły one z brzegów (na terenie gmin: Ciężkowice, Gromnik, Tuchów), zalewając gospodarstwa. Choć na Białej w Ciężkowicach - paradoksalnie - ostatniej nocy stan tej rzeki się nieznacznie obniżył. Według prognoz - dziś ma padać mniej, ale opady zapowiadane są do końca tygodnia.

Ogloszenie

Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Tarnowa, po nocnych opadach w mieście wystąpiły lokalne podtopienia. Dotyczą one terenów zlokalizowanych m.in. przy ulicach Tuwima i Zagumnie. Mieszkańcom wydawane są worki z piaskiem. Zabezpieczają oni w ten sposób swoje domostwa. W odpieraniu ataku żywiołu pomagają służby miejskie. Aktualnie zarówno potok Wątok jak i rzeka Biała przekroczyły już stany alarmowe.
Ponadto w Tarnowie zalane i nieprzejezdne są wiadukty kolejowe przy ulicach Tuchowskiej i Czerwonej. Wprowadzono objazdy. Wiadukt na ulicy Tuchowskiej można ominąć jadąc przez ulice Ziaji, Al. Tarnowskich oraz ul. Zamkową. W przypadku wiaduktu na ulicy Czerwonej wprowadzono objazd ulicami: Czerwoną, Kolejową i Zbylitowską. Zalana i nieprzejezdna jest również ulica Lotnicza od Al. Tarnowskich.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o tym, że wysokość opadów w ciągu ostatniej doby wyniosła od 50 do 70 mm.. Dziś powinno być nieco lepiej - spadnie tylko od 10 do 15 mm deszczu. Na terenie powiatu nadal całkowicie nieprzejezdna jest droga powiatowa w Woli Rogowskiej (gm. Wietrzychowice), gdzie jeszcze nie zeszła woda z powodzi sprzed 2 tygodni. Ponadto występują utrudnienia w następujących miejscach:
+ Tarnów - Zakliczyn, miejscowość Lubinka - maksymalny ciężar pojazdów do 3,5 t
+ droga Szczepanowice – Janowice wzdłuż Dunajca w Dąbrówce Szczepanowskiej – jeden pasa ruchu, maksymalny ciężar pojazdów jakie mogą korzystać z tej drogi to 3,5 tony, zakaz ruchu dla samochodów ciężarowych i autobusów
+ droga Radłów - Borzęcin w miejscowości Brzeźnica - dopuszczalny tonaż pojazdów do 10 ton
+ droga Skrzyszów – Łękawica: na moście w Skrzyszowie dopuszczalny tonaż pojazdów to 3,5 tony, mogą przejeżdżać busy i autobusy, całkowity zakaz ruchu dla pojazdów ciężarowych
+ Trzemesna - Tuchów przez Karwodrzę
+ Ryglice - Kowalowa, w miejscowości Joniny
+ Rzuchowa - Siedliska - Pleśna, w miejscowości Pleśna - jeden pas ruchu
+ Pleśna - Siedliska, w miejscowości Rychwałd - osuwisko.

Ciąg dalszy kłopotów drogowych w Tarnowie – godz,. 9:14
Jak informuje tarnowski magistrat, aktualnie nieprzejezdne są ulice: Jagiellońska w końcowym odcinku, Tuchowska pod wiaduktem, Lotnicza. Udało się natomiast udrożnić wiadukt kolejowy przy ul. Czerwonej. Stan wód się podnosi. Jeżeli sytuacja wciąż będzie się pogarszać i skrzyżowanie ulic Tuchowska-Tuwima zostanie zamknięte, konieczne będzie zamknięcie wjazdu od południowej strony miasta. W takim wypadku wjazd do Tarnowa będzie się odbywał przez obwodnicę miasta - węzeł Ładna i dalej ulicą Lwowską.
Obowiązuje stan alarmu powodziowego. Oznacza to, że wszystkie służby przeszły w stan nadzwyczajnej, całodobowej gotowości.

O sytuacji informować będziemy aktualizując niniejszą wiadomość.

fot. G.Kubit
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(02-06-2010) pączek :
problem z zalaniem czy podtopieniami maja nie tylko miejscowości przez które przeplywa rzeka.Teren przy stacji PKP w Woli RZędzińskiej jest regularnie zalewany podczas większych deszczy przez rowy melioracyjne ,które odprowadzają wode z lasków itp.woda ustępuje po kilku godzinach ,ale co zrobić jesli nie mozna przejść suchą stopą do pracy,pociągu itp.?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-06-2010) obserwator :
Piszecie o ponownych podtopieniach. Ale nic nie wspominacie o podtopieniach istniejących od 18 dni, z ktorymi dzielnie walczą mieszkańcy na ul Wędkarskiej. Dzięki i Słóżbom podlegającym Dyr. Ogrodnikowi i Straży Pożarnej Zakładów Azotowych, mieszkańcy tej ulicy byliby ewakuowani /i tu kojejny problem UM/ . Gdyby mieszkańcy tej ulicy pobierali opłaty od obserwatorów, napewno pomogłoby to nie tylko mieszkańcom tej ulicy, ale może i miastu- /tylu gapiów/. W MTK pokazywany był ten problem, ale wypowiadali się ludzie, ktorzy tą sytuacją nie byli zgrożeni wogóle. Co to znaczy parcie na szkło i nawiasem mówiąc akcja propagandy wyborczej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2010) widz :
A to prawda ? Trzy tygodnie Straz Pozarna Azotow dzien i noc wypompowuje wode Dzieki im za to. Dyr. M. Ogrodnikowi i jego sluzba tez. Oni nie zostawili mieszkancow tych ulic.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947