Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Piątkowy koncert plenerowy z uwagi na powódź został odwołany aktualizacja   -   04/6/2010
Koncerty ZDEARZEŃ
2 czerwca prologiem w postaci Festiwalu 139 (Śmigno) rozpoczęły się tegoroczne ZDEARZENIA 2010. Jednak większość działań artystycznych będzie mieć miejsce w Tarnowie w dniach od 4 do 6 czerwca – o ile pogodowa aura nie przyczyni się do większej lub mniejszej zmiany planów. W programie tegorocznej imprezy znalazły się koncerty, wernisaże i prezentacje. To wyjątkowe święto sztuki i rozrywki jest propozycją dla wszystkich tarnowian i gości naszego miasta. Niezależnie od gustów i upodobań – każdy znajdzie coś dla siebie. Uwaga - z uwagi na powódź piątkowy koncert plenerowy został w ostatniej chwili odwołany.

Ogloszenie

Jak zapewniają organizatorzy – Tarnowskie Centrum Kultury, ZDEARZENIA 2010 to gwarancja dobrej zabawy, spotkania się z najlepszymi wykonawcami, możliwość poznania ciekawych nurtów w sztuce, a także sentymentalnych wspomnień. Program obejmuje kilkadziesiąt większych i mniejszych imprez, które odbywać się będą w różnych punktach miasta.
Tarnowskie Centrum Kultury w ramach ZDEARZEŃ 2010 proponuje koncerty na tarnowskim Rynku oraz w Piwnicach TCK.
W tym roku organizatorzy zapraszają na koncerty Tarnowskiej Sceny Rockowej, Raya Wilsona & the Berlin Sypmphony Ensamble, Damage Control, The Cuts, Hey, Mike Greene & Leszek Cichoński Band, Magię Obłoków - piosenki Marka Grechuty.

3-dniowy maraton koncertów plenerowych na Rynku rozpocznie (4 czerwca, piątek), specjalnie przygotowany na okazję ZDEARZEŃ 2010, projekt zatytułowany TARNOWSKA SCENA ROCKOWA. Na program koncertu złoży się kilkanaście piosenek tarnowskich wykonawców, których twórczość zna cała Polska. Będziemy mieli okazję przypomnieć sobie przeboje zespołów CAVE, SIEDEM, PERSONEL, BARDZO ORKIESTRA, TOTENTANZ i ZIYO.
Trzon akompaniujący tworzą muzycy, którzy na co dzień są wykładowcami w Szkole Muzyków Rockowych - S.M.Rock, powstałej i działającej od 1993 r. w Tarnowskim Centrum Kultury czyli Paweł Mazur (bas, vocal),Piotr Smoleń (gitara), Bartek Rojek (perkusja) oraz gościnnie klawiszowiec Mariusz Dziekan (nagrywający i występujący m.in. z Personelem, Ziyo, P.M.E.Q.). W roli solistów wystąpią: Joanna Sas (piosenki zespołu Siedem), Magda Stalamach (Bardzo Orkiestra Wojtka Klicha), Paweł Mazur (Cave), Krzysztof Huber (Personel), Rafał Huszno (Totentanz), Jerzy Durał (Ziyo).
RAY WILSON, wokalista STILTSKIN i legendarnego GENESIS, gwiazda piątkowego wieczoru na żywo z zespołem wykona projekt Genesis Klassik. Ray Wilson to jeden z najbardziej wyjątkowych wokalistów i autorów muzycznych świata. Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem GENESIS, kiedy to w 1997 roku zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa. Wcześniej, bo w 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin z Rayem w składzie stworzył niezapomniany utwór Inside, który podbił listy przebojów całego świata (numer 1 w Wielkiej Brytanii). W 1999 Ray roku wydał album „Millionairhead” z zespołem CUT. Zespół nie zaistniał jednak na dłużej a Ray współpracował w między czasie ze Scorpions czy dj-em Arminem Van Burrenem z, którym wykonał napisaną przez siebie kompozycję Yet Another Day. Bardzo ważne i kultowe dla fanów szkockiego wokalisty okazały się jego solowe albumy; Change(2003) i The next best thing (2004). Od 2006 roku Ray Wrócił do pracy ze Stiltskin (całkowicie nowy skład zespołu) i stworzył pod szyldem Ray Wilson & Stiltskin album „She", który spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami. W 2009 roku powstał najnowszy album solowy Raya – „Propaganda Man”. 
Genesis Klassik to połączenie głosu Raya Wilsona, kultowych kompozycji grupy GENESIS i muzyków Berlin Symphony Ensemble. Muzycy klasyczni dodają nowego smaku twórczości Genesis natomiast nie zmieniają jej oryginalnego charakteru przez co kompozycje nie tracą pierwotnych walorów. Projekt przedstawia zarówno kultowe utwory z czasów „progresywnej” twórczości Genesis jak i znane kompozycje z lat 80’’ i 90’’. Charyzma Raya Wilsona w połączeniu z pasją muzyków Berlin Symphony Ensemble tworzą niezwykłą atmosferę podczas koncertów, zabierając publiczność w fascynującą wyprawę przez wszystkie okresy działalności zespołu Genesis (od czasów Petera Gabriela, przez Phila Collinsa do Raya Wilsona).
Podczas koncertu można usłyszeć takie utwory jak: "I Can t dance", "Another Day in Paradise", "Follow You, Follow Me", "No Son Of Mine", "Carpet Crawlers", "Land of Confusion ","Not About Us", "Jesus He Knows Me" ,"Solsbury Hill" (Peter Gabriel), „Another Cup Of Coffee" (Mike & the Mechanics) i wiele innych kultowych kompozycji.
W skład Berlin Symphony Ensemble wchodzą wybitni niemieccy muzycy mający na swoim koncie współpracę zarówno z prestiżowymi projektami i ośrodkami muzyki poważnej jak i gwiazdami muzyki rozrywkowej.
Ceniony przez fanów jazzu zespół Damage Control w tym roku powiększony o Josha Lawrenca (USA) fantastycznego nowojorskiego trębacza wystąpi w ramach ZDEARZEŃ 2010 w TCK. Będzie to drugi koncert formacji w Piwnicach TCK, jednak tarnowska publiczność, lidera grupy Adama Bałdycha zna również z występów z innymi zespołami, m.in. z tarnowskim Up To Date, czy Squad Marka Raduli. Młody i niezwykle utalentowany skrzypek w Tarnowie pojawi się, jak zwykle doborowym towarzystwie, m.in. z Joshem Lawrencem iPiotrem Żaczkiem. Bilety: 25 zł do nabycia w TCK (Tarnów, Rynek 5)
Damage Control feat. Josh Lawrence (USA) w składzie:
Josh Lawrence (USA) – trąbka
Adam Bałdych – skrzypce elektryczne / akustyczne
Paweł Tomaszewski – instrumenty klawiszowe
Andrzej Gondek – gitara elektryczna
Piotr Żaczek – bas
Michał Bryndal – perkusja.

Kolejny dzień koncertowy (5 czerwca, sobota) w ramach ZDEARZEŃ 2010. Tym razem TCK zaprasza na koncert głównej Gwiazdy tego dnia, o ugruntowanej od wielu lat pozycji na polskiej scenie rockowej, która w Tarnowie ostatni raz gościła trzy lata temu, zespołu HEY. Występ grupy poprzedzi koncert młodej formacji poruszającej się w estetyce electro-rocka THE CUTS.
The Cuts tworzy muzykę, którą można określić mianem electro-rocka. Zespół działa od czterech lat, ale tak swój prawdziwy początek datuje na styczeń roku 2008, kiedy podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią SP Records. Współpraca z wydawnictwem zaowocowała wydaniem ich debiutanckiej, polsko-angielskiej płyty „Syreny nad miastem” 3 marca 2009 roku. The Cuts ma za sobą sporo koncertów, zarówno klubowych, jak i przed wielotysięczną publicznością. W lipcu 2008 roku zespół wystąpił w sopockiej Operze Leśnej na organizowanym przez telewizję POLSAT festiwalu TOPtrendy 2008. Rok później The Cuts zagrał na festiwalu OPOLE 2009, gdzie w koncercie „Premiery” zespół wykonał utwór„Pokój na jedną noc”. The Cuts jest także zdobywcą wyróżnienia w plebiscycie „CZŁOWIEK ROKU 2008” w dziedzinie „Kultura”, przyznawanego przez dziennikarzy grupy wydawniczej Polskapresse. Utwór „Pokój na jedną noc” zajął 4 miejsce w plebiscycie słuchaczy Polskiego Radia Euro na najlepsze utwory roku 2009 pt. „Nadaje się! 2009”.
Gwiazda wieczoru – HEY - bez przesady można powiedzieć, że  to jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych. Od 1992 r. ich twórczość – znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej szybko zjednały sobie publiczność. Pierwsza płyta Heya „Fire” wydana w 1993 r. jest dziś jedną z najmocniejszych pozycji kanonu polskich albumów rockowych. Hey nagrał dotychczas osiem płyt studyjnych i trzy koncertowe. Wśród wielu nagród, jakie otrzymał, muzycy bardzo cenią sobie „Złoty Bączek”, który zespół otrzymał na Przystanku Woodstock, za najlepszy koncert na festiwalu w 2004 r. Wyboru dokonali uczestnicy imprezy. Warto również wspomnieć, że Hey i Katarzyna są najczęściej nominowanymi artystami w historii nagród Fryderyk – podczas ostatniej edycji płyta „Hey MTV Unplugged” została doceniona trzykrotnie – w kategoriach: album rock/metal, najlepsza oprawa graficzna płyty oraz produkcja muzyczna roku. Katarzyna zaś została m.in. autorką i wokalistką roku. Wydawnictwo to zostało nagrodzone również przez słuchaczy Radia Eska Rock, którzy wybrali go najlepszym polskim rockowym albumem 2007 r. Na jesieni odbyła się trasa koncertowa HEY MTV Unplugged; zespół dał również koncert w londyńskim klubie Scala.
Początek roku 2009 upłynął pod znakiem pracy nad nowym albumem, którego część instrumentalna została zarejestrowana w urokliwym miasteczku westernowym w Sarnowej Górze, a wokale w studio Fonoplastykon we Wrocławiu. Płyta zatytułowana „Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!” ukazała się 23 października 2009 r. i znalazła do tej pory niemal 60 tys. nabywców. Zespół promowuje płytę trasą „Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!”.

W ostatni dzień zmagań artystycznych ZDEARZEŃ 2010 (06 czerwca, niedziela) mieszkańcy Tarnowa będą mogli uczestniczyć we wspaniałych koncertach z muzyką blues-rockową i piosenką literacką. O 19:00 na scenie pojawi MIKE GREENE & LESZEK CICHOŃSKI Band, a później specjalny koncert z piosenkami Marka Grechuty "Magia Obłoków".
Leszek Cichoński - gitarzysta, kompozytor, autor książek i telewizyjnych kursów dla gitarzystów. Współpracował z Tadeuszem Nalepą. Nagrał z nim album "To mój blues" (89), wystąpił na festiwalu Rawa Blues 89 i odbył 1889 roku tourne w Stanach Zjednoczonych. W Tarnowie wystąpi w towarzystwie amerykańskiego gitarzysty Mike Greenea.
W 1995 r. L. Cichoński został uhonorowany przez dziennikarzy muzycznych radiowej Trójki nagrodą im. Marii Jurkowskiej - za popularyzację edukacji muzycznej wśród młodzieży. Jego zespół „Guitar Workshop” zawsze prezentuje na scenie połączenie finezji i radosnej ekspresji. Czołowi polscy muzycy m.in. Jerzy Piotrowski - dr. (SBB), Krzysztof Scierański -bass, Dariusz Kozakiewicz,Antymos Apostolis, Jerzy Styczyński - guit. , Wojciech Karolak - Hammond oraz Carlos Johnson, Pistol Pete, Stan Skibby, John Tucker i Sammie Fender wzięli udział w tym projekcie od 1991 roku. W ankiecie magazynu "Twój Blues" płyta Cichońskiego. ”Thanks Jimi” zdobyła trzy główne nagrody /płyta roku, gitarzysta roku i wokalistka roku - Anika/, oraz dwie nagrody w ankiecie Gitarowy Top 2001 magazynu "Gitara i Bas" za "Thanks Jimi" - najlepszą gitarową płytę rockową i najlepszego gitarzystę w kategorii rock. Najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem realizowanym od 7 lat przez Leszka Cichońskiego jest „Thanks Jimi Festival” oraz Gitarowy Rekord Guinnessa. 1 maja 2009 roku na wrocławskim Rynku zagrało razem 6346 gitarzystów!
Fundacja Piosenkarnia Anny Treter jako inicjator koncertów propagujących twórczość wybitnych przedstawicieli piosenki literackiej, będzie gościć 6 czerwca 2010 na Rynku w Tarnowie z okazji imprezy ZDEARZENIA 2010. Fundacja zaprezentuje obszerne fragmenty koncertów galowych “Ocalić od zapomnienia” oraz “Magia obłoków”, których była organizatorem w ramach ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości KOROWÓD w latach 2008 i 2009.  
Piosenki Marka Grechuty wykonają Krystyna Prońko, Renata Przemyk, Anna Treter, Jacek Wójcicki, Maciej Klaś – laureat I edycji konkursu festiwalu, zespół Monk – laureat II edycji konkursu festiwalu. Solistom towarzyszyć będzie zespół Anawa w składzie, jaki koncertował z Markiem Grechutą przez ostatnich 10 lat jego pracy na scenie. Koncert poprowadzi dziennikarz muzyczny radiowej Trójki - Piotr Baron.

Szczegółowy program ZDEARZEŃ, obejmujący prócz koncertów również wystawy i inne przedsięwzięcia, zamieściliśmy jako główną wiadomość.
Więcej na www.tck.pl.

Uwaga - z uwagi na powódź ZDEARZENIA zostały odwołane
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947