Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Święto miasta w wielu wymiarach    -   04/6/2010
W 680 rocznicę lokacji Tarnowa
Tegoroczne Dni Tarnowa, mają wyjątkowy, złożony charakter. Trzydniowa, najważniejsza w mieście impreza, w tym roku szczególna, bo odbywająca się w roku jubileuszu 680-lecia lokacji Tarnowa, jest zderzeniem na wielu płaszczyznach. Tradycje Święta Tarnowa sięgają lat 40-stych XX wieku, kiedy to w 20 lat po odzyskaniu przez Polskę Niepodległości, zorganizowano je po raz pierwszy. Przez długie lata zapomniane, powróciło do Tarnowa w latach 70-tych.

Ogloszenie
>

Jak czytamy w informacji magistratu, niestety, tegoroczne Święto Miasta, odbywa się niejako w cieniu ostatnich wydarzeń – powodzi, która na szczęście nie dotknęła miasta w bolesny sposób. Mając to na uwadze, organizatorzy Zderzeń przeprowadzą podczas imprezy zbiórkę charytatywną na rzecz powodzian.

”Rok 2010 jest dla Tarnowa rokiem jubileuszowym – dlatego wszyscy młodzi tarnowianie, którzy przyszli w nim na świat mają dla miasta wyjątkowe znaczenie. W ciągu najbliższych lat będą oni czerpać z potencjału i tradycji naszego miasta, by z czasem przejąć rolę kierowania jego życiem. Ich losy będą więc odbiciem losów naszego miasta. Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała, dostrzegając wyjątkowość dzieci urodzonych w roku jubileuszu, zaprasza je wraz z rodzicami na spotkanie, które 6 czerwca o godzinie 12.00 odbędzie się w Sali Lustrzanej.

Podczas Zderzeń wręczane są również Nagrody Kultury Miasta Tarnowa oraz nagrody w konkursie „Kanon Architektury”. Nagrodę „Mecenas Kultury Tarnowa” przyznano Zakładom Azotowym w Tarnowie-Mościcach, Nagrodę Miasta Tarnowa za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury otrzymała Restauracja BombayMusic, Nagrodę Honorową otrzymał Ksiądz Profesor Andrzej Zając, który od 28 lat kieruje Chłopięcym Chórem Katedralnym „Pueri Cantores Tarnovienses”. „Kanon Architektury” polegał na zmaganiach pomiędzy osobami prawnymi i fizycznymi o tytuł najładniejszej elewacji lub iluminacji świetlnej. Nagrodzeni zostali: Pani Ewa Szczutowska, Pani Katarzyna Wolak, Państwo Irena i Jerzy Kłos oraz Tarnowskie Wodociągi Sp. z o.o. Gala wręczenia nagród już w piątek, 4 czerwca, o godzinie 17.00 w Sali Lustrzanej.

Wszystkich Mieszkańców oraz Gości naszego miasta serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem Dni Tarnowa oraz aktywnego w nich udziału. Są one imprezą wielowymiarową i odbywającą się w wielu miejscach.
Prezydent Tarnowa gorąco zaprasza też do przyjścia na tarnowski rynek, w sobotę, o godzinie 18.30. Wtedy to zaplanowano wykonanie „wspólnego zdjęcia tarnowian”. „Zapraszam – bądźmy wtedy razem – zróbmy pamiątkę dla nas i potomnych” – zachęca Ryszard Ścigała.”
- czytamy w komunikacie magistratu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(04-06-2010) i co teraz?????? :
no to pięknie!!!!!!! miała to być reklama dla PO i Prezydenta wyborczy festiwal, a tu kap kap płyną łzy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2010) gunnar :
zastanów się co piszesz... widziałeś co się dzieje po powodzi?? może lepiej te pieniądze na coś innego przeznaczyć... tym bardziej, że to ścigała odwołał imprezę...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-06-2010) do wyżej :
a czy miał inne wyjście , każdy by to zrobił więc nie chwalmy go za taką postawę - ja tylko zwracam uwage że stracił szansę na kampanię

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947