To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Tarnów zdobywcą prestiżowej "Flagi Europejskiej". Będzie "Teraz Polska" i "Wzorcowy Urząd " ?    -   04/5/2010
„Wielki Szlem” dla Tarnowa ?
Miasto Tarnów, jako jedno z osiemnastu miast w Europie otrzymał prestiżowe wyróżnienie „Flaga Europejska”. Pierwszy stopień nagrody „Dyplom Europejski” Tarnów otrzymał w 2008 roku. 25 czerwca 2008 r. prezydent Miasta Tarnowa wraz z przedstawicielami samorządu odebrali w Strasbourgu to cenne wyróżnienie. Flaga Europejska dotrze do Tarnowa w czerwcu. Bardzo prawdopodobne, że przywiezie ją sam przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Prof. Jerzy Buzek. To prestiżowe wyróżnienie to nie jedyne, które w najbliższych tygodniach może otrzymać nasze miasto. Tarnów ma duże szanse na zdobycie tytułu "TERAZ POLSKA" oraz miano "Wzorcowego Urzędu Małopolski". - Gdyby tak się stało, zgarnęlibyśmy "Wielkiego Szlema" - mówił na dzisiejszej konferencji prasowej w Cristal Parku prezydent Ryszard Ścigała.

Posłuchaj wypowiedzi prezydenta :

Ogloszenie

Nagroda Europy została ustanowiona w 1955 roku przez Komitet Ministrów Rady Europy. Nagroda Europy obejmuje cztery odrębne trofea, według rosnącej rangi: „Dyplom Europejski”, „Flaga Honorowa”, „Odznaka Honorowa” i „Nagroda Europy”.
O nagrodę mogą ubiegać się samorządy, które zawarły porozumienia bliźniacze z miastami z innych krajów, i które podejmują szerokie działania na rzecz rozwijania stosunków z ich europejskimi partnerami, w szczególności w zakresie propagowania idei europejskiej. Znaczący nacisk kładziony jest na wzajemne poznanie i zbliżenie kultur, narodów oraz społeczności w celu budowania wspólnej europejskiej rodziny.
Dyplom Europejski stanowi pierwszy krok w wyłanianiu laureatów nagrody. Każdego roku przyznawanych jest około trzydziestu dyplomów. Dyplom – na którym widnieje nazwa miasta (gminy) i data przyznania – jest wręczany burmistrzowi miasta (gminy) laureata w trakcie oficjalnej ceremonii, która odbywa się w Pałacu Europy w Strasbourgu, w czasie czerwcowej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego. Dotychczas "dyplom europejski " otrzymało około 5 tysięcy europejskich miejscowości.

Flaga Honorowa haftowana i zdobiona pozłacanymi frędzlami, jest odznaczeniem, które cieszy się największym powodzeniem. Uzyskanie jej jest warunkiem przyznania kolejnych trofeów: Odznaki Honorowej oraz Nagrody Europy. Każdego roku przyznaje się około dwudziestu Flag Honorowych. Nagrodzone miasto (gmina) otrzymuje Flagę z rąk jednego z członków Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy podczas uroczystości gromadzącej na ogół rzesze mieszkańców tego miasta (gminy). Tarnów znalazł się w doborowym gronie ponad 1000 miast, które otrzymały już Tę Flagę.
Następnym etapem Nagrody jest Odznaka Honorowa, która dotychczas powędrowała do blisko 200 samorządów w Europie, a najwyższym wyróżnieniem sama "Nagroda Europejska" - trofeum ustanowione w 1955 roku. Nagradza wyjątkowe wysiłki na rzecz propagowania jedności europejskiej. Każdego roku otrzymuje ją jedno lub dwa miasta (gminy) posiadające już Flagę i Odznakę Honorową. Zwycięzca otrzymuje przechodnie trofeum (na okres jednego roku), medal z brązu, pergaminowy list uznania oraz stypendium przeznaczone na podróż po Europie dla młodzieży wywodzącej się z nagrodzonego miasta (gminy). Do 2005 roku Nagrodę Europy otrzymało 61 europejskich miast (gmin).
Nagrodę przyznaje Komisja Środowiska, Rolnictwa oraz Spraw Lokalnych i Regionalnych Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy na podstawie szczegółowo przygotowanej dokumentacji.

Przygotowana przez Miasto Tarnów aplikacja w języku angielskim liczyła ponad 130 stron opracowania podkreślającego aktywność mieszkańców Tarnowa, młodzieży a także samorządu i instytucji na polu współpracy europejskiej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, April 22, 2024 08:24:58
IP     : 44.197.231.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html