To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Hiob z Iwkowej: Włodzimierz Knurowski    -   10/6/2010
uwaga, Człowiek II (8)
Jest chłopem z dziada pradziada, samotnie wychowującym sześcioro dzieci. W ciągu kilku lat powódź niszczyła jego 60-hektarowe gospodarstwo sześciokrotnie. Z winnymi tej sytuacji, z biurokracją, z niesprawiedliwością walczy do dziś, a komornik za chwilę odbierze mu jego ojcowiznę. Gdzie się tylko dało słał pisma, powoływał się na ekspertyzy. Dla Akademii Rolniczej w Krakowie od której dzierżawił pola pływanie po nich łódką było „lekkim zalaniem”, po którym woda ustąpiła w ciągu kilku godzin. W jednym z pism w związku z powództwem przeciwko browarowi Carlsberg przytacza opinię biegłej wskazującej rażące zaniedbania w utrzymaniu drożności koryta rzeki Uszwicy. Wielokrotnie organizował akcje protestacyjne: przed siedzibą rządu w Warszawie przywiązał się łańcuchami. Potrafił dotrzeć tam ciągnikiem Ursus z szóstką dzieci w przyczepie. W akcie desperacji, urzędnikom rządu Buzka zawiózł capa. W centrum stolicy usiłował przyspawać się do torów tramwajowych. Drzymała III Rzeczpospolitej. Hiob z Iwkowej. Włodzimierz Knurowski. Co ciekawe, jego losom poświęcona została również książka Zygmnuta Szycha „Dobić tego chłopa!”. Tymczasem zapraszamy do wysłuchania ósmej audycji z drugiej edycji cyklu „uwaga, Człowiek” Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni. Audycji zrealizowanej przez Ewę Czajkowską – Smożewską. Audycji innej niż wszystkie...

Posłuchaj audycji :

Ogloszenie
>

Więcej na temat pana Włodzimierza Knurowskiego znaleźć można na stronie www.konfraternia.tarnow.pl a także w piątkowym wydaniu tarnowskiego „Dziennika Polskiego”. Zainteresowanych jego losem odsyłamy także a stronę www.knurowski.cba.pl oraz do książki Zygmunta Szycha „Dobić tego chłopa!”.

Przypomnijmy, że audycji składających się na projekt „uwaga, Człowiek II” słuchać można co tydzień, w każdy wtorek o godz. 22-giej na antenie radia RDN Małopolska. Dzień później audycje te wraz z materiałem faktograficznym zamieszczane są na stronie Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni www.konfraternia.tarnow.pl, zaś w czwartek – w naszym portalu. W każdy piątek w tarnowskim „Dzienniku Polskim” ukazują się artykuły poświęcone bohaterom audycji. Podsumowaniem projektu będzie książka wraz z płytą multimedialną.
Projekt realizowany jest przez stowarzyszenie Tarnowska Artystyczna Konfraternia przy wsparciu finansowym Muzeum Historii Polski w Warszawie, Województwa Małopolskiego oraz Miasta Tarnowa.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, May 22, 2024 02:21:20
IP     : 3.215.186.30
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html