Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   II Festiwal Spektakli Dziecięcych    -   11/6/2010
Ależ to będzie zabawa...
Rozpoczął się II Festiwal Spektakli Dziecięcych organizowany przez Tarnowski Teatr. Pokaz przedpremierowy „Niezwykłego domu Pana A.” spotkał się z niezwykle żywa reakcją młodej publiczności. Uroczyste rozpoczęcie imprezy jutro, w sobotę 12 czerwca o godz. 18 tuż przed premierowym spektaklem. Wcześniej plenerowa zabawa w parku z Teatrem Wagabunda oraz happening z udziałem bajkowych postaci.

Ogloszenie

-Jestem zadowolony, bo widziałem efekt pracy aktorów i reżysera – mówi o „Niezwykłym domu Pana A.” Edward Żentara, dyrektor naczelny i artystyczny Tarnowskiego Teatru. -Udało się stworzyć dobre widowisko. Myślę, że zarówno mniejsze dzieci 5, 6-cio letnie jak i te starsze obejrzą spektakl z zainteresowaniem. Mniejsze znajdą świat kolorów, niezwykłości, wiele ruchu, natomiast te starsze odczytają przesłanie przedstawienia.
Dzisiejsze spektakle obejrzały dzieci z ostatnich grup przedszkolnych oraz ze szkół podstawowych. W sobotę szansa dla rodziców i ich dzieci, by zobaczyć premierę (początek o godz. 18). Wtedy też nastąpi uroczyste otwarcie festiwalu przez Dorotę Skrzyniarz, zastępcę prezydenta Miasta Tarnowa, która była pomysłodawczynią idei tej imprezy.
-Zapraszamy dzieci, a może lepiej całe rodziny. Martwiliśmy się o pogodę ze względu na wcześniejsze wielodniowe opady, teraz znowu mamy upał – dodaje Rafał Balawejder, zastępca dyrektora Teatru. -Sala w Pałacu Młodzieży jest klimatyzowana więc można w dobrych warunkach obejrzeć naszą bajkę.
Wcześniej, bo między 13 a 17 w Parku Strzeleckim przy placu zabaw, odbędzie się plenerowa zabawa z udziałem aktorów z teatru Wagabunda. To będzie wiele konkursów i zabawa dla dzieci i dorosłych z wykorzystaniem pomysłowych urządzeń. Najmłodsi wezmą udział w mini warsztatach sztuki cyrkowej oraz zobaczą najzabawniejsze sztuczki. Towarzyszyć temu będą bajkowe postaci ze spektakli Tarnowskiego Teatru. Dzieci będą mogły spotkać się z królem, clownem, Koziołkiem Matołkiem, kaczorkiem czy błaznem. Do dyspozycji ustawiona zostanie trampolina oraz duża dmuchana zjeżdżalnia. Będą także pamiątkowe baloniki na sznureczkach napełnione helem.

Ze względu na warunki atmosferyczne i prognozę zapowiadającą bardzo wysoką temperaturę Teatr prosi rodziców o dostosowanie się do wskazówek lekarzy na czas upałów. Dzieci powinny być lekko ubrane, mieć nakrycie głowy oraz możliwość skorzystania z napojów (na miejscu znajduje się stoisko firmy Kudelski). Warto zabrać ze sobą także środki odstraszające insekty, w tym wypadku chodzi o komary. „Urząd Miasta Tarnowa w ostatnich dniach przeprowadził działania zmierzające do ograniczenia ilości tych uciążliwych szkodników na terenie parku. Teatr natomiast dołoży wszelkich starań, by urządzenia do zabawy znajdowały się w miejscach zacienionych” - czytamy w komunikacie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947