Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Interwencja posła Michała Wojtkiewicza w sprawie powodziowych osuwisk    -   11/6/2010
Co z tymi osuwiskami?
9 czerwca, pierwszego dnia 68 posiedzenia Sejmu, poseł PiS Michał Wojtkiewicz skierował pytanie bieżące do premiera Donalda Tuska w sprawie terenów zniszczonych osuwiskami ziemi. Jedna z poruszonych w tym pytaniu kwestii dotyczy odszkodowań – do ich otrzymania potrzebna jest tzw. „karta osuwiska”, wykonywana przez Instytut Geologii. Jej wydanie trwa sześć miesięcy...

Ogloszenie

Katastrofalne opady deszczu na południu Polski spowodowały, że w wielu miejscowościach wystąpiły ogromne zniszczenia na skutek osuwania się ziemi. Na terenie województwa małopolskiego wystąpiło 405 osuwisk, z czego najwięcej w powiecie tarnowskim. Bardzo ucierpiały miedzy innymi gmina Pleśna oraz Szczepanowice. Wójt gminy Pleśna w piśmie skierowanym do posła Michała Wojtkiewicza informuje, e według stanu na dzień 31 maja br., Państwowy Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Tarnowie wydał 15 decyzji nakazujących opuszczenie domów i gospodarstw rolnych, a kolejne 55 budynków jest znacznie uszkodzonych. Ze względu na ogromne straty materialne, tereny zniszczone osuwiskami wymagają szczególnego traktowania. W związku z powyższym poseł Michał Wojtkiewicz skierował do Prezesa Rady Ministrów następujące uwagi oraz pytania:
1. Pomoc rządu dla terenów zniszczonych osuwiskami ziemi musi być adekwatna do zaistniałych szkód. Zatem jaki rodzaj pomocy przewiduje rząd dla terenów zniszczonych osuwiskami ziemi? W jakiej wysokości?
2. Do uzyskania odszkodowania dla terenów dotkniętych osuwiskami ziemi potrzebna jest karta osuwiska, która wykonuje Instytut Geologii. Wydanie takiej karty trwa około sześć miesięcy. Wobec tego, czy rząd wprowadzi zmiany, które przyspiesza wydawanie karty osuwiska? Czy karta osuwiska musi stanowić załącznik do otrzymania pomocy?
3. Plan zagospodarowania przestrzennego powinien być obligatoryjny dla zagrożonych terenów, ponieważ osuwająca się ziemia jest niebezpieczna dla zabudowań występujących zarówno nad, jak i pod osuwiskami.

W odpowiedzi na pytanie, przedstawiciel Rady Ministrów poinformował, że wszystkie opinie i pytania zostaną wzięte pod uwagę na najbliższym posiedzeniu Rady, które odbyło się wczoraj, 10 czerwca. Na chwilę obecną nie wiemy, czy i jakie podjęto decyzję w związku z pytaniami i uwagami posła Michała Wojtkiewicza.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947