Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dziś audycja poświęcona Tadeuszowi Wendzie    -   15/6/2010
uwaga, Człowiek II (9) – zapowiedź
Żołnierz AK, ps. Janiczek, uczestnik akcji Burza, instruktor harcerski, nauczyciel, zasłużony działacz turystyczny. Aresztowany za przynależność do WIN, skazany na 5 lat więzienia, zwolniony na mocy amnestii. Zmarł 17 sierpnia 2000 roku w wieku 80 lat. Tadeusz Wenda... Prezentujemy zapowiedź dziewiątej audycji z cyklu „uwaga, Człowiek II” realizowanego przez Tarnowską Artystyczną Konfraternię, która zostanie wyemitowana dziś, we wtorek 15 czerwca o godz. 22-giej na antenie RDN Małopolska. W środę audycji wysłuchać będzie można poprzez stronę www.konfraternia.tarnow.pl, gdzie znajdzie się również materiał faktograficzny, zaś w czwartek zamieścimy ją, wraz z bardziej szczegółowym opisem, na naszym portalu inTARnet.pl. W piątek o Wendzie przeczytać będzie można w tarnowskim „Dzienniku Polskim”.

Posłuchaj zapowiedzi audycji :

Ogloszenie

Audycja to niezwykła, jako że choć formalnie poświęcona Tadeuszowi Wendzie, to jednak w odniesieniu do niego, w materiale tym płynie „drugi nurt” - opiewający WIN, trudne losy harcerstwa w okresie PRL, czy działalność PTTK. Przewodnikiem w tej opowieści jest dr Maria Żychowska. W audycji wykorzystano nagrania archiwalne, w tym fragmenty unikalnych audycji „Tobie Polsko” emitowanych u zarania istnienia RDN, a wypożyczonych z prywatnych zbiorów pani Stanisławy Wiatr Partyki, w których znajdują się jedyne egzemplarze tych nagrań. Audycję zrealizował Mirosław Poświatowski.

Projekt „uwaga, Człowiek II”, który podobnie jak w roku ubiegłym zakończy się wydaniem książki i multimedialnej płyty, realizowany jest przez stowarzyszenie Tarnowska Artystyczna Konfraternia przy wsparciu finansowym Muzeum Historii Polski w Warszawie, Województwa Małopolskiego oraz Miasta Tarnowa.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947