Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Nie traktujcie rodziców jak przestępców!    -   16/6/2010
Przeciw „ustawie przemocowej”
10 czerwca sejm przyjął ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Zdaniem wielu rodziców ustawa jest kolejnym rokiem w kierunku pozbawiania ich rodzicielskich praw, w kierunku którego owoce można obserwować w niektórych krajach europejskich w których ojciec czy matka w ogóle nie są w stanie zastosować żadnych narzędzi wychowawczych, jako że już zwykły nakaz odrobienia lekcji czy zakaz wyjścia z domu staje się „znęcaniem się”. Marszałek Sejmu, p.o. Prezydenta RP ma czas do 5 lipca by podpisać lub zawetować ustawę, przyznającą ogromne uznaniowe kompetencje pracownikom socjalnym, a traktującą rodziców jak zwykłych przestępców. Płynące z kraju przykłady pokazują że już teraz, wbrew opinii sąsiadów, nauczycieli, księży, można odebrać dziecko ponieważ „rodzice są mało zaradni” (żyją w biedzie). Co będzie po wejściu w życie tej ustawy – straszaka na rodziców? Na stronie internetowej rzecznikrodzicow.pl udało się dotąd zebrać 45 tysięcy głosów osób sprzeciwiających się tak dalekiej ingerencji państwa. Swój sprzeciw możesz wyrazić również i ty.

Ogloszenie
>

Dzięki temu, że na stronie rzecznikrodzicow.pl zebrało się nas aż 45 tysięcy, racji Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców wysłuchali szefowie klubów parlamentarnych, Senat i Minister Pracy. Można było zaprosić do Polski eksperta ze Szwecji, Panią Ruby Harrold-Claesson, która mówiła politykom jak ogromne szkody przyniosła rodzinom podobna ustawa prowadzona 30 lat temu w Szwecji. Po tych działaniach w projekcie ustawy pojawiły się ważne, choć wciąż zbyt drobne, poprawki. Niestety nadal pozostaje ona szkodliwa i niebezpieczna.

Podstawowe założenia nowelizacji ustawy, wyliczone przez stowarzyszeni, to:
2) W każdej z 2.500 polskich gmin powstaną zespoły monitorujące życie prywatne ludzi.
3) Na podstawie procedury Niebieskiej Karty będą zbierane dane wrażliwe o rodzinie, bez zgody domniemanego sprawcy przemocy a nawet domniemanej ofiary.
4) Procedurę można będzie zacząć już po jednym niesprawdzonym donosie. (art 9d)
5) Ustawa nazywa przemocą: jednorazowe albo powtarzające się działanie lub zaniechanie naruszające wolność.
6) "Poradnik pracownika socjalnego" z 2009 r. precyzuje, że przemocą jest: dawanie klapsów, "zawstydzanie", "krytykowanie" np. "krytykowanie zachowań seksualnych" - co powoduje, że każdy rodzic podejmujący działania wychowawcze, może być oskarżony o przemoc. Taka jest już dziś praktyka wielu krajów np. Szwecji.
7) W uzasadnieniu nowelizacji jest mowa, że problem przemocy dotyczy połowy rodzin w Polsce. Tak wielka jest planowana skala kontroli.

Przeciw ustawie protestuje od marca wiele środowisk, m.in. organizacje rodzicielskie. Zastrzeżenia zgłaszało wielu ekspertów prawników, z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Januszem Kochanowskim i konstytucjonalistów z prof. Andrzejem Zollem oraz psychologów.

Swój protest można wyrazić śląc apel o zawetowanie ustawy do marszałka Bronisława Komorowskiego lub też za pośrednictwem strony www.rzecznikrodzicow.pl.

MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947