Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Finał dziecięcej Talii w weekend    -   17/6/2010
MAŁA TALIA
Za nami prezentacja większości spektakli podczas II Festiwalu Spektakli dla Dzieci MAŁA TALIA organizowany przez Tarnowski Teatr. W piątek impreza towarzysząca jaką będzie wieczór teatralny „Tuptusie dzieciom". Na zakończenie widzowie zobaczą „Tygrysa Pietrka” Teatru Groteska z Krakowa.

Ogloszenie

-Udało nam się wygrać batalię z upałem i komarami, bo podczas pleneru w parku przewinęło się kilkaset osób. Po całym mieście można było spotkać później dzieciaki naszymi festiwalowymi balonami – mówi Rafał Balawejder, z-ca dyrektora Solskiego. -Śmiech i rwetes, który dochodzi z sali teatralnej pozwala sądzić, że zabawa jest przednia podczas prezentowanych spektakli.
Do tej pory w festiwalu wzięło udział ponad tysiąc osób. Po każdym ze spektakli występuje przedstawiciel jury dziecięcego i dorosłego i opowiada o swoich wrażeniach. Przedstawiciele występującego zespołu otrzymują pamiątkowe nagrody wykonane przez Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II, do którego uczęszczają osoby z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową.

W programie festiwalu pozostały tylko jeszcze dwa wydarzenia: impreza towarzysząca oraz ostatni spektakl w ramach przeglądu. W piątek wieczór teatralny „tuptusie dzieciom” współorganizowany właśnie z amatorskim teatrem pod kierunkiem pani Iwony Kapy. -To wydarzenie z myślą o starszych dzieciach (9, 10-cio letnich), ale i te mniejsze – zapewniam solennie, nie będą się nudzić - mówi R. Balawajder.
Natomiast w sobotę dzieci zobaczą „Tygrysa Pietrka”. To bajka dla najmłodszych amatorów teatralnej zabawy. Kilkuletnie dzieciaki pod opieką rodziców zobaczą historię – jak piszą twórcy - o lękliwym tygrysku, który ze strachu zgubił swoje paski. Wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu odwagi - chce ją kupić w sklepie, zdobyć w wojsku, nauczyć się jej od Indian... Ale napotkani osobnicy być może zapomnieli już o banalnej prawdzie - boi się każdy, a odwaga polega na pokonaniu strachu, nie zaś na ubraniu się w jej "kostium". Czy uda się Pietrkowi odnaleźć swoje paski?

Informacja, rezerwacja miejsc na spektakle w Biurze Organizacji Widowni w Pałacu Młodzieży w Tarnowie, ul. Piłsudskiego 24 tel. kom. , tel. (14) 699 12 53, 699 12 54, e-mail: promocja@teatr.tarnow.pl.

"TUPTUSIE DZIECIOM", Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Teatralnych, (wstęp wolny) – piątek, 18 czerwca godz. 17.00

"TYGRYSEK PIETREK", Hanna Januszewska, Teatr Lalki i Maski "Groteska" z Krakowa – sobota, 19 czerwca, godz. 11.00 i 13.00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl