Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnowski odprysk ogólnopolskiej kampanii wyborczej    -   18/6/2010
M.Wojtkiewicz: nie prywatyzowałem !
W Warszawie kandydaci dwóch największych ugrupowań procesują się w trybie wyborczym m.in. o stwierdzenia uwzględnione kilka lat temu w (nieaktualnym ?) programie Platformy Obywatelskiej, dotyczące przekształceń własnościowych w służbie zdrowia. Przypomnijmy, Jarosław Kaczyński (sam zdeklarowany przeciwnik prywatyzacji służby zdrowia, która jego zdaniem powinna pozostać "publiczna") zarzucił swemu konkurentowi z PO, że jest on zwolennikiem prywatyzacji szpitali. Marszałek Sejmu nazywa to kłamstwem i w pierwszej instancji sąd przyznał mu rację w tym sporze. Jeszcze dziś o 15:00 w tej samej kwestii wypowie się sąd apelacyjny. Na gruncie tarnowskim też mamy "odprysk" tego, najbardziej gorącego, ogólnopolskiego akcentu kampanii wyborczej.

Ogloszenie
>

Posłowi PiS Michałowi Wojtkiewiczowi zadaliśmy pytanie o to, dlaczego dziś popiera linię swej partii, tak nieprzejednaną w kwestii prywatyzacji szpitali, a - będąc starostą tarnowskim - zainicjował przecież (skądinąd słuszny i dziś powszechnie pozytywnie oceniany) proces przekształceń własnościowych tuchowskiego szpitala, zmierzających właśnie w tę stronę.
W odpowiedzi Poseł Wojtkiewicz stanowczo zaprzecza, jakoby kiedykolwiek wspierał jakiekolwiek działania na rzecz prywatyzacji szpitala w Tuchowie i przypomina, że kiedyś za podobne słowa postawił poseł Urszulę Augustyn (PO) przed komisją etyki poselskiej.
Posłuchaj odpowiedzi posła Wojtkiewicza na zadane mu przez nas pytanie :


Poseł przypomina tu sejmową wymianę zdań między posłanką PO a nim z maja 2008 roku. Posłanka Augustyn .... chwaliła wówczas w swoim wystąpieniu, m.in. na podstawie (nieautoryzowanego - jak twierdzi poseł PIS) wywiadu w "Gazecie Krakowskiej", rozsądne poglądy na temat prywatyzacji i decyzje Wojtkiewicza, jeszcze jako starosty tarnowskiego, podjęte w sprawie szpitala powiatowego w Tuchowie.
- Pani poseł, nie podjąłem tej rozsądnej, mądrej decyzji i pani poseł jako poseł ziemi tarnowskiej powinna wiedzieć o tym, co dzieje się na tym terenie, kto prywatyzował, co prywatyzował i kiedy prywatyzował - odpowiadał parlamentarzystce Platformy Wojtkiewicz (ostateczne decyzje podejmowali jego następcy, z zarządów powiatu kierowanych przez Zbigniewa Karcińskiego z PO i Mieczysław Krasa z PIS - przyp. red.) . W dalszej części wystąpienia Poseł M.Wojtkiewicz zarzucił szefowej lokalnych struktur PO, że "spreparowała na własny użytek" jego rzekomą wypowiedź, iż jako starosta podobnie "prywatyzowałby inne szpitale w powiecie". Nie tylko dlatego, że w powiecie tarnowskim nie ma innych powiatowych szpitali, ale też - jak twierdzi poseł z Tuchowa - dlatego, że jest przeciwnikiem takich działań.
- Oświadczenie wygłoszone przez panią poseł jeszcze raz potwierdza prawdziwy zamiar Platformy Obywatelskiej, jakim jest skok na prywatyzację. Platforma Obywatelska okłamywała wyborców podczas kampanii wyborczej i dzisiaj po prostu te kłamstwa wychodzą - kończył swoje oświadzenie z trybuny sejmowej 29 maja 2008r. poseł Wojtkiewicz. Aktualność tych słów potwierdza także dzisiaj.
Posłuchaj apelu Aleksandra Grada pod adresem posła M.Wojtkiewicza i starosty M.Krasa z okresu kampanii wyborczej 2007 roku :
Od redakcji.
Konia z rzędem temu, kto jest w stanie połapać się w tym, jakie są w takim razie faktyczne i aktualne poglądy - na temat możliwych form własności w jednostkach służby zdrowia - obu największych partii, ich kandydatów na urząd Prezydenta oraz sympatyków tych kandydatur a także, czy i jak się zmieniały te zapatrywania w ostatnich latach. Nie jesteśmy w stanie pojąć, dlaczego formuła organizacji formalno-prawnej szpitala jako uporządkowanej spółki prawa handlowego jest w toczącej się kampanii (i wcześniej też była - jak wskazują polemiki sejmowe sprzed 2 lat) tak "gorącym kartoflem". Nikt na ten temat nie rozmawia, nikt niczego nie wyjaśnia i nikogo nie przekonuje do swoich racji. Zamiast tego mamy nic nie wnoszące publiczne spory personalne i emocjonalne, gorszące wystąpienia.
Politycy robią z nas idiotów.
Czy muszą to robić bezkarnie ? A może powinniśmy przynajmniej niektórym z nich odpowiednio "podziękować" za to już w najbliższą niedzielę, przy urnie wyborczej ?
Redakcja
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl