Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Mieszkańcy Tarnowa umawiają się na carpooling    -   18/6/2010
Internetowa giełda autostopu
Od kilku miesięcy pod adresem http://www.carpooling.pl działa internetowa giełda umawianych przejazdów. Tarnów jest jednym z popularnych miast w serwisie. Idea jest bardzo prosta: kierowca, który wybiera się w podroż i ma wolne miejsca w samochodzie, może bezpłatnie opublikować ofertę. Pasażerowie kontaktują się bezpośrednio z kierowcą, który jedzie w tym samym kierunku i może ich podwieźć. Wszelkie ustalenia dotyczące wspólnego przejazdu, w tym przede wszystkim wysokość ewentualnych udziałów w kosztach, następują wyłącznie pomiędzy kierowcą a pasażerem. Wczoraj w serwisie znajdowało się już ponad 100 ofert przejazdów do i z Tarnowa, które odbędą się w ciągu najbliższych 4 tygodni.

Ogloszenie

Korzyściom wynikającym z carpoolingu nie sposób zaprzeczyć: mniej samochodów na drogach to mniej korków, zanieczyszczeń i hałasu. Wspólny przejazd ogranicza również koszty podroży zarówno po stronie kierowcy, jak i pasażera. Ponadto jest szansą na zdobycie nowych doświadczeń i poznanie interesujących ludzi.

Serwis http://www.carpooling.pl – internetowa giełda umawianych przejazdów, promującą popularny na zachodzie Europy trend zwany czasem internetowym autostopem, w Polsce działa od niedawna (marzec 2010), ale od początku obserwuje rosnące zainteresowanie carpoolingiem – także wśród mieszkańców Tarnowa. W serwisie można znaleźć także oferty na dłuższe trasy międzynarodowe. W sumie ofert jest codziennie około 200 tysięcy.
Dwa dni temu uruchomiona została również oficjalna wersja serwisu na telefony komórkowe – szczegóły: http://www.carpooling.pl/news/viewNews/106.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl