Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Bezpieczne drogi w Małopolsce – budujemy chodniki i ścieżki rowerowe    -   21/6/2010
Powiat tarnowski laureatem konkursu
Powiat tarnowski został laureatem konkursu "Bezpieczne drogi w Małopolsce – budujemy chodniki i ścieżki rowerowe". Zorganizowała go po raz trzeci Kapituła Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski.

Ogloszenie

Powiat tarnowski otrzymał Srebrną Płytę Chodnikową za 2009 rok. W ub.r. samorząd wybudował wzdłuż dróg powiatowych 13,5 kilometra chodników za łączną kwotę 4 mln 108 tys. zł. W przeliczeniu na jednego mieszkańca, których w powiecie jest ponad 192 tys., daje to 0,07mb. -Nagroda to docenienie naszych inwestycji prowadzonych pod kątem zwiększenia bezpieczeństwa i wygody mieszkańców a szczególnie dzieci, które każdego dnia pokonują drogę do szkoły – komentuje starosta tarnowski Mieczysław Kras, który wspólnie z przewodniczącym Rady Powiatu Tarnowskiego Sylwestrem Gostkiem odebrali nagrodę w Krakowie. Również w tym roku przeznaczono kolejne pieniądze na powstawanie nowych chodników – to 1 mln zł.
Powiat tarnowski został doceniony również za tworzenie ścieżek rowerowych. Otrzymał tytuł Samorząd Przyjazny Rowerzystom. To efekt powstania w 2009 roku 645 metrów ścieżek o wartości 423 tys. 802 zł.

Akcja budowy chodników i ścieżek na terenie powiatu tarnowskiego pozwala  na poprawę całej infrastruktury drogowej. Powiatowy Zarząd Dróg jako jednostka organizacyjna powiatu tarnowskiego jest odpowiedzialna za koordynację stanu dróg a także chodników należących do samorządu i to właśnie on czuwa nad jak najlepszym stanem infrastruktury drogowej oraz rzetelnym wykonywaniem wszelkich inwestycji drogowych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl