Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Prezentujemy program przeniesionego Święta Tarnowa    -   28/6/2010
ZDEARZENIA: 10-11 lipca
Urząd Miasta Tarnowa i Tarnowskie Centrum Kultury zapraszają na ZDEARZENIA 2010 - ŚWIĘTO MIASTA, które pierwotnie miało odbyć się w dniach 4 - 6 czerwca. Przypomnijmy, że w związku z zagrożeniem hydro- i meteorologicznym w Tarnowie i regionie w pierwszy weekend czerwca, decyzją Prezydenta Miasta Tarnowa zaplanowane imprezy plenerowe zostały odwołane. Sytuacja jest na tyle opanowana, że ZDEARZENIA w nieco innym wymiarze odbędą się w dniach od 10 do 11 lipca.

Ogloszenie
>

Niezależnie od gustów i upodobań – każdy znajdzie coś dla siebie. ZDEARZENIA to wyjątkowe święto sztuki i rozrywki jest propozycją dla wszystkich tarnowian i gości naszego miasta, to gwarancja dobrej zabawy, spotkania się z najlepszymi wykonawcami, a także sentymentalnych wspomnień – zachęca magistrat.
W ramach  ZDEARZEŃ  odbędzie się  3 Małopolski Piknik Europejski przygotowany wspólnie z Województwem Małopolskim, koncerty plenerowe oraz wystawy, jedna przygotowana przez tarnowską redakcję Dziennika Polskiego, która również zaprasza wszystkich tarnowian na płytę Rynku do wspólnego zdjęcia. Druga wystawa natomiast jest przygotowana przez Urząd Miasta Tarnowa.

Program ZDEARZEŃ 2010:

10 Lipca (sobota)
g. 11:00 – 15:00 - 3 Małopolski Piknik Europejski – Rynek (płyta i scena)
Impreza łączy zabawę z nauką o efektach, jakie Fundusze Europejskie przynoszą Małopolsce. Program pikniku adresowany jest zarówno do najmłodszych, jak i starszych uczestników. Znajdą się w nim m.in. konkursy plastyczne i sprawnościowe (z nagrodami!) o tematyce europejskiej.
W programie tarnowskiej edycji 3 Małopolskiego Pikniku Europejskiego oprócz zabaw i konkursów odbędą się koncerty zespołów Memoria La Italia (najpiękniejsze włoskie przeboje), Mango Collective (lokalna formacja), Sushee (muzyka szkocka i irlandzka).
Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich, którzy pragną dowiedzieć się więcej o Funduszach Europejskich i zapraszają do specjalnego "funduszowego" namiotu, w którym każdy będzie mógł indywidualnie skorzystać z bezpłatnych konsultacji z zakresu pozyskiwania środków unijnych.
Piknik Europejski organizowany przez Województwo Małopolskie. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego i Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013. Współorganizatorem imprezy jest TCK.

g. 19:00 – 20:15 - TARNOWSKA SCENA ROCKOWA – Rynek (scena)
Na program koncertu złoży się kilkanaście piosenek tarnowskich wykonawców, których twórczość zna cała Polska. Będziemy mieli okazję przypomnieć sobie przeboje zespołów CAVE, SIEDEM, PERSONEL, BARDZO ORKIESTRA, TOTENTANZ i ZIYO.

g. 20:30 – 22:00 - MAGIA OBŁOKÓW – Rynek (scena)
Piosenki Marka Grechuty w wykonaniu Renaty Przemyk, Anny Treter, Jacka Wójcickiego, Macieja Klasia, zespołów Monk i Dzień Dobry, a  solistom towarzyszyć będzie zespół ANAWA w składzie, jaki koncertował z Markiem Grechutą przez ostatnich 10 lat jego pracy na scenie. Koncert poprowadzi dziennikarz Wacław Krupiński.

11 Lipca (niedziela)
g. 18:30 - Jubileuszowe Zdjęcie Tarnowian – Rynek (płyta)  
Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do  przybycia na płytę rynku w tym dniu. Każdy będzie mógł się odnaleźć na zdjęciu, które zostanie wykonane przed wieczornym koncertem i opublikowane na łamach Dziennika Tarnowskiego w dniu 16 lipca.

g. 19:00 – 20:00 - SALUMINESIA – Rynek (scena)
Koncert sopockiej grupy, laureata 3 nagród EKO UNION of ROCK Węgorzewo 2008 (Grand Prix, nagroda dziennikarzy oraz publiczności), podczas którego zespół zagra piosenki z debiutanckiej płyty „Sprzedając pamięć”.

g. 20:30 – 22:00 - HEY – Rynek (scena)
Koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów rockowych. Od 1992 r. ich twórczość – znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej szybko zjednały sobie publiczność. Pierwsza płyta Hey „Fire” wydana w 1993 r. jest dziś jedną z najmocniejszych pozycji kanonu polskich albumów rockowych. Podczas koncertu usłyszeć będzie można utwory z najnowszej płyty zespołu „Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!”

ZDEARZENIOM (10-11.07.10) towarzyszyć będą również dwie wystawy plenerowe:
1. „Strony z życia Miasta”, której tematyką jest Tarnów na pierwszej stronie Dziennika Tarnowskiego - najciekawsze artykuły, zdjęcia,  okładki, najważniejsze wydarzenia w Tarnowie w obiektywie Dziennika ostatnich 20 lat – ul Wałowa (przy redakcji Dziennika Polskiego).
2. „Karty i stemple pocztowe Tarnowa” – wystawa  przedstawiająca na kartach pocztowych ważniejsze wydarzenia z życia miasta – Rynek.

Więcej informacji o poszczególnych wykonawcach na stronie www.tck.pl.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947